Диван еко кожа - проблем с лющене.

  • 2 218
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,

Нанасям се в апартамент, в който има диван от еко кожа. Състоянието на дунапрените е добро, диванът е разтегателен и съвсем приличен за спане. Дотук добре, но горната част на еко кожата се бели по отвратителен начин. На облегалката, на подлакътниците се люпи лесно - пада на малки парченца, а отдолу остава сив плат.
Говорих с тапицер, но ми поиска 700лв за претапициране с дамаска на облегалка, подлакътници и седалка, което ми се струва скъпо - в крайна сметка за 500лв. може да се вземе приличен разтегателен диван от Икеа. Честно казано не ми се изхвърля дивана, чудех се дали някой може да ми даде съвет с какво да дообеля гадната кожа отгоре и да остане на плат (предполагам, че с няколко декоративни възглавници ще е съвсем ОК)? Някаква твърда четка или внимателно с шкурка само да се "разроши" (след това пада лесно). Ще кача клипче и снимка за по-голяма яснота. Ще съм благодарен на съвети, а ако някой се е сблъсквал с такава драма и с решения.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 990
Единствено претапициране с кожа или плат, няма други опции.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 423
Еластичен калъф няма ли да ви свърши работа?

# 3
  • Мнения: 22 867
Или евентуален калъф за диван, ако има за съответния модел. Но отдолу ще си стои мизерията и, ако се ползва за спане, ще си я гледате. Претапицирането наистина е скъпо, но, ако сте по-сръчен/ни, може и сами да  да го направите. Трябва разглобяване на дивана, машина за шиене на това, с което претапицирате, е, не е за всеки тоя вариант. Вариантът с диван от Икеа хич не е лош. Имаме FRIHETEN, 3-местен разтегателен, чудесна работа върши за ежедневно спане.
Сетих се и за т.нар. течна кожа, но не съм виждала резултат на живо при възстановяване на кожа с нея. В линка има снимки на поправени различни кожени неща.

# 4
  • Мнения: 12 770
...Вариантът с диван от Икеа хич не е лош. Имаме FRIHETEN, 3-местен разтегателен, чудесна работа върши за ежедневно спане.
И аз ще си търся диван, като се върна в БГ след няколко месеца. Гледах този FRIHETEN, добре изглежда, ще си запазя линкче, че да не се чудя и аз какво да правя. Simple Smile Така че благодаря на labrex.

# 5
  • София
  • Мнения: 966
С намокряне, с влажна кърпа да го триеш може би.

# 6
  • Мнения: 5
Благодаря за отговорите!
Претапицирането не е решение - струва 700лв., а за тези пари може да се намери нов диван, доста по-удобен.
Вариантът с течна кожа е по-скоро за оправяне на дефекти, едва ли може да се "боядиса" цял диван.
Ще пробвам да доизтъркам с някаква твърда четка, пък да видим резултата Simple Smile
Благодаря още веднъж на всички включили се Simple Smile

# 7
  • Мнения: 8 952
Ние претапицирахме.
Нашият беше по същия начин. Тъкмо му мина гаранцията и се почна.
И аз мислих да обеля напълно, но не се получи. Фактически се лющят най-амортизираните места, а на другите е невъзможно да се излющи насила.

700лв. са огромна сума за претапициране.
Попитайте на друго място с евентуално най-евтината дамаска.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 423
Всъщност, за София ли става дума? И за какъв материал за претапициране, пак еко кожа ли? Защото самият труд за претапициране на диван е около 150-200 лв, другото е дамаската.

# 9
  • Мнения: 5
Всъщност, за София ли става дума? И за какъв материал за претапициране, пак еко кожа ли? Защото самият труд за претапициране на диван е около 150-200 лв, другото е дамаската.

Офертата от 700лв. беше от тапицер в Несебър (за дамаска текстил) и направо ме отказа. И то не за целия диван, а само за облегалка, седалка и подлакътници Triumph

# 10
  • Мнения: 11 621
Доколкото виждам се лющи само на седалката и подлакътниците. Купуваш си някоя по-евтина и мека дамаска, вземаш един такер и се захващаш  с проблемните места. "Такни' плата там, където няма да се вижда и няма шанс да те боцне, ако излезе някое телбодче. Обвии хубаво седалката. Подлакътниците ги започни от вътрешната страна (под седалката) и карай навън до под
 ръба на подлакътника. Изпробвано е. Има разни магазини за изостанали дамаски, има и в Какаду.

# 11
  • Мнения: 2 039
Имах същия проблем,нищо не помогна.Претапицирането е доста скъпо.Или минавате на вариант направи си сам-ако сте по-сръчни,но пок не се знае какво ще стане.най добре си купете нов.

# 12
  • Мнения: 5
Доколкото виждам се лющи само на седалката и подлакътниците. Купуваш си някоя по-евтина и мека дамаска, вземаш един такер и се захващаш  с проблемните места. "Такни' плата там, където няма да се вижда и няма шанс да те боцне, ако излезе някое телбодче. Обвии хубаво седалката. Подлакътниците ги започни от вътрешната страна (под седалката) и карай навън до под
 ръба на подлакътника. Изпробвано е. Има разни магазини за изостанали дамаски, има и в Какаду.

Всъщност на облегалката кожата е олюпена изцяло и не стои зле. Но на седалката и в задната страна на подлакътниците не е напукана и се маха много трудно 😞

# 13
  • Мнения: 8 952
Разбрах, че сте под наем. Но не разбрах диванът чия собственост е.
Ако не е Ваш, по-добре не инвестирайте в ремонта му. Твърде е възможно собственикът да има против претапицирането на дивана и е в правото си.


Ползвайте покривало, одеало, шалте, за да го покривате и да прикривате проблема.

# 14
  • Мнения: 8 952
Ето това покривало ще ви свърши чудесна работа за почти без пари!

https://spestete.bg/pokrivalo-protektor-za-divan-1058?fbclid=IwA … XsntEyPMTjFO9Lxs8

Общи условия

Активация на акаунт