"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 48

  • 33 057
  • 770
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 10
Здравейте.Според Вас има ли бременност?

# 226
# 227
  • Мнения: 10


Здравейте с 7 дни закъснение съм. Според вас има ли я втората чертичка и има ли бременност?

# 228
  • Мнения: 295


Здравейте с 7 дни закъснение съм. Според вас има ли я втората чертичка и има ли бременност?

Втората чертичка е видима, но за седем дни закъснение трябва да е доста по-ясна, ако не си с късна О. Бих те посъветвала да повториш теста с първата сутрешна урина. При други обстоятелства кръвният тест би бил подходящ, но при тази ситуация... Мисля, че и повторен тест би свършил работа. Успех!

# 229
  • Мнения: 10




Здравейте с 7 дни закъснение съм. Според вас има ли я втората чертичка и има ли бременност?

Втората чертичка е видима, но за седем дни закъснение трябва да е доста по-ясна, ако не си с късна О. Бих те посъветвала да повториш теста с първата сутрешна урина. При други обстоятелства кръвният тест би бил подходящ, но при тази ситуация... Мисля, че и повторен тест би свършил работа. Успех!



Благодаря

# 230
  • Мнения: 5 468
Здравейте момичета, нова съм в групата и искам да ви попитам каква по - точно трябва или е нормално да бъде базалната температура, при наличие на бременност и как да я следа правилно. Другият ми въпрос е кога най-рано отчита правилно теста за бременност ?
Благодаря предварително

Температурата при всяка жена се повишава през лутеалната фаза, а каква стойност ще бъде, зависи каква стойност е била през първата половина на МЦ. При бременност БТ се задържа висока, а ако няма бременност - непосредствено преди или в деня на менструацията пада. Преди това повишената БТ не е показател за бременност.

# 231
  • Мнения: 4
Здравейте на всички....  За пръв път пиша във форум и не знам дали  е уместно, но ще се радвам да чуя мнения...   Днес бях на лекар със закъснение 8 дни... Ако считаме че цикъла ми е 28 дена... Понеже е нередовен и нямам един и същи брой дни...  Имам основание да смятам че овулацията ми е била след 02.03 понеже по случайност бях на ехограф за преглед рутинен на корем и ми погледнах яйчниците и казаха че имам филикул голям, който трябва да се пукне до седмица..   Това беше 21 ден от последния цикъл...  Понеже бебето е желано от почти 8 години.... Когато приятелките ми ме бъзикаха защото много ме болят гърдите дори като се движа... Не го приех сериозно, но си взех поредния тест за всеки случай... Толкова невидими черти видях през годините, че когато видях че черта се появи на 10тата секунда се разплаках.....  Това беше на 32ри ден от последния цикъл...  След 2 дена направих още един тест... Отново положителнен, но днес докторката каза, че вижда едно петно, което може да е бременност, но е рано да каже и се чуди дали ми е толкова късна овулацията.. Имам час за другата седмица отново за да види... Ясно е че ще чакам... Изписа ми дуфастон за задържане и но шпа за спазмите... И все пак исках да чуя мнение има такива който не са били видени в началото и с късна овулация...

# 232
  • Мнения: 602
Здравейте на всички....  За пръв път пиша във форум и не знам дали  е уместно, но ще се радвам да чуя мнения...   Днес бях на лекар със закъснение 8 дни... Ако считаме че цикъла ми е 28 дена... Понеже е нередовен и нямам един и същи брой дни...  Имам основание да смятам че овулацията ми е била след 02.03 понеже по случайност бях на ехограф за преглед рутинен на корем и ми погледнах яйчниците и казаха че имам филикул голям, който трябва да се пукне до седмица..   Това беше 21 ден от последния цикъл...  Понеже бебето е желано от почти 8 години.... Когато приятелките ми ме бъзикаха защото много ме болят гърдите дори като се движа... Не го приех сериозно, но си взех поредния тест за всеки случай... Толкова невидими черти видях през годините, че когато видях че черта се появи на 10тата секунда се разплаках.....  Това беше на 32ри ден от последния цикъл...  След 2 дена направих още един тест... Отново положителнен, но днес докторката каза, че вижда едно петно, което може да е бременност, но е рано да каже и се чуди дали ми е толкова късна овулацията.. Имам час за другата седмица отново за да види... Ясно е че ще чакам... Изписа ми дуфастон за задържане и но шпа за спазмите... И все пак исках да чуя мнение има такива който не са били видени в началото и с късна овулация...


Здравей Simple Smile Несъмнено си бременна, но си избързала малко с прегледа. За да се види е добре да са минали поне 10-14 дни закъснение. Освен това има разлика и дали те гледат с коремен или вагинален ехограф.

