"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 48

  • 32 968
  • 770
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 421
Дакторите не са спрели да работят въпреки извънредното положение. Ако един е под карантина, друг не е.
Все пак хората продължават да боледуват и от други неща, не само от ковид 19
Естесвено,че продължават да работят,но работят по неотложни случаи,поне аз тук в Бургас получих този отговор. Като гинекологичен преглед с една седмица закъснение не спада към тях. Както и да е да няма да навлизам в подробности. Извинявам се,че си зададох въороса в тази група. Хубав ден  на всички!

# 376
  • Мнения: 7 898
При седмица закъснение, няма какво друго да се направи освен да се изчака още няколко дена закъснение и тогава да търсиш вариант за ултразвук.

# 377
  • Мнения: 6
Здравейте,

Накратко - нередовен цикъл с продължителност от 30-33 дни. Вероятно овулация с контакт на 19.03.20. Дата на последен цикъл - 29.02.20. Днес отрицателен уринарен тест и кръвен с резултат 3.08. Има ли някакъв шанс за бебе според вас? Хормоните ми са в ред. Това е втори месец опити. В четвъртък ще пусна още един кръвен тест

Последна редакция: пн, 30 мар 2020, 16:03 от mghkhjk

# 378
  • Мнения: 7 898
Щом правиш секс, шанс винаги има.

# 379
  • Мнения: 6
Щом правиш секс, шанс винаги има.
Това ми е ясно, благодаря Simple Smile въпросът ми по-скоро е ориентиран в посока късна овулация->нисък чхг в първи ден на очаквана менструация. Т.е. понеже 3 е отрицателен кръвен, възможно ли е просто да е рано заради късната овулация

# 380
  • Мнения: 266
Щом правиш секс, шанс винаги има.
Това ми е ясно, благодаря Simple Smile въпросът ми по-скоро е ориентиран в посока късна овулация->нисък чхг в първи ден на очаквана менструация. Т.е. понеже 3 е отрицателен кръвен, възможно ли е просто да е рано заради късната овулация

Зависи в коя лаборатория си правила теста,   в Цибалаб например референтните стойности за отрицателен резултат са от 0 до 1 ... следователно 3,08 е +🤰👼🏻🤱🏻
Стискам ти палци и в сряда пак прави кръвен според мен 😋

# 381
  • Мнения: 6
Щом правиш секс, шанс винаги има.
Това ми е ясно, благодаря Simple Smile въпросът ми по-скоро е ориентиран в посока късна овулация->нисък чхг в първи ден на очаквана менструация. Т.е. понеже 3 е отрицателен кръвен, възможно ли е просто да е рано заради късната овулация

Зависи в коя лаборатория си правила теста,   в Цибалаб например референтните стойности за отрицателен резултат са от 0 до 1 ... следователно 3,08 е +🤰👼🏻🤱🏻
Стискам ти палци и в сряда пак прави кръвен според мен 😋
Аз правих в Сити лаб, където също е така - над 1, но цяло число (не 1.87 примерно). Но ми се вижда супер нищожен резултатът и не смея да се надявам много, та реших да потърся различни мнения или споделен опит Simple Smile благодаря Ви

# 382
  • Мнения: 1
Здравейте! Моята ситуация е следната. Никога не съм била бременна и по принцип имам редовен цикъл. Трябваше да ми дойде на 19, но закъсня. На 28 сутринта си направих тест-отрицателен. Дойде ми няколко часа по-късно със силни болки, до сега никога не съм имала болезнен цикъл. Винаги съм се чувствала добре и дори спортувах по време на цикъл.Цикълът ми е розов, вече съм на 3 ден и той приключва, а обикновенно е най-силен на 2 и 3 ден и продължава 5 дни. Имам страшни киселини, гадене и ходя да пишкам доста често, вече от 4-5 дена. Болки в гърдите нямам. Притеснявам се да ходя по болници в тази ситуация. Има ли вероятност да съм бременна? И имам ли повод да се притеснявам?

# 383
  • Мнения: 7 898
Здравейте! Моята ситуация е следната. Никога не съм била бременна и по принцип имам редовен цикъл. Трябваше да ми дойде на 19, но закъсня. На 28 сутринта си направих тест-отрицателен. Дойде ми няколко часа по-късно със силни болки, до сега никога не съм имала болезнен цикъл. Винаги съм се чувствала добре и дори спортувах по време на цикъл.Цикълът ми е розов, вече съм на 3 ден и той приключва, а обикновенно е най-силен на 2 и 3 ден и продължава 5 дни. Имам страшни киселини, гадене и ходя да пишкам доста често, вече от 4-5 дена. Болки в гърдите нямам. Притеснявам се да ходя по болници в тази ситуация. Има ли вероятност да съм бременна? И имам ли повод да се притеснявам?

