С какво ви дразнят свекървите? – 142

  • 24 818
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • при късмета
  • Мнения: 24 011
Да бе, ще обсъждам възпитание в късна възраст на неродено дете. То щото и двамата ще са големи капацитети по възпитание без да са имали деца преди това
Ти преди да решиш да имаш дете не беше ли наясно, че трябва да го гледаш и възпитаваш? И първокласник е наясно какво значи да имаш дете, ти кога разбра? Като стана пълнолетно ли?

Боряна, рядко през розовия период се стига до бебе толкова бързо. Никой никого не иска да променя, само да е наясно с основните приоритети за другия. какво могат да напаснат и какво не. А, ако мамите се променят когато се появи бебето е напълно обяснимо, покрай хормоните, при това обичайно е временно. А ако свекървата изкука като се появи бебето, никак не е временно. Ако не се меси на младите, на снахата ще е последния проблем да променя свекървата, има си за друго да мисли

# 736
  • Мнения: 5 346
Много пъти сме чели тук "......ама повече няма да види  детето"  . Това си е чиста   проклетия и злоупотреба  с   емоциите на тези хора. Да използваш  собственото си дете,за  да тормозиш баба  му е жестоко и спрямо самото дете.

# 737
  • Мнения: 240
Хора, шест дни ми остават още от шестте дълги месеца и имам чувството, че ще избухна...и ще се скарам с нея. Това за шест месеца, едно ядене не хареса, едно нещо положително не ми каза... Днес пак...казвам ѝ, не успях да направя този път кебапчетата...и тя, ох, те и без друго кебапчетата, аз не ти казах, ама...някаква много силна миризма на подправка имали, кимион ли, какво било...А всички много ги харесват, миналия път гости имахме, всички много ги хвалеха ...ама не, не са и по вкуса...много кимион, много сол, малко сол...На гости я заведохме...ох, то какво бяха сготвили...супа ли беше, не можах да разбера...пак недоволна. Подлудява ме...Майка ми като сравня как се държи с мъжа ми... непрекъснато го хвали, не съм чула да му казва каквото и да било да го подразни..какво е това племе свекървите...не знам. Имам чувството, че ако мъжа ми ме принуди да живея постоянно с тоя човек, ще се разведа. Защо е толкова трудно...наистина не знам. Просто отношението е някакво неприятно. Тя говори лошо и за зета и за другата снаха, просто нейните деца са готини, ние не сме. Ами каквото повикало, такова се обадило. Не искам и да чувам повече за каквото и да е гости ...такъв тегав период, шест месеца да живея с някой, който с тънка пила да ми пили нервите...Стискайте ми палци, имам чувството, че ще избухна  баш накрая.

# 738
  • Мнения: 9 361
Е, щом не харесва и зет си, явно проблемът не е, че е свекърва, а просто си е такъв човек, недоволен от себе си. Сама го казваш. И никакво гостуване повече по 6 месеца, най-много 3, даже най-добре 1. Явно живеете много далеч и предполагам за по 1 седмица не става.

# 739
  • Мнения: 21 463
Срискай зъби още шест дена.
Аз съм така цял живот - майка ми един път не хареса нещо, дето някой друг го е направил, а ако го похвали, след време се отмята. Примерно - искаш ли пак да ти донеса от оная супа, дето ти хареса... "Не, не ми носи, то аз тогава казах от учтивост, че ми хареса, ама аз не обичам крем супа!пилешка супа/каквато е," въпреки че дотогава никога не е казвала, че не обича и не е вярно, че не обича.
Баща ми  десетилетия не можа да уцели да  купи нещо, дето да и харесва, ако напазаруваш нещо,  какво било това киви,  откъде го намери.
Вече никой не и обръща внимание на рекламациите. Просто си има опаки хора, то и то не знае, защо е такова.

# 740
  • Мнения: 1 804
Шест месеца е прекалено за гости на когото и да е.Освен за златната мама/шегичка/.Не обръщай внимание още шест дни,после по телефон и скайп.Щом не я харесваш,радвай се ,че сте далеко.

# 741
  • Мнения: 4 835
Шест месеца е прекалено за гости на когото и да е.Освен за златната мама/шегичка/.Не обръщай внимание още шест дни,после по телефон и скайп.Щом не я харесваш,радвай се ,че сте далеко.

Пф.. Шест месеца... Ако не майка ми, то аз на първия месец ще хвана пътя към България.

# 742
  • при късмета
  • Мнения: 24 011
Много пъти сме чели тук "......ама повече няма да види  детето"  . Това си е чиста   проклетия и злоупотреба  с   емоциите на тези хора. Да използваш  собственото си дете,за  да тормозиш баба  му е жестоко и спрямо самото дете.
Да, казвано е. Но ти винаги наблягаш на крайния резултат и винаги пренебрегваш причините довели до него. А за да се стигне до там, те обикновено са основателни. Никоя не го прави просто така. Обикновенно бабата пренебрегва или нарочно прави обратното за нещо свързано с храненето на детето. Колкото и бабата да си мисли, че знае повече от снахата, майката е тази, която знае най-добре статуса на детето си, тя е с него на консултации и лекари, тя го гледа и гради режим, в съответствие с тях. Бабата няма начин да знае повече от нея. Освен това, бабата няма право да решава такива въпроси, а майката не само има, а е длъжна. Тогава защо жалим бабата? Значи трябва да считаме този, който е нарушил някакви правила за жертва и на него да симпатизираме?

6 месеца е дълго гостуване, ако има напрежение, независимо колко сте далеч, не си го причинявайте занапред. Съкратете го

# 743
  • Мнения: 1 276
И моята майка е като на Iris04 , не харесва почти нищо готвено, няма значение кой го е приготвил.
Сигурна съм , че и шеф Манчев и шеф Ангелов, няма да са на съответната висота за нея.
Просто си има такива опаки хора, може да са майки и на дъщери  и на синове.
Та не е до СВЕКЪРВА, а до човек.

# 744
  • София
  • Мнения: 28 583
Така е – до човек е.

Нова тема – https://www.bg-mamma.com/?topic=1522835

Общи условия

Активация на акаунт