# 233
  • Мнения: 4
Здравейте на всички....  За пръв път пиша във форум и не знам дали  е уместно, но ще се радвам да чуя мнения...   Днес бях на лекар със закъснение 8 дни... Ако считаме че цикъла ми е 28 дена... Понеже е нередовен и нямам един и същи брой дни...  Имам основание да смятам че овулацията ми е била след 02.03 понеже по случайност бях на ехограф за преглед рутинен на корем и ми погледнах яйчниците и казаха че имам филикул голям, който трябва да се пукне до седмица..   Това беше 21 ден от последния цикъл...  Понеже бебето е желано от почти 8 години.... Когато приятелките ми ме бъзикаха защото много ме болят гърдите дори като се движа... Не го приех сериозно, но си взех поредния тест за всеки случай... Толкова невидими черти видях през годините, че когато видях че черта се появи на 10тата секунда се разплаках.....  Това беше на 32ри ден от последния цикъл...  След 2 дена направих още един тест... Отново положителнен, но днес докторката каза, че вижда едно петно, което може да е бременност, но е рано да каже и се чуди дали ми е толкова късна овулацията.. Имам час за другата седмица отново за да види... Ясно е че ще чакам... Изписа ми дуфастон за задържане и но шпа за спазмите... И все пак исках да чуя мнение има такива който не са били видени в началото и с късна овулация...


Здравей Simple Smile Несъмнено си бременна, но си избързала малко с прегледа. За да се види е добре да са минали поне 10-14 дни закъснение. Освен това има разлика и дали те гледат с коремен или вагинален ехограф.
С коремен ме гледа.. Даже видя миомен възел... А преди месец бях при нея  и правих дори цитоната маска бях 1ва група  и нищо не каза а сега малко ме стресна с това въпреки че каза че е минимално.. . Преди това прегледа беше вагинален, сега го направи коремен и видя някакво "петно" и възела

# 234
  • Мнения: 7 898
Ако овулацията ти е била на 02.03.20, няма как да имаш 8 дена закъснение. В най- добрия случай имаш 2-3 закъснение.
С Цитонамазка няма как да види дали имаш миоми или не.

Последна редакция: ср, 18 мар 2020, 22:26 от G.Savova

# 235
  • Мнения: 5 468
Se_le_na, ако твоят МЦ не е 28 дни, тогава не се смята закъснение спрямо 28 дневен цикъл. Закъснението се смята спрямо средната продължителност на МЦ, а ти не си дала такава. Ако имаш дълъг цикъл това означава,че имаш и по-късна овулация, тъй като дължината на МЦ зависи от настъпването на овулацията. За да получиш адекватен отговор трябва да кажеш колко дълъг е цикълът ти. Ако е с различна дължина, кажи какъв е интервалът на различните МЦ.

# 236
  • Мнения: 41
Здравейте мами, миналия месец 2 дни преди да ми свърши цикъла, правихме опит за бебе с приятеля ми, днес е 19.03.20, закъснява ми вече с 20 дни, правих няколко теста за бременност, които са отрицателни! Ходих на гениколог ,казаха ми, че има плоден сак, изписаха ми утрогестан да го пия 5 дни , за задържане , изписаха ми го на 12.03.20, пих го до 17.03.20, и така и така не ми дойде! Отидох по собствено желание на кръвен тест излезна 0.10 , което е отрицателен резултат, и до днес цикъл няма! Имам болки в гърдите, още от началото на месеца , боли ме кръстс и врата, имам голям апетит, помислих, че ще ми дойде , но уви! Никога не съм имала такова закъснение, не знам какво се случва Sad моля за съвети и мнения

# 237
  • Мнения: 2 515
Отиди при друг лекар.
Междувременно можеш да споделиш името на този лекар, който е видял плоден сак при отрицателни тестове.

# 238
  • Мнения: 41
Отиди при друг лекар.
Междувременно можеш да споделиш името на този лекар, който е видял плоден сак при отрицателни тестове.
Д-р Стоянкина , Пазарджик

# 239
  • Мнения: 214
Много интересно как са видяли сакче, като очевидно няма бременност, а и шанса да забременееш, когато сте правили опит не е особено голям. Да, иди при друг лекар, но не се притеснявай толкова, закъснението може да е в следствие на много неща (промените в климата включително). Аз съм имала един път закъснение от 2 седмици, накрая ми дойде и когато отидох на лекар след това ми каза, че е имало малка киста на единия яйчник, която само се е пукнала. Иди да те видят със сигурност, но без паника Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт