Мартенското слънчице намига, нов човек в семейството пристига

  • 35 795
  • 675
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 39 884
Ако всички вече сте с бебета в ръце може да пуснете нова тема в "Родени 2020".

И бъдете здрави.

# 601
  • София
  • Мнения: 3 881
Здравейте! На вас педиатрите взеха ли ви пари при посещение след изписване (в периода на карантина) ? Ние сме в София и ни взеха 40 лв.
На нас ни взеха 50.
София.

# 602
  • Мнения: 7 715
знам, че е много рано, но да питам какво ви е мнението за активната гимнастика?
харесала съм една от хиполенд, но е намалена до 8ми, та се чудя дали има смисъл от нея ...

# 603
  • Мнения: 480
Пъпчето й падна на 23ден, слагах спирт 95% и АБ спрейче.
Ще ползвам активна гимнастика, според мен има смисъл 😊 Не съм купила, ще ги погледна в Хиполенд 😃

# 604
  • Мнения: 595
Активна гимнастика си е готов продукт.Ако решите иначе постилате шарено одеалце, килимче, окичвате играчки отгоре и разхвърляте около бебето - върши еднаква работа като занимание Simple Smile
Аз имам подарена и ще я ползвам, иначе си падам повече по направи си сам, за всичко се занимавам де, не само за децата

# 605
  • Мнения: 135
Момичета, минавам на отчет. Днес се роди бебе Ава. Тежи 3580 и е 50 см.  Направиха ми индукция, след 6 дни преносване. Много се радвам, че всичко това приключи и влизам в следващия етап. Grinning

# 606
  • Мнения: 639
Честито на родилите мамчета! Да са ви живи и здрави рожбите!
И аз да се похваля, че на 25.03 се появи на бял свят Мартин. Жив, здрав и вечно гладен. И от два дена с ясно разпознаваеми симптоми на колики.

# 607
  • Мнения: 95
Честито на von_di и Femme! Да са ви живи и здрави дечицата!

# 608
  • Варна
  • Мнения: 153
Честито на всички родили мамчета, нека бебетата да са здравички и много щастливи.
Аз се записвам към майките с проблемна щитовидна жлеза и от там малко мляко. Изцеждам през деня 40-50 мл. макс, а другото е АМ. Има колики и давам колийф в млякото, което я успокоява и не плаче, но има друг проблем - не ака. С дни няма наакан памперс, може би на 3-4 дни веднъж ака и то с голям зор. Моля ви ако имате идея как мога да и помогна споделете. Иначе апетит има и си наддава отлично вчера беше 4200 гр. Взех на хип комфорт мляко, но после прочетох, че трябва да се дава самостоятелно, а аз все още ми се иска да и давам от моето мляко макар и малко. Та си стоя за сега на фризолак, който казаха от болницата и се изцеждам и през нощта е на гърдите. Иначе спи добре и е кротка душичка.
Още не съм я записала на педиатър и не знам как ще станат тия прегледи по това време.
Аз бях наддала 6-7 кг. сега съм -11 някъде, но имам още много да свалям до идеалното за мен тегло. Лоша работа е да нямам кърма, с първото ми дете имах и въобще не съм имала такива грижи, но винаги е различно явно. Има ли още неродили мами?

# 609
  • Мнения: 639
Аз бях така първата седмица. Нямаше много кърма и даже си казах, че за разлика от когато кърмих първото си дете няма да имам. И започнах посреднощ като го храня, първо малкия яде каквото може и след това отивам на помпата и се цедя по 10-на минути като редувам едната, другата и пак. Нищо, че не изцеждам по повече от 10-20 мл. И след 3-тата вечер потече. Сега имам доста. Пробвала ли си така?
Да добавя, че съм на еутирокс от 2 години, но малката доза от 25.
Честито на всички родили мамчета, нека бебетата да са здравички и много щастливи.
Аз се записвам към майките с проблемна щитовидна жлеза и от там малко мляко. Изцеждам през деня 40-50 мл. макс, а другото е АМ. Има колики и давам колийф в млякото, което я успокоява и не плаче, но има друг проблем - не ака. С дни няма наакан памперс, може би на 3-4 дни веднъж ака и то с голям зор. Моля ви ако имате идея как мога да и помогна споделете. Иначе апетит има и си наддава отлично вчера беше 4200 гр. Взех на хип комфорт мляко, но после прочетох, че трябва да се дава самостоятелно, а аз все още ми се иска да и давам от моето мляко макар и малко. Та си стоя за сега на фризолак, който казаха от болницата и се изцеждам и през нощта е на гърдите. Иначе спи добре и е кротка душичка.
Още не съм я записала на педиатър и не знам как ще станат тия прегледи по това време.
Аз бях наддала 6-7 кг. сега съм -11 някъде, но имам още много да свалям до идеалното за мен тегло. Лоша работа е да нямам кърма, с първото ми дете имах и въобще не съм имала такива грижи, но винаги е различно явно. Има ли още неродили мами?