🤪😂😱 шегуваш ли се?

# 384
  • Бургас
  • Мнения: 30
Здравейте мили дами !
Последния ми цикъл беше преди 36 дни (по принцип е доста различен 29,30,36 -дори 40 но преди 1,2г.)
Правим опити за бебче от скоро.
Този месец приемах Дуфастон от 16 до 26 ден на цикъла,също и Агапурин-него все още го пия,заради леко завишени НК клетки.
(юни месец претърпях спонтанен аборт  7 седмица,за това ме накараха да пусна имунологични изследвания-резултат леко завишени НК клетки)
Овулация този месец опитах да следя....започнах от 14 до 21 ден,след което спрях защото помислих,че най-вероятно не е настъпила,( миналия месец я засякох с тестове на 16 ден.)
Възможно ли е да е настъпила след това?
Странното е че, от 26 ден на цикъла започна кафяво зацапване и ПМС, които имам и до ден днешен 36 ден от ц.(подути гърди и корем,болки в кръста и ниско доло,чувставм се ужасно отпаднала) а него весе още го няма....
11 дни след спирането на Дуфастон.
2 отрицателни теста направени на 28 и 35 ден от цикъла.( не с първа урина)
Странното е че вече като че ли и ПМС нямам от днес,само зацапването което продължава дори стана черно!
Никога не ми е зацапвало толкова дълго,макс.6 дни преди цикъл.
Днес зънях на гинеколожката ми но не ми вдигна,след това телефонът й беше изключен... за това се притеснявам какво става.
Та въпросът ми е..възможно ли е овулацията да ми е настъпила доста по-късно....след 26 ден,когато започнаха симптомите и зацапването и затова да ми се забавя цикълът и тестовете да са отрицателни ако има бременност евентуално?
Забравих да спомена че на 18.2 бях на преглед и всичко беше наред,даже се видя и жълто тяло,Дуфастон ми изписаха тогава заради малко по–нисък прогрестерон и кафявото зацапване преди цикъл.
Извинявам се заради дългия пост!
Ще съм благодарна ако някой отговори на моя проблем.

Последна редакция: пн, 30 мар 2020, 21:08 от nastiya

# 385
  • Мнения: 10
Здравейте искам да попитам може ли във 4г.с  да се види на ехограф бременост Grinning нямам търпение да узная , защото МС закъснява със 6 дена правих си два теста на които се виждаше много , многоо бледа втора черта .
Аз си отговарям сама за други дами в подобна дилема . Реално със 6 дневно закъснение се вижда плоден сак при преглед пи Аг Wink

# 386
  • Мнения: 7 898
С 6 дневно закъснение не си 4 седмица.

# 387
  • Мнения: 214
Здравейте,

Накратко - нередовен цикъл с продължителност от 30-33 дни. Вероятно овулация с контакт на 19.03.20. Дата на последен цикъл - 29.02.20. Днес отрицателен уринарен тест и кръвен с резултат 3.08. Има ли някакъв шанс за бебе според вас? Хормоните ми са в ред. Това е втори месец опити. В четвъртък ще пусна още един кръвен тест
Да, пусни още един, но моя кръвен на първи ден от закъснение показваше 317. То, че ЧГХ се удвоява всеки ден в началото е така, но пак ми се струва малко ниско. Пусни пак и стискам палци да е повече Simple Smile

# 388
  • Мнения: 6
Здравейте,

Накратко - нередовен цикъл с продължителност от 30-33 дни. Вероятно овулация с контакт на 19.03.20. Дата на последен цикъл - 29.02.20. Днес отрицателен уринарен тест и кръвен с резултат 3.08. Има ли някакъв шанс за бебе според вас? Хормоните ми са в ред. Това е втори месец опити. В четвъртък ще пусна още един кръвен тест
Да, пусни още един, но моя кръвен на първи ден от закъснение показваше 317. То, че ЧГХ се удвоява всеки ден в началото е така, но пак ми се струва малко ниско. Пусни пак и стискам палци да е повече Simple Smile
Точно това мисля и аз Simple Smile чудя се само след 48 часа ли да пусна или да изчакам повече. Но и на мен ми се струва много нисък резултатът, макар и над прага на лабораторията

# 389
  • Мнения: 15 356
През ден се пуска ЧХГ за най-добро проследяване.

Общи условия

Активация на акаунт