С какво ви дразнят свекървите? – 142

  • 24 790
  • 744
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 28 108
Заповядайте в новата тема!

Линк към предишната – https://www.bg-mamma.com/?topic=1511180

# 1
  • София
  • Мнения: 19 143
Е, пак мъжът виновен, не си свършил работата. Няма как да се клонира все пак. Ако си седеше при нея, щеше да се ядосва, че няма пари.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 108
Майката как се е клонирала?

П.П. Не е нужно да се клонира. Дните, да които говоря, се плащат. Така че може хем да си гледа жената, хем да получава пари. Пък в краен случай и отпуск може да пусне. Има начини.

# 3
  • Мнения: 14 915
При две навити за помощ възрастни жени, дали през ум му е минало 😀.
Че и на авторката, като и чета процентите за едно, второ, трето.

Мерси за темата !

# 4
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Може, ама явно не е имал желание.

# 5
  • Мнения: X
Миленака, айде сега. Човекът ходи на работа, отсъствията не винаги са възможни.

# 6
  • София
  • Мнения: 19 143
Не знаем какво работи майката.
Мъжът може би смята, че след неговото семейство е осигурило жилище, е нормално тъщата да помогне с грижите около родилката.
Ама ето - лошите свекъри пак направили етаж, само и само синът да не си отиде.
Чакаме снаха с етаж, но може би те не се оплакват тук от свекървите Simple Smile

Последна редакция: пт, 27 яну 2023, 17:40 от Cuckoo

# 7
  • София
  • Мнения: 28 108
Мда, все мъжете не мога да си гледат къщата и семействата, и мама трябва да им ги гледа. Тя винаги ще се справи, дори и на работа да ходи.
Лигавщини са това.

# 8
  • София
  • Мнения: 19 143
Е, да, на чужд гръб нищо не е трудно. Що пък мъжът да не прескача през час до къщи, особено ако си е сам работодател...

Последна редакция: пт, 27 яну 2023, 17:38 от Cuckoo

# 9
  • София
  • Мнения: 28 108
Разбира се. За какво да положиш усилия? Имаш мама, имаш тъща... Те ще ти гледат дома и жената ( може би детето, като се разболее), за тях е лесно. Техните шефове са страхотни по подразбиране.

# 10
  • Мнения: X
Мии преди година баба се разболя от ковид. И не, че нещо, ама майка ми беше единственият от нас човек, който можеше да си вземе 1 м неплатен отпуск и да ходи да се грижи за нея. Остана там сигурно месец и нещо, докато я изпишат и от болница и всичко. Леля ми нямаше възможност, беше ковидясала и тя. По-изгодно беше да издържам майка ми месец, отколкото тя да работи и да ходя аз, примерно. В такъв момент като е за здраве, ако майка ми не можеше, щях аз да отида, но все пак… пример е това, няма тука свеки, а само майки.

# 11
  • Мнения: 366
Тя не е била болна от грип, че да й мине за седмица-две. Предполагам,че е продължило поне 3-4 месеца. Едва ли мъжът й може да си вземе толкова отпуск. Добре са постъпиили, всички са помагали според възможностите си. Майка й като по-близка е останала при тях. В това няма нищо лошо, щом всички ги устройва, Просто жената е позабравила да си иде, когато вече не е имало нужда от нея.

# 12
  • София
  • Мнения: 28 108
Оооо, не, не говоря той да е през цялото време. Казвам, че дори не си е взел дните, които му се полагат за гледане на възрастен. А мъжът е първият, който трябва да се погрижи за жена си.

П.П. И дните, които му се полагат при раждане на дете не си е взел.

Тъщата и свекървата са се хванали за косите, за да запълват вакуума, оставен от него.

# 13
  • Мнения: X
И аз като Янтра си тръгнах само след две години в таква конфигурация ( отделни апартаменти в центъра на столицата) и заживяхме с мъжа и бебето на друго място. Имотите им не ща, нито ежедневните контакти, качването постоянно горе, приказките с часове, критикарството и разискването на всичко под лупа с часове, цупенето ако не поздравя при разминване в двора и по коридорите. Няма оправия иначе и само дистанцията помага, но трябва и мъжа ти да те подкрепя и да държи на същите неща.

# 14
  • София
  • Мнения: 19 143
Това за Бояна съм го пропуснала, ясно че човек трудно свиква от къща на апартамент. Обаче имало и други неща, от които не им се отказва.
След като зетят е стигнал дотам да се оплаква на тъща си, явно и на него не му е лесно.
Аз съм живяла 4 години у нашите, след като се ожених, и мога да кажа, че първата година ми беше доста кофти. С родната ми майка, точно защото тя на мен си изкарваше каквото не й харесва. Тази свеки същата.

Обаче забелязахте ли - тя живеела при мъжа си, а не при свекърите. Мъжът печели пари откак се е родил и сам е направил етажа, несъмнено...

Последна редакция: пт, 27 яну 2023, 17:51 от Cuckoo

Общи условия

Активация на акаунт