"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 48

  • 33 189
  • 770
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 291
И аз съм си правила този тест със содата. НО на шега, след като вече знаех, че съм бременна, потвърдено от "нормален" тест и от лекар, от чисто любопитство дали има някаква доза истина в това. (Сега се чудя с какъв акъл съм препикавала сода 😃)
И познайте - содата не шупна! Значи може би не съм била бременна? Дали пък не е илюзия, че имам дете вече на 4г.? 🤔
Не вярвайте на глупости, а си правете тестове от аптеката ✌

Последна редакция: сб, 11 апр 2020, 00:19 от Neni •

# 541
  • Мнения: 5 468
Аз се учудвам, че млади съвременни жени вярват на такива глупости. В 21ви век дори вече има и дигитални тестове за бременност, които се свързват с мобилно приложение, а вие правите тестове със сода... Grinning

# 542
  • Мнения: 602
Те тези хора не искат да седнат да прочетат какво е овулация, как става, кога, какво е имплантация как и кога става, вие за содата се учудвате Grinning

# 543
  • Мнения: 9
Скрит текст:
Момичета, този тест според вас + или -  е ?

Тестът е престоял и изсъхнал, чертата е сива. Тестовете се гледат във времето за отчитане. При Престо, обаче, много често излизат сиви изпарителни черти дори и във времето за отчитане. Най-добри са обикновения Шуър и лентичките.
Изарителна е

# 544
  • Мнения: 7 898
Имам няколко такива положителни.

# 545
  • Мнения: 11
Здравейте момичета , моля за съвет ако някой е изпадал в такава ситуация да каже какъв е бил резултата накрая , че вече ще се побъркам . Въпроса ми е такъв .
До януари пиех Диане 35 , спрях го за месец цикъла ми дойде на време 9.02 Целия януари не съм пила хапчета . Февруари месец ги започнах 15/02 на 7 ден от цикъла . Пет дни по късно имах полови контакти без предпазване. Както в целия период около овулацията до края на месеца . Имах и пропуснато хапче . В края на опаковката , цикъла ми дойде  след около 5 дни , не беше оскъден , но не беше и със същата дължина както обикновенно . На втория и третия ден от цикъла менструалното кървене беше по обилно , но на четвъртия и петия ден , почти нямаше кървене .
От тогава , не съм приемала противозазатъчни . След това , не съм имала и сексуални контакти . Този месец , трябваше да ми дойде на 6ти февруари , но още го няма . Около датата имах болки ниско доло и кръста като за цикъл , но след 2,3 дни изчезнаха . Гърдите ми са напрегнати и доста уголемени . Забелязах , че ноктите на ръцете ми са станало доста по твърди , а устните ми подпухнали. Правих три теста от лентичките за бременност , но и трите бяха отрицателни . Обикновенно цикъла ми е бил абсолютно редовен на 28 дни . Само веднъж в живота ми е закъснявало и то е преди 15 години , когато бях бременна с моята дъщеря , родена понвстествен път без проблеми . Разбрах в третия месец , че съм бременна , защото имах зацапване и теста отчиташе отрицателен .
Моля да ми споделите вашето мнение и съвет .
За съжаление съм в Англия , опитах да си запазя час за лекар , но няма свободни часове . Сега усещам придърпване в областа на матката все едно ще ми дойде , но още няма нищо . Чувствам се изморена .
Извинявам се за дългия пост , но наистина не знам вече какво да си мисля . Чух се с гинеколога ми в България , той ме посъветва да отида на ултразвук . За съжаление , сега въобще не мога да отида 😕
Според вас какво може да е ?
Благодаря ви .🌹

# 546
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Не си бременна. Противозачатъчни не се започват и спират ей така, защото после се пита по форумите "какво ми е".

# 547
  • Мнения: 11
Не си бременна. Противозачатъчни не се започват и спират ей така, защото после се пита по форумите "какво ми е".


Благодаря за пояснението . Аз съм ги започнала с цел предпазване от бременност . Сега вече съм ги спряла . Не мисля , че е редно да използвате остър тон в коментара си . Не съм питала дали съм бременна , а на какво може да се дължи закъснението този месец . Също така изброих промените , които имам в тялото си , както и това , което чувствам , като неразположение . Според мен може да се дължи на киста или от стрес, и понеже не мога да отида на лекар , реших да споделя тук с идеята , че може да е имало момичета с подобни случаи .

# 548
  • Мнения: 450
Не си бременна. Противозачатъчни не се започват и спират ей така, защото после се пита по форумите "какво ми е".


