"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 48

  • 33 146
  • 770
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 5 468
Даже няма и толкова Wink

Малко извън първоначалната тема, но по повод дължината на овулацията, направено е много интересно откритие. Ти, като работещ човек в медицината, ще го оцениш. Досега се е смятало, че яйцеклетката се отделя моментално, но един лекар случайно е заснел овулация по време на лапароскопска операция. Интересното и неочакваното било, че яйцеклетката се отделяла бавно и овулацията продължила 15 мин.

Скрит текст:

# 466
  • София
  • Мнения: 10 642
В този смисъл - да Simple Smile докато “изплува”... Simple Smile

# 467
  • Мнения: 14
Здравейте,

От два месеца правим опити за бебе и последната година М ми е редовна на 29-31 дни. Последният месец ми беше на 31дни. Този месец очаквах между 1ви и 3ти, но нямам ПМС. Вие ми се свят на моменти, причернява ми , но не знам дали не се дължи на застояването вкъщи. На 3ти си направих тест Престо и беше отрицателен. Днес 4ти си направих тест SureCheck - също отрицателен. Болки нямам, на моменти само леки спазми, но за секунда и най-много веднъж на ден ( нищо необичайно ). Като цяло няма причина освен бременност за закъснението ми, защото не съм качвала/сваляла кг, нямам стрес, не съм боледувала, нямам никакви промени в ежедневието, освен опитите за бебе.
Какво бихте ме посъветвали? Възможно ли е на просто нивата ми на чхг да са толкова ниски и да не засичат тестовете бременност, или за 2-3 дни закъснение може и да не отчита теста все още?

# 468
  • Мнения: 3 945
Ако наистина има закъснение от 2-3 дни, тест щеше да отчете.

# 469
  • Мнения: 46 514
Случва се инцидентно отклоняване на цикъла и да ти дойде до 1-2 дни, може и да си бременна. Няма как да се каже. Търпеливо чакаш и правиш тестове. Сега не е време за обикаляне по лабораториите за кръвни.
Иначе кисти, хормонални проблеми, щитовидна и т.н. Има много причини, които нямат връзка с това дали сме променяли ежедневието си. Затова ако не се появи до седмица, а тестовете продължават да са отрицателни, най-добре иди на преглед.
Успех! Дано е това, което искаш Simple Smile

# 470
  • Мнения: 5 468
След закъснение, при бременност ЧХГ в урината няма как да е под 25 и да не бъде засечено с тест. На първия ден закъснение обикновено ЧХГ в кръвта е над 100.

1-2 дни закъснение не е нищо странно и необичайно. Възможно е и самият цикъл да е по-дълъг заради по-късна овулация. Дължината на МЦ не е фиксирана завинаги. Има периоди, в които дължината се променя. Понякога, пък, просто закъснява заради смяна на климат, хормонални промени и т.н. При повече от 10 дни закъснение трябва вече да се отиде на преглед.

# 471
  • Мнения: 71
Здравейте!
Пиша с цел малко яснота, а не да ви питам дали съм бременна Grinning
Дата на последен МЦ 11.03, средна дължина на цикъла 26-27 дни, което значи, че най-рано мога да направя тест в неделя (ама най--най-рано) и ще знам тогава.
Въпроса е, че опитваме от година и 4 месеца вече и нищо не става. След първите 4-5 месеца отидох на преглед и установихме, че нямам овулация. После тествах Пролактин, оказа се много висок, пих Достинекс, тествах, беше нормализиран хормона. 3-4 месеца подред ходих за доказване на овулация - имах. Сега всеки месец продължавам да пия Фоликулин (за пукане на фоликул и предизвикване на овулация), но предвид ситуацията вече не ходя да се следя за доказване на овулация. Преди 2 месеца пак пуснах хормони  и се оказа, че ми е нисък прогестерона, та от този месец приемам Прогестерон 5% от 15 до 25 ден на МЦ и пия Витекс за хормонален баланс.
Изследване за проходимост на тръби и спермограма трябваше да правим, но се отложиха заради извънредното положение.
Въпроса ми към вас е свързан с това до колко e възможно (ако тръбите и спермограмата са ОК), прогестерона да даде ефект и да настъпи бременност от първия месец? От понеделник се чувствам с леко повишена температура (меря 36.8, но не съм мерила преди това за сравнение) и лека отпадналост, други оплаквания нямам. И също, коя според вас е най-надеждната марка тестове за ранно установяване на бременност (в сайта на ClearBlue виждам, че засичат до 4-5дни преди закъснение)? Аз мисля да направя теста в неделя. Мнения и съвети са винаги добре дошли!

Не знам от кой град си, но аз обиколих половин София за такъв тест Clear Blue и така и не намерих 🤷🏻♀

И аз съм от София, но не съм търсила още. Първо се допитвам коя марка да търся, после ще я търся реално. Така че, ако имате препоръки са добре дошли.

# 472
  • Мнения: 6
Здравейте! На 17.03 имах МЦ с продържителност 6 дни. 5 дни след МЦ правихме опит за бебе, тоест на 28.03 или 3 дни преди овулацията и на 30.03 или 1 ден преди овулацията. Имам ужааасни болки в гърдите и най вече в зърната и болки ниско в дясно... Възможно ли е да съм бременна,защото ми се струва рано да се каже след 1 седмица.

# 473
  • Мнения: 3 945
Втълпяваш си симптоми. Дори да има оплодената яйцеклетка, абсурдно рано е да се говори за симптоми, защото бременност още няма.

# 474
  • София
  • Мнения: 10 642
Няма как да има бременност на този етап. Овулацията доказана ли е?

# 475
  • Мнения: 7 898
Ако нямаш главоболие и замайване, по всяка вероятност не си бременна.

# 476
  • Мнения: 6
Благодаря... просто от 5 месеца се опитваме и все не става и явно си втълпявам...

# 477
  • Западен парк
  • Мнения: 394
Искам да попитам възможен ли е фалшиво отрицателен резултат на тест за бременност?  Подозирам, че влизам в менопауза, но бих искала да спестя посещение при гинеколог точно сега. Та с две думи при закъснение от 10 дни и отрицателен  тест да рискувам  ли?

# 478
  • Мнения: 2
Добър ден на всички!! Бих искала да попитам нещо закъснява ми с 11 дена,от вчера ми се появи розово течение и продължава и до днес но е в малки количества.
Дали е възможна евентуална бременност или е нещо друго.Извинявам се ако темата не е за тук,но исках просто да се консултирам с някой по тази тема.Благодаря предварително

# 479
  • Мнения: 3 945
За тези 11 дни тест не направи ли?

Общи условия

Активация на акаунт