СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 12

  • 31 924
  • 816
  •   1
Отговори
# 75
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Аз смятам, пресмятам, Ема трябва да изкара по 85 т. на двете НВО-та и 6-ци в училище, за да има шанс на 2-ро класиране за английските или френската, тоест бал около 445 точки.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 531
За тези които чакат резултати, току-що получих мейл с резултат от пробния по математика в Междучасие, така че явно вече са проверени. За съжаление резултата е по-зле от първия пробен.

Gadamer, и аз правя същите сметки какво ѝ е нужно за този бал, защото и тя иска 1 АЕГ.

На концерта на Депеш 2006 г. присъствах прясно родила. Помня прибирането пеша и кръговете на блузата ми от потеклата кърма. Blush

Честито на рожденика!

# 77
  • Мнения: 1 951
А за 8-мокласника Испанската се пада наблизо. Joy
Ако той има бал даващ му и минимален шанс да участва в класирането за испанската аз ще сваля 10 кг., ще спра цигарите, ще науча корейски и дари мога да се опитам да плета чорапи. Не само да ги разплитам.

# 78
  • Мнения: 569
Аз смятам, пресмятам, Ема трябва да изкара по 85 т. на двете НВО-та и 6-ци в училище, за да има шанс на 2-ро класиране за английските или френската, тоест бал около 445 точки.
по моята табличка 445 т. има вероятност да й стигнат и за първо класиране Simple Smile

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 15:38 от Dodiela

# 79
  • София
  • Мнения: 11 991
Аз смятам, пресмятам, Ема трябва да изкара по 85 т. на двете НВО-та и 6-ци в училище, за да има шанс на 2-ро класиране за английските или френската, тоест бал около 445 точки.

Как го сметна това?

А за 8-мокласника Испанската се пада наблизо. Joy
Ако той има бал даващ му и минимален шанс да участва в класирането за испанската аз ще сваля 10 кг., ще спра цигарите, ще науча корейски и дари мога да се опитам да плета чорапи. Не само да ги разплитам.

"Обещано!" Joy

# 80
  • София
  • Мнения: 3 457
Ей...тъкмо успея да ви изчета и реша да пиша, и хоп-  още публикации.... На работа съм все пак. Не смогвам Simple Smile
Първо да кажа  Честит рожден ден на набора! 
Няма да се впуска в коментари по предходната тема.Само ще кажа  че искрено се надявам да дискутираме и споделяме всичко, което ни вълнува, независимо  от различните мнения,които всеки има.И добрият тон се надявам да запазим  ,Моята дъщеря  ще се радвам да изкара приличен резултат, който да й стигне за където  реши.А най-вече се надявам  до юни месец  все пак да реши накъде ще се ориентира...... Болни амбиции нямам.Мои стремежи също нямам намерение да прехвърлям.МОите съм си ги следвала и реализирала .Наистина вярвам  че  е много важно  децата да изкарат едни хубави 5 години и да са щастливи в това, което правят.Те ще  учат, не ние.И е важно това нещо да се случва с желание от тяхна страна.
Относно локацията, и аз много , ама много се замислям по тази точка в избора.Чакам да пуснат новата линия на метрото, за да имаме опции.И   на този принцип доста училища трябва да изключа от сравнително приемливите варианти( 30,31,32,18.....).
Да са живи и здрави, да устискат напъна, пък  ще мислим според резултатие.Все някъде ще си намерят място.Егати и  средното.....

# 81
  • Мнения: 5 234
В Бургас такъв бал би стигнал за абсолютно всички гимназии без математическата. Simple Smile
На толкова точки от матурите се надявам аз. Повече не му трябват на младежа, защото МГ категорично не влиза в списъка му с желания.
Благодаря за информацията. Nature Sunrise:beer
То нейното първо желание е да учи в Бургас - още от първи клас, но няма да я огрее преди 18 г. Simple Smile

# 82
  • у дома...
  • Мнения: 3 079
Миналата година в 30 СУ "Братя Миладинови", за паралелката ИЕ/АЕ баловете са се движили между 424 и 329. Надявам се да се вместим в тия граници.

# 83
  • София
  • Мнения: 254
Тази година са повече деца, така че малко по-височки балове ще трябват. Не съм пресметнала колко по-високи, но ако миналата година са били 10 600 деца, а тази 11 800 в София, то значи с около 10% по-висок бал ще е нужен за същата паралелка.

# 84
  • Мнения: 569
Тази година са повече деца, така че малко по-височки балове ще трябват. Не съм пресметнала колко по-високи, но ако миналата година са били 10 600 деца, а тази 11 800 в София, то значи с около 10% по-висок бал ще е нужен за същата паралелка.

Да, по-височки ще трябва, но според мен не много. 10% си е доста груба сметка защото тези допълнителни 10% деца какъв резултат очакваш да изкарат Simple Smile много висок, в средата или съвсем в ниското Simple Smile
Може да залагаме Simple Smile

# 85
  • София
  • Мнения: 3 457
Ей, като не ме бива в сметките как ми е лесно... Simple Smile Не се терзая в подобни изчисления.Не ми хрумва дори да ги мисля.Ще разчитам на вашите статистики и  ще се вълнувам по инерция с масата

# 86
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Аз смятам, пресмятам, Ема трябва да изкара по 85 т. на двете НВО-та и 6-ци в училище, за да има шанс на 2-ро класиране за английските или френската, тоест бал около 445 точки.

Как го сметна това?

440 т. да бъдем точни. Те са приблизителен резултат, който на базата на предишни години смятам, че ще е достатъчен за някоя от трите гимназии, които искаме.

# 87
  • София
  • Мнения: 7 056
Преди да излязат резултатите не може да се каже нищо...

# 88
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Разбира се, че не може да се каже със сигурност.  Но за мен този резултат ще ни даде някакво спокойствие и сме го поставили като цел.

# 89
  • София
  • Мнения: 11 991
Аз смятам, пресмятам, Ема трябва да изкара по 85 т. на двете НВО-та и 6-ци в училище, за да има шанс на 2-ро класиране за английските или френската, тоест бал около 445 точки.

Как го сметна това?

440 т. да бъдем точни. Те са приблизителен резултат, който на базата на предишни години смятам, че ще е достатъчен за някоя от трите гимназии, които искаме.
На база предишни години, по-скоро бих казала, че 440 т. ти дават доста голяма сигурност, че ще бъде приета в тези гимназии на 1-во красиране, а не "шанс за 2-ро класиране" /Минимален бал за момичета на първо класиране през 2018: 1АЕГ - 424, 2АЕГ - 421   , ФЕГ - 419    , 2019 - 1АЕГ - 435,500  , 2АЕГ -433   , ФЕГ - 431,500/. Но балът не е най-добрата ориентация. През 2019 балът беше по-висок, защото НВО беше по-лесно от това през 2018. Трябва поне да видим сложността на тестовете тази година, за да можем да гадаем доколко балът ще е съотносим с предходната година, а за реални прогнози трябва да излязат статистиките с успеваемостта. Рано е още за прогнози и таблички, това имам предвид. Simple Smile

Писали сме заедно. Да, спокойствие може да даде.

Общи условия

Активация на акаунт