"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 48

  • 33 209
  • 770
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 951
Ами ние как да ти кажем? Ако ти кажа "бременна си", ти вземеш, че се пренавиеш, а всъщност не си?
Направи си един тест, нищо няма да ти стане. Симптоми от бременност толкова рано са плод на самовнушение.

# 316
  • Мнения: 1 293
И щом активно работите си следи овулацията с тест най - малко. Приложението, не винаги е вярно. 🙄

# 317
  • Мнения: 93
Както са казали повечето преди мен-тест. Най-вярно ще покаже щом има закъснение. Няма как никой тук да знае дали си бременна или не си. Като не искаш да разочароваш половинката си, просто не му казвай че ще правиш тест ако е + тогава му кажи. Също подкрепям мнението преди мен да си следиш овулацията с тестове. Приложенията са настроени да показват дата на овулацията, но такава може да липсва дадения месец или да се е поизместила малко, а това приложенията не го знаят. Пожелавам ти да се случи това, което желаеш. Успех 😉

# 318
  • Мнения: 5
Здавейте
Искам да попитам Януари си правих снимка на тръбите и се оказаха запушени
Февруари имах полов контакт на 14 после ми прецапваше кам 22 23 и сега просто ми закаснява доста този месец правих тест сега на 25 отрицателен

# 319
  • Мнения: 32
Здравейте,мили дами..Бих искала да получа съвет от вас,защото от няколко дни имам симптоми за бременност но има моменти на които се чудя дали наистина е така..МЦ ми дойде този месец към 10март,попринцип ми е на 28 дни и ми кара по 5 дни..С моят мъж правихме полов акт към 20март,а овулацията ми се падаше да ми е на 24март,има вероятност да е станало нещо,но не знам.Днес правих тест просто  от любопитство ,въпреки че знам че е рано и все пак беше отрицателен,но аз не спирам да вярвам че има нещо..Симптомите които имам-болки в корема,главоболие много силно(попринцип сутрин и корема също),кръста че боли,гръб ли е..Виене на свят,гади ми се понякога и ми се спи повече,чувствам се по уморена..А болка в гърдите все още не усещам..Не знам дали има нещо или просто се филмирам,защото го искам прекалено много.Blush

# 320
  • Мнения: 602
Здравейте,мили дами..Бих искала да получа съвет от вас,защото от няколко дни имам симптоми за бременност но има моменти на които се чудя дали наистина е така..МЦ ми дойде този месец към 10март,попринцип ми е на 28 дни и ми кара по 5 дни..С моят мъж правихме полов акт към 20март,а овулацията ми се падаше да ми е на 24март,има вероятност да е станало нещо,но не знам.Днес правих тест просто  от любопиство,въпреки че знам че е рано и все пак беше отрицателен,но аз не спирам да вярвам че има нещо..Симптомите които имам-болии в корема,главоболие много силно(попринцип сутрин и корема също),кръста че боли,гръб ли е..Виене на свят,гади ми се понякога и ми се спи повече,чувствам се по уморена..А болка в гърдите все още не усещам..Не знам дали има нещо или просто се филмирам,защото го искам прекалено много.Blush


Филмираш се. Толкова рано симптоми не може да има, дори яйцеклетката да се е оплодила бременност на този етап няма. Изчакай закъснение и тогава направи тест. Успех!

# 321
  • Мнения: 32
Мисля да изчакам закъснение и да опитам пак и се надявам да има нещо,за да имам някакви симптоми..Датата която трябва да ми дойде е 8-9април Blush

# 322
  • Мнения: 12
Здравейте мога ли да попитам , възможно ли е да има налична бременност ,ако сме използвали презерватив ,той не е бил нито повреден ,нито скъсан (до колкото е било видно ),държа да подчертая ,че може би съм била в овулация ,защото бях прекалено увлажнена,но няма как да съм сигурна ,тъй като съм с нередовен цикъл .Последният ми цикъл беше на 28 февр и трябва да ми дойде на 30 .От вчера съм с повръщане и ми се гади ...възможно ли е да от бременност или това може да е от храна и внушение...Благодаря предварително
Внушение е. Първо щом не е бил скъсан презерватива, няма как да настъпи бременност и другото е, че симптоми толкова рано не може да има, особено пък щом и цикъла е нередовен не се знае кога е била овулацията, нито кига ще настъпи следващата менструация. Според мен е внушение, а щом имаш и повръщане може да е от някоя храна или вирус. Не при всяка бременност има повръщане и гадене

Благодаря ,за мнението,но изключително много се притеснявам...винаги сме били изключителни внимателни ,използваме винаги презервативи като се проверяват често дали са здрави през самия полов акт и въпреки че ги използваме ,като допълнителна гаранция той свършва навън.С нередовен цикъл съм както казах,преди година бях с поликистоза,но в много лека форма и не съм пила нищо...От два дена има постоянно гадене и повръщане ,гърдите не ме болят,но след изчетени толкова много форуми и статии забелязвам  промяна в зърната ,наистина ли е възможно всичко това да е внушение