Последна редакция: нд, 05 апр 2020, 12:56 от Femme

# 610
  • Мнения: 7 715
за трета и четвърта седмица
Скрит текст:


# 611
  • София
  • Мнения: 3 881
Честито на всички родили мамчета, нека бебетата да са здравички и много щастливи.
Аз се записвам към майките с проблемна щитовидна жлеза и от там малко мляко. Изцеждам през деня 40-50 мл. макс, а другото е АМ. Има колики и давам колийф в млякото, което я успокоява и не плаче, но има друг проблем - не ака. С дни няма наакан памперс, може би на 3-4 дни веднъж ака и то с голям зор. Моля ви ако имате идея как мога да и помогна споделете.


Ако има запек, т. е. якото е твърдо, трябва да се смени АМ. Това ни каза педиатъра.

# 612
  • Мнения: 95
Здравейте! Често си мисля за вас и чета всичко, но за писане време почти не остава, а ми се иска да продължим да споделяме опит тук, поне на мен ми е много полезно! Моето момиче е вече на три седмици, върна си родилното тегло и 300 гр отгоре 😊 Като изключим това, че не я кърмя, други проблеми засега май нямаме, аз и този едва преживях, още ми е много криво! Sad Не че всичко е по ноти, съвсем не, всеки ден си задавам по хиляда въпроса, но дните си вървят, детето расте, променя се. Нищо не е както съм си го представяла. Уж се придържаме към режим, а два еднакви дни нямаме. Започна да будува повече, но понякога го прави нощем 😄😄 Колики има, но още не са страшни, не бързам да давам капки, въпреки че съм се запасила. Гушкам я, слагам топла кърпа или възглавничка на коремчето, засега това помага... Педиатърката не е идвала заради вируса.
Знаете ли откога започват ортопедичните масажи? В болницата нищо не ми показаха, а в Интернет попадам на различна информация...

# 613
  • Мнения: 295
Здравейте! Често си мисля за вас и чета всичко, но за писане време почти не остава, а ми се иска да продължим да споделяме опит тук, поне на мен ми е много полезно! Моето момиче е вече на три седмици, върна си родилното тегло и 300 гр отгоре 😊 Като изключим това, че не я кърмя, други проблеми засега май нямаме, аз и този едва преживях, още ми е много криво! Sad Не че всичко е по ноти, съвсем не, всеки ден си задавам по хиляда въпроса, но дните си вървят, детето расте, променя се. Нищо не е както съм си го представяла. Уж се придържаме към режим, а два еднакви дни нямаме. Започна да будува повече, но понякога го прави нощем 😄😄 Колики има, но още не са страшни, не бързам да давам капки, въпреки че съм се запасила. Гушкам я, слагам топла кърпа или възглавничка на коремчето, засега това помага... Педиатърката не е идвала заради вируса.
Знаете ли откога започват ортопедичните масажи? В болницата нищо не ми показаха, а в Интернет попадам на различна информация...

И на мен ми се иска да си имаме нова тема, в която да обменяме опит. Относно кърменето - не се натоварвай. Знам какво ти е и ние бавно вървим към отбиване... Ще изчакам до 40я ден и после, каквото сабя покаже. Живи и здрави сте, малката расте и наддава, а това е най-важното! Прочети за скока в растежа. Аз мисля, че ние преминаваме през такъв период, защото малкия от 2 дена будува много често, крив и ревлив е и се държи така сякаш е постоянно гладен дори и след като преди 20мин е ял.
https://-spam013-/article/4059-%D0%A1%D0%BA%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0 … B2%D0%B8%D0%BC%3F
Аз знам, че масажчетата започват след 2я месец. Нас ни посети педиатърката.
За сега ни каза преди хранене да го оставяме по коремче за някоя др минутка (1-2 мин) по 2-3 пъти на ден. Това се правило с цел да им заякват вратлетата и гръбчетата. Застава като жабка бебето. Simple Smile

# 614
  • Мнения: 639
Момичета, не се обвинявайте или натъжавайте, че по една кли друга причина сте възпрепятствани да кърмите. Моят мъж е бебе - некърмено, по здравословни причини на майката. Хранили са го с кисело мляко и хумана. Друго е нямало тогава. Ами ... здрав, прав, голям мъж е порастнал и всичко си му е повече от наред. Ако пък си мислите, че връзката с бебето се губи по някакъв начин или в някаква степен, или че това ви проваля като майки, ГРЕШИТЕ! Майки ставаме с грижите и тревогите, с любовта и всеотдайността към малкото човече. Всичко останало е...

Общи условия

Активация на акаунт