Раждане в Германия

  • 1 766
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте! Предстои ми раждане в Германия,  ще бъда благодарна ако има някоя мама , която е раждала тук и сподели някоя думичка която ще ми е полезна при раждането. Благодаря за вниманието!

# 1
  • Мнения: 12 725
Каква думичка търсиш? Не разбирам.

# 2
  • Мнения: 28
Всяка дума или израз,  която мога да използвам или може лекарят да каже.

# 3
  • Мнения: 76
Ще ти е по спокойно ако имаш преводачка или приятелка която да ти превежда. Аз съм раждала тук в Германия и така и направих.

# 4
  • Мнения: 6 430
Почти с всички лекари и акушерки можете да комуникирате на английски. Много  са и рускоговорящи.

# 5
  • Мнения: 5 262
Danii24 можеш да заведеш при раждането човек със себе си, който ще е до теб постоянно и ще разбира езика и ще се разбира с лекартите. Прегледай си познатите и се разбери с някой да дойде с теб.

# 6
  • Мнения: 1
Здравей те искам да попитам  за екографа аз съм в 16 гестационна седмица Итака моя Доктор в 12 гестационна седмина не ме гледа с ултразвук замо бръкна всичко е наред и ще се видим  след 4 седмици   това мие 3 бременност   предните две бяха в България а тази в германия мого страни даже не знам защо ме бърка без никаква информация  преди това каза ляга легнах и почна да бърка  нз следващия път ще настоявам да е с утразвук благодаря предварително за вниманието.

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Здравей те искам да попитам  за екографа аз съм в 16 гестационна седмица Итака моя Доктор в 12 гестационна седмина не ме гледа с ултразвук замо бръкна всичко е наред и ще се видим  след 4 седмици   това мие 3 бременност   предните две бяха в България а тази в германия мого страни даже не знам защо ме бърка без никаква информация  преди това каза ляга легнах и почна да бърка  нз следващия път ще настоявам да е с утразвук благодаря предварително за вниманието.
Защото се скъперничат за Ехо-то и явно е проверил маточната шийка. Даже, ако не ме лъже паметта остаряваща, щели да ограничат още тези прегледи, сиреч плода да не се пренатоварвал с ултразвук. Ако не искаш мануален преглед си кажи предварително, даже доста бременни /германки/ предпочитат да си следят бремеността при акушерка и ходят при гинеколога само за 3те превенционни прегледа.

Общи условия

Активация на акаунт