Благодаря за пояснението . Аз съм ги започнала с цел предпазване от бременност . Сега вече съм ги спряла . Не мисля , че е редно да използвате остър тон в коментара си . Не съм питала дали съм бременна , а на какво може да се дължи закъснението този месец . Също така изброих промените , които имам в тялото си , както и това , което чувствам , като неразположение . Според мен може да се дължи на киста или от стрес, и понеже не мога да отида на лекар , реших да споделя тук с идеята , че може да е имало момичета с подобни случаи .
При положение, че питате в тема “Бременна ли съм?”, е съвсем в реда на нещата да останем с впечатлението, че имате и такова притеснение. За здравословни проблени, пробвайте в раздел “Женско здраве”.
По темата, съвета от АГто Ви е бил напълно адекватен, без преглед няма как да се установи причината за аномалиите в месечният Ви цикъл. Не мисля, ме без преглед ще разберете какво точно се случва. Ужасен тайминг. Дано всичко е наред.

# 549
  • София
  • Мнения: 10 642
Противозачатъчни започнати ей така по никое време на цикъла.... и после “какво ми е?”
🙄🤐

# 550
  • Мнения: 22
Здравейте момичета,
мисля че съм изчела почти всичко в този форум през последните месеци... Започвам да откачам тотално и реших да пиша и аз.
Опитваме се са си направим бебче от септември безуспешно очевидно.
Последният ми цикъл беше на 22.03 (имам редовен цикъл на 26 дни), протече нормално. Правих си тестове за овулация още от 7ми ден, защото приемах Фемара (по препоръка на лекарката ми). Това което се случи обаче, е че нямах нито 1 положителен тест до ден 14, когато получих зацапване.
Тъкмо се зарадвах, че може би е имплантационно кървене (защото беше розово и оскъдно)... радостта ми се превърна в притеснение, защото това продължи 6 дни като на моменти имаше доста повечко ярко и то червена кръв (но липсваха съсиреци като при менструация).
Зацапването приключи вчера, а от днес имам ужасно силни болки в кръста и яйчниците...
Не разбирам какво се случва с мен и съм ужасно притеснена...
Според вас има ли шанс да се е получило или пак се надявам напразно?

Последна редакция: пн, 13 апр 2020, 14:05 от Tanya2020

# 551
  • Мнения: 710
Здравейте, момичета Simple Smile

Аз също искам да се включа в темата и да споделя за своя опит. От повече от година с моя спътник не се пазим, а от 6 месеца работим по-целенасочено за бебче. Миналия месец следих овулация при АГ като се оказа, че такава липсва. Изследвах важните хормони - всички са в норма, с изключение на TSH, което беше 3.86, за 20 дни прием на Еутирокс го свалих до 3.06 и продължавам да пия.
Последния ми цикъл започна на 27.03 и продължи до 02.04 (7 дни). Отидох на контролен преглед за следене на овулация на 10.04, очаквайки че според продължителността на цикъла ми, овулацията ще настъпи около 14-15.04, но се оказа че тя е била 2 или 3 дена преди прегледа (т.е на 7 или 8 април). Бебеправихме на 04.04 и на 07.04.

Според вас има ли шанс нещо да се е получило предвид доказаната овулация, половите контакти и хормоналните изследвания, според които проблемно е само TSH?

Благодаря за отговора предварително Simple Smile

# 552
  • Мнения: 821
На 14ти ден няма как да е имплантация, тя се случва много по-късно. Бих предположила ановулаторен цикъл или някаква аномалия, нещо хормонално, не задължително проблем, ако се случва еднократно. Но за съжаление според мен няма как да е бременност при тези условия. Sad Лигавицата е удебелена преди цикъл или при бременност по принцип. Слушай лекаря си и следи нещата отблизо. Имай предвид занапред, че имплантацията се случва десетина дни след овулацията, така че ако получаваш зацапване около дните на овулацията, няма как да е имплантация. Казвам го, за да си спестиш напразни надежди и съответно голямо разочарование по-нататък. Simple Smile

# 553
  • Мнения: 5
Здравейте.Остават ми 3 дни до датата на менструацията ми.Направих тест и виждам едва забележима втора чертичка.Дали съм бременна?

# 554
  • Мнения: 237
Здравейте момичета, нова съм в тази тема
Аз съм с Пкс, 1биохимична юли, 1кюретаж 03.10,след което повторен на 27.11 заради недоизчистване..
На 10.01-17 Мц
Февруари липсва
Март-20-27( с противозачатъчни)
Имам доста изследвания-пкк,щитов,витамин,женски хормони..вс уж е наред
Пазихме се 3 месеца
Април засичах ов

Кога според вас трябва да си направя тест, че нямам търпение..дори си направих един но е категорично отрицателен..
п.п супер нервно ми е по тези дни, получавам някакви топли вълни и като хапна нещо ми става зле(дали не се вманиачавам нз)..имам чувстовто че ще се побъркам скоро..че само го мисля..искам много вече всичко да е ок
А тази снимка е от преди малко..тест за ов..все още с две черти..не би ли трябвало вече да е само една след като на 06.04 теста за Ов беше +..за пръв пър ги правя

Общи условия

Активация на акаунт