Кафяво зацапване 14г.с.

  • 1 051
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте момичета! 🤗
Малко дълго ще се получи, но искам хубаво да ви запозн със ситуацията! 😊
Открих няколко стари теми, но нямаше сходна на моята история. Ще ви помоля за съвети и споделяне на опит от минлите през това, а именно - 📌 В 11г.с. получих кръвоизлив, беше си доста и червено.. Веднага отидох на преглед, останови се отлепяне, 😥 приеха ме в болница, лежах 6дни с лечение 3х папаверин /инжекции / 3х1 дуфастон 1х вит С, кървенето спря още на същия ден, но все пак останах в болницата. След изписването ми вкъщи буквално само лежане и ставане до тоалетна и да хапна. И ето сега съм в 14г.с. и получих кафеникаво зацапване, което останових като следа по тоалетната хартия. Още същия ден отидох на доктор, всичко е на ред, няма ново отлепяне, бебчето е добре. Казаха ми да продължавам с дуфастона, като за самия ден да го овелича на 4х1 +3х2 нош па +1 вит С +1 елевит. До края на деня изчена кафеникавата следа, НОО през нощта ставам до тоалетната и направо кафяво течение 😥, на сутринта пак само зацапване ии сега лежа и се чудя каквоо да правя??
Ще се чуя разбира се с моя АГ, но все пак ще се радвам да се отзовете и вие! 🎀

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 13:39 от Христина Коцева 656796

# 1
  • Мнения: 175
Бъди силна.И се надявам всичко с теб и бебо да е наред.Стискам палци 💟

# 2
  • Мнения: 13 532
Дано вече да си ходила на лекар. Успех.

# 3
  • Мнения: 6
Дано вече да си ходила на лекар. Успех.
Вчера бях, когато установих зацапването. Виждайки, че бебето е добре и няма отлепяне АГ каза спокойно всичко е на ред, пази се и само лежане. Аз това й правя и хапчетата пия, но си го има зацапването...

# 4
  • Мнения: 1
Здравейте момичета! 🤗
Малко дълго ще се получи, но искам хубаво да ви запозн със ситуацията! 😊
Открих няколко стари теми, но нямаше сходна на моята история. Ще ви помоля за съвети и споделяне на опит от минлите през това, а именно - 📌 В 11г.с. получих кръвоизлив, беше си доста и червено.. Веднага отидох на преглед, останови се отлепяне, 😥 приеха ме в болница, лежах 6дни с лечение 3х папаверин /инжекции / 3х1 дуфастон 1х вит С, кървенето спря още на същия ден, но все пак останах в болницата. След изписването ми вкъщи буквално само лежане и ставане до тоалетна и да хапна. И ето сега съм в 14г.с. и получих кафеникаво зацапване, което останових като следа по тоалетната хартия. Още същия ден отидох на доктор, всичко е на ред, няма ново отлепяне, бебчето е добре. Казаха ми да продължавам с дуфастона, като за самия ден да го овелича на 4х1 +3х2 нош па +1 вит С +1 елевит. До края на деня изчена кафеникавата следа, НОО през нощта ставам до тоалетната и направо кафяво течение 😥, на сутринта пак само зацапване ии сега лежа и се чудя каквоо да правя??
Ще се чуя разбира се с моя АГ, но все пак ще се радвам да се отзовете и вие! 🎀
Здравей! Надявам се всичко да е наред вече с теб, ще се радвам да споделиш. При мен се случи нещо подобно в 6г.с обаче с ярка кръв след това стана кафяво. Същия ден се о адих на докторката да и обясня ситуацията (преди това бях при нея - 3 дена преди прокървяването и от тогава пия 2×3 дуфатон и фолиева киселина) тя ми каза, че ако кървенето продължи като цикъл значи бременността е приключила, но да отида за всеки случай алед 4 дена си записах час. Дотогава бях отписала всичко, но кървене нямаше а само кафяво,  като в деня на прегледа беше само леко зацапване. Виждаше се плоден сак с ембрионално струпване но трябваше още време за да потвърди. Прибрах се и вечерта отново кървене обилно със съсиреци, след това пак кафяво след 4 дена пак обилно пак със съсиреци но без никаква болка. Затова и не отидох на доктор. Чак след 2 седмици след повторния преглед. Оказа се че имам голямо отлепване на плодния сак. Лежах в болница 3 дена като през това време една система със спазмолитици, 2 дни бях на папаверин 3×2ампули мускулно, дуфастона го промениха на 4×1, плюс утрогестан 2×3. След това спряха инжекциите и продължих 3×1 но шпа. Кафявото намаля. Изписаха ме на 4тия ден като ми казаха, че дълго ще се оттича така кафяво, не се виждаше и отлепване което ми е странно толкова бързо да се залепи (както каза един от докторите "това да не е лепило да го залепим") да лежа вкъщи и така и правя вече 2 седмици. Последно време ставам повече, защото все нещо ми трябва. Нищо не ме боли, но кафявото не спира. Докторите казват да отида, когато отмине грипа . Но се очертава, че скоро няма да мине, но аз искам да отида да видя какво се случва, а и още не съм се регистрирала. Sad Какво да правя?

# 5
  • Мнения: 6
Здравей Радостина! За радост с бебчо сме добре, вече съм в 20г.с. Ще споделя каква беше развръзката при мен. Както бях казал и по-горе в 14г.с. Имах кафяво зацапване и течение в резултат на по-ранното отлепяне. Продължи около 5дни и спря само. След това в 16г.с. Се повтори отново изцяло кафяво зацапване, пак около 5-6дни и спря. До колкото мога да кажа на база как го разбрах аз, това *кафяво нещо* е стара кръв, която е останала в организма, защото не е изтекла при самото отлепяне и сега трябва изтече. На мен АГ ми каза, че докато не се оформи хубаво плацентата и да заработи и след като е само кафяво не е опасно. Като все още продължавам да пия дуфастон вече 2х1, както и но шпа +магнерот. През идната седмица се очаква да започна спиране на дуфастона, след феталната морфология. Иначе, за това колко време ще ти тече, според мен зависи от големината на отлвпянето Simple Smile
Ще очаквам да кажеш как си! https://

Общи условия

Активация на акаунт