Работа, CV-та, HR-и, съвети - 71

  • 29 122
  • 726
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 38 553
О, стига де! Аз по едно време работех в една фирма и там правех 3-4 стр на ден. И до 7-8 съм стигала. Повече - може би с някакъв много разработен софтуер, какъвто нямам.
Кол центровете са шит. Входящи или изходящи?

# 706
  • Мнения: 2 124
Ами успех им желая в намирането на преводач, който може да преведе 40 стр. за два работни дена, пък бил и той с опит или ползващ преводаческа програма. Те затова масово преводите са кофти, защото на някого му е по-важна бързината. Дори с гугъл преводач ще отнеме повече от два дена време, но нали са оптимисти...

# 707
  • Мнения: 517
Тези бяха скандални,умираха прави ако шефа им каже нещо наопаки и си го изкарваха на всеки, огромна дейност, която изискваше превод на много различна тематика, и аз като по - млада си мислех че  ще мога и дипломната да си напиша докато работя , хахахахахахах, по взаимно съгласие т.е ме накараха и без обяснения , поне съм можела да ида на борсата, добре че времето лекува,потрисам се като се сетя че има доста фирми като тях и всички са роби по ред причини, само дето за специален софтуер(бях  намерила) трябваше да извадя от своя джоб ако съм искала такова нещо, е и  като не си човек на човека и така става че накрая ти е все тая , ама загубих бързина и сега и да тръгна да превеждам ще ми е леко тегаво

# 708
  • Мнения: 29 451
За пръв път ти е да напускаш, затова го преживяваш. Не го приемай толкова навътре. Ще има и подходящи,  и неподходящи работи и колеги......животът е динамичен.

# 709
  • Мнения: 2 938
Ооо, ма ти напускаш за пръв път ли? Абе я си отпусни душата, бе човек. Работа колкото искаш. Пази си здравето и нервите, защото, като се разболееш, ще те изритат, като мръсно коте, ако ще да си най-работливата.

# 710
  • Мнения: 54 488
Аз не съм такъв мазохист.
Нещо не ми ли харесва, хич не си губя времето.
Те може да искат и по 100 страници, това си е техен проблем.

# 711
  • София
  • Мнения: 17 780
Според мен до 10 стр., ако материята ти е много позната и се оправяш добре и с българския (да, странно е да се уточнява, но много хора всъщност не боравят добре и леко с езика ни и допускат елементарни смислови и граматически грешки). Ако материята е чужда- 5 стр.
Казвам своя опит, но не става дума за документи, а за специализирана литература. Всеки има различен подход и темпо. Simple Smile
Не бих се пазарила за обема на работа на самото интервю, ще си проличи дали искат да те гърбят според мен.

# 712
  • Мнения: 517
Благодаря за подкрепата и мненията

тези ми бяха за сефте наистина, вероятно тогава отношението ме отблъсна повече от факта , че трябва да си тръгна

и понеже имаше и "лелки" там ,които така и ще се пенсионират само не знам ако някой се отнесе с техните деца как биха го приели , явно докато съм учила и реших все пак да завърша нещата са ескалирали прекало по фирмите

# 713
  • Мнения: 19 075
Тези бяха скандални,умираха прави ако шефа им каже нещо наопаки и си го изкарваха на всеки, огромна дейност, която изискваше превод на много различна тематика, и аз като по - млада си мислех че  ще мога и дипломната да си напиша докато работя , хахахахахахах, по взаимно съгласие т.е ме накараха и без обяснения , поне съм можела да ида на борсата, добре че времето лекува,потрисам се като се сетя че има доста фирми като тях и всички са роби по ред причини, само дето за специален софтуер(бях  намерила) трябваше да извадя от своя джоб ако съм искала такова нещо, е и  като не си човек на човека и така става че накрая ти е все тая , ама загубих бързина и сега и да тръгна да превеждам ще ми е леко тегаво

По кой член точно са ти прекратили договора, защото пишеш по взаимно съгласие, пък в изпитателен срок - чл. 325 или чл. 71?

Не се отчайвай, не е било твоето място. Вероятно просто са искали да те разкарат, щом ти дават някакъв невъзможен обем на работа, който и дългогодишните им служители не успяват  да свършат.

# 714
  • Мнения: 19 691
Търся желаещ да поеме темичката. Аз едва намирам време да се среша и форумът го неглижирам всекидневно.

# 715
  • Мнения: 517
ох, ами  остана ми договора  в сф пък за карантината съм при родителите  , трябва да си спомня някак си ,  единият отдел беше само с адвокати там така че за договор си бяха изпипали нещата , само дето в деня  когато отидох да почвам ми го бутнаха под носа направо да  подписвам , аз исках да го изнеса да го покажа на адвокат някъде ,те не ми позволиха да го изнеса от територията на фирмата и направо седнах и се почна ,може да е било 71

# 716
  • Мнения: 2 124
ох, ами  остана ми договора  в сф пък за карантината съм при родителите  , трябва да си спомня някак си ,  единият отдел беше само с адвокати там така че за договор си бяха изпипали нещата , само дето в деня  когато отидох да почвам ми го бутнаха под носа направо да  подписвам , аз исках да го изнеса да го покажа на адвокат някъде ,те не ми позволиха да го изнеса от територията на фирмата и направо седнах и се почна ,може да е било 71

Няма чак нужда от адвокат за такива стандартни неща, но ще е добре да се запознаеш с условията и вариантите за назначаване и освобождаване съгл. Кодекса на труда, за отпуските - платени и неплатени, правото на работа от вкъщи и т.н. За себе си ще бъдеш по-информирана и ще знаеш кога можеш да си отстояваш правата и кога те пързалят. Особено при освобождаване, ако не знаеш зад кой член какво седи, по-добре да не подписваш, преди да провериш.

# 717
  • Мнения: 517
Така е , но бях толкова захластана,когато се обадиха че изобщо не помислих, не знам до колко ако някъде им цитирам кодекса на труда биха се замислили защото всеки знае че му се разминава и че имаш нужда от работа така или иначе , но ще се постарая да го прочета в частите, които са важни

# 718
  • Мнения: 19 075
Имай предвид, че изобщо не могат да те задължат да подпишеш каквото и да е на момента Взимаш документите и ги преглеждаш някъде на спокойствие, проверяваш всичко какво значи, за да си наясно, и тогава решаваш. Защото може и да не си съгласна например с напускане по взаимно съгласие и да не искаш да подпишеш. И такива варианти има.

П п. И да имаш право на обезщетение за безработица, има срок, в който трябва да се регистрираш.

# 719
  • Мнения: 517
А срока е заминал , но тогава на момента наистина не ми позволиха  да изнеса договора и казаха че е стандартен, е то че аз съм си виновна е така , някой тогава ми каза че направо да съм благодарна че са ми платили последната заплата , т.е  те ме разкараха на 28 число да кажем и ми изплатиха нали до тоя ден , те си знаят кво са си спечелили или спестили , явно е практика и не само при тях, пращах един приятел да търси обезщетение за тогава за момента , ми те казали че такъв човек при тях ( аз) не е работил

Общи условия

Активация на акаунт