Работа, CV-та, HR-и, съвети - 71

  • 29 083
  • 726
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 29 305
Какво точно обезщетение търсиш, след като си освободена по време на изпитателния срок, освен може би за неизползван отпуск, ако имаш такъв?

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 6 879
А срока е заминал , но тогава на момента наистина не ми позволиха  да изнеса договора и казаха че е стандартен, е то че аз съм си виновна е така , някой тогава ми каза че направо да съм благодарна че са ми платили последната заплата , т.е  те ме разкараха на 28 число да кажем и ми изплатиха нали до тоя ден , те си знаят кво са си спечелили или спестили , явно е практика и не само при тях, пращах един приятел да търси обезщетение за тогава за момента , ми те казали че такъв човек при тях ( аз) не е работил

Как така ще пращаш приятел да ти търси обезщетение. Това е несериозно. При изпитателния срок нямаш право на обезщетение от фирмата освен за неползвана отпуска.

Освен това ни виждам защо да не можеш да изнесеш договора. Та нали след това така или иначе получаваш екземпляр от него.

# 722
  • Мнения: 4 996
Получава, ама подписан.

# 723
  • Мнения: 517
Аз  не можах да  го изнеса преди да го подпиша , на деня на почване, иначе после имах копие ама така се завъртяха нещата че се съсредоточих върху самата работа , а те ме изгониха и ми взеха картата , пробвах някой друг защото имах допълнителни задачи и устна уговорка( за съжаление)   точно със счетоводителката за допълнително заплащане  и когато през един от последните дни ( без да знам че са последни дни ) питах за парите - получих едно "после " , ясно е че на изпитателен срок наистина могат да правят всичко ама като ти е за сефте

# 724
  • Мнения: 4 996
Нищо,човек се учи от грешките.Това ще ти е за урок да не се впрягаш много за чуждата работа и лоялността ти към работодатели да е нула.

# 725
  • Мнения: 517
Така си е, може би трябваше да  ги увещавам да съм на хонорар , а те искаха да си има постоянно място и на фиксирана заплата , независимо от обема
сега дали е по -добре да търся да преведа нещо за спорта чрез фирма или само по групите за фрийланс да пускам - как върви заплащането на страница, да кажем за художествена литература

# 726
  • BG
  • Мнения: 2 217
Заповядайте в новата тема

Общи условия

Активация на акаунт