# 323
  • Мнения: 93
Здравейте мога ли да попитам , възможно ли е да има налична бременност ,ако сме използвали презерватив ,той не е бил нито повреден ,нито скъсан (до колкото е било видно ),държа да подчертая ,че може би съм била в овулация ,защото бях прекалено увлажнена,но няма как да съм сигурна ,тъй като съм с нередовен цикъл .Последният ми цикъл беше на 28 февр и трябва да ми дойде на 30 .От вчера съм с повръщане и ми се гади ...възможно ли е да от бременност или това може да е от храна и внушение...Благодаря предварително
Внушение е. Първо щом не е бил скъсан презерватива, няма как да настъпи бременност и другото е, че симптоми толкова рано не може да има, особено пък щом и цикъла е нередовен не се знае кога е била овулацията, нито кига ще настъпи следващата менструация. Според мен е внушение, а щом имаш и повръщане може да е от някоя храна или вирус. Не при всяка бременност има повръщане и гадене

Благодаря ,за мнението,но изключително много се притеснявам...винаги сме били изключителни внимателни ,използваме винаги презервативи като се проверяват често дали са здрави през самия полов акт и въпреки че ги използваме ,като допълнителна гаранция той свършва навън.С нередовен цикъл съм както казах,преди година бях с поликистоза,но в много лека форма и не съм пила нищо...От два дена има постоянно гадене и повръщане ,гърдите не ме болят,но след изчетени толкова много форуми и статии забелязвам  промяна в зърната ,наистина ли е възможно всичко това да е внушение
Нямаш представа на какво е способно въображението на човек, който желае нещо силно или който се страхува силно от нещо. Щом се тревожииш толкова изчакай колкото е бил най-дългият ти цикъл и ако не дойде направи тест. Ако е отрицателен и все още нямаш цикъл посети лекар. Може да е киста, може да е хормонално разстройство, но бременност според мен не е. Преди менструация има болки в гърдите, на мен ми се е случвало и гадене и промяна на зърната преди да ми дойде. Има различни организми, но казвам ти от гледната точка на раждала вече жена, толкова рано симптоми няма а и аз например нямах изобщо никакви. Успокой се не го мисли и направи тест 😉

# 324
  • Мнения: 3 951
Здравейте,мили дами..Бих искала да получа съвет от вас,защото от няколко дни имам симптоми за бременност но има моменти на които се чудя дали наистина е така..МЦ ми дойде този месец към 10март,попринцип ми е на 28 дни и ми кара по 5 дни..С моят мъж правихме полов акт към 20март,а овулацията ми се падаше да ми е на 24март,има вероятност да е станало нещо,но не знам.Днес правих тест просто  от любопитство ,въпреки че знам че е рано и все пак беше отрицателен,но аз не спирам да вярвам че има нещо..Симптомите които имам-болки в корема,главоболие много силно(попринцип сутрин и корема също),кръста че боли,гръб ли е..Виене на свят,гади ми се понякога и ми се спи повече,чувствам се по уморена..А болка в гърдите все още не усещам..Не знам дали има нещо или просто се филмирам,защото го искам прекалено много.Blush
Филмираш се. Каква бременност и симптоми, ако си била в овулация преди 4 дни???

# 325
  • Мнения: 12 808
Изглежда, че няма бременност. Ти поизчакай, може или да ти дойде, или да си направиш нов тест.

# 326
  • Мнения: 103
Здравейте,знам че тук не сте лекари,но някоя от вас имала ли е подобни симптоми и след това положителен тест. Трябва да ми дойде на 2 април,две вечери подред по едно и също време ми става отпаднало и ми се гади но от снощи не спря и продължава и днес,чувствам се ужасно отпаднало и нямам никакви сили 😔

# 327
  • Мнения: 5 468
Тези симптоми, които описваш, се появяват на малко по-късен етап от бременността, т.е. или си внушаваш, или се разболяваш.

5 дни преди датата на М, не е възможно да имаш симптоми на бременност. Сега е периодът, в който ако е оплодена яйцеклетката, тя се имплантира в матката. Ранните симптоми(ако има такива) може да се появят около датата на М и са подобни, като при предстояща менструация и особено при първа бременност, почти никоя жена не може да ги различи.

# 328
  • Мнения: 158
Има ли проблем ако се пропуска приема на фолиева киселина при бременност?

# 329
  • Мнения: 128
Има ли проблем ако се пропуска приема на фолиева киселина при бременност?
през първите три месеца на бременността дори и преди това е препоръчително приема й,за да се предотврати "Спина бифида" при развитието на плода ..

Общи условия

Активация на акаунт