С какво ви дразнят свекървите? – 142

  • 24 821
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 28 587
Наистина му е много трудно.
Мама и тате осигуряват жилище, тъщата ходи на работа и ти гледа жената, тъщата и свекървата искат да ти гледат детето, а ти, горкият, трябва да се мъчиш и да ходиш на работа.


Тъщата и свекървата са се хванали за косите, за да запълват вакуума, оставен от него.

# 16
  • Мнения: 18 524
Simple Smile Важното е, че жената си го харесва точно такъв. И най-вече - не смята да напуска крепостта.

# 17
  • София
  • Мнения: 19 249
Simple Smile Важното е, че жената си го харесва точно такъв. И най-вече - не смята да напуска крепостта.
Истина е това, че ако не контактува всекидневно с мама си, и той може би няма да е толкова избухлив.
Но и авторката със своя благ характер допринася, сама си казва, че го провокира и после оскърбена...

milenaka, тукашните критички ще събирате ли пари за издръжката на семейството, спа и други глезотийки, докато той си седи да се грижи за нея? Тя защо не взима максимално майчинство?
Пак ще кажа - ценностите вървят пакетно, а не от всеки пакет да се вземе само хубавото.
Явно са с големите претенции, но недостатъчно финансово подплатени. Често срещано явление в България

# 18
  • София
  • Мнения: 28 587
Не. Но и няма да издържаме майка й, докато тя върши неговата работа.

П.П. Не знам какво майчинство взема, пропуснала съм.


Одеве нали точно за "пакета тъща" говорех? Не става "ела, че ми трябваш да ми свършиш работата, пък после си гледай работата". Или приемаш целия пакет, или въобще не го приемаш.

Последна редакция: пт, 27 яну 2023, 18:08 от milenaka

# 19
  • София
  • Мнения: 19 249
Не. Но и няма да издържаме майка й, докато тя върши неговата работа.

П.П. Не знам какво майчинство взема, пропуснала съм.
Твоят мъж може да се клонира и да е на 2 места едновременно, но нейният явно не умее.
И аз не знам за майчинството, но имам подозрения.

# 20
  • София
  • Мнения: 28 587
Мъжът ми не се е клонирал. Законът дава възможност да се грижи за семейството си и той се възползва от тях.

А ако мъжът на авторката държи да се клонира, може да пита тъщата си - тя явно е успяла.

# 21
  • Мнения: 25 623
Глезанка ми се струва младото майче, ама щом минава номерът и има кой да подскача около нея, що не? Сега ѝ се е паднало.
След време обаче, когато дойде снахата (ако правилно съм разбрала, че си има момченце), ще ѝ разкаже играта. Ох, чак на рима ме изби. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 804
Това е голямата ирония на живота,че една част от снахите ще станат свекърви и ще се насладят на всички прелести на тази роля.

# 23
  • София
  • Мнения: 19 249
Законът дава 2 седмици след раждане, ако не бъркам. А също така майчинството е точно, за да си стои жената вкъщи.
Като жалиш толкова майка й, да ти напомня, че тя била по-млада и оправна. Значи на 50 и нещо, което далече не е старост, съдя по себе си.
Щом тъщата е такава кариеристка и сигурно кърти сериозни кинти, тя ще ги издържа, а мъжът ще поработва чат-пат и ще си стои вкъщи... Идилия

# 24
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Никол спомена, че даже майчинството не си ползва, ходи на работа. Мъжът ѝ също ходи на работа. Не е трудно да съберем 2 и 2 и да видим за чия сметка е това Stuck Out Tongue Winking Eye
 
Намерили са на хляба мекото, от едната страна дом, от другага безплатна гледачка. 

А и явно могат да се лишат от мир, свобода и спокойствие, но не и от спа-то и статут на Боянски жители. Или пък всъщност драмата не е точно такава и просто на Никол ѝ се иска ако може да има всички благини, ама свекърите да изчезнат Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 19 249
Е, в определени среди материалните благини са водещи...
Какво пък толкова, свеки няма да е вечна, а къщата си е къща
Обаче някои свекърви са упорити гадове и откарват дълги години Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 28 587
Точно, да - 2 седмици са. И за тях не прочетох да ги е ползвал. Дотук нито жена си е гледал, нито детето си. Бил помагал. В грижите за собственото си семейство.

# 27
  • Мнения: 5 619
Или пък всъщност драмата не е точно такава и просто на Никол ѝ се иска ако може да има всички благини, ама свекърите да изчезнат Grinning
Да ги почерпи една гъбена супа и готово. Това в кръга на шегата, разбира се. Така или иначе цялата работа е, че свободата си има цена. Ако не искаш да я платиш, правиш компромиси и това е. Плюсове и минуси имат и двата варианта.

# 28
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 284
Свекърите са построили етаж за сина си и дори да има отделен вход,този етаж е част от тяхната къща.
Ще се качват,ще се бъркат,ще дават непоискани съвети....
Обаче в такива случаи е много трудно снахата накара мъжа си да се изнесат от етажа и да отидат на квартира.Защото той къща си има...така е възпитан човека..
Според мен,ако снахата има собствено самостоятелно жилище и още в началото на връзката настоява да живеят там,тогава може да се получи....Но веднъж като се е съгласила да живее на етаж от къщата на свеки-много трудно ще стане..

# 29
  • Мнения: 25 623
И да ги е ползвал – тя е била в депресия. Недиагностицирана, разбира се.
При два броя баби и един брой татко, пърхащи около мен, не депресия, ами карастанчовите щяха да ме хванат.

Според мен,ако снахата има собствено самостоятелно жилище и още в началото на връзката настоява да живеят там,тогава може да се получи....Но веднъж като се е съгласила да живее на етаж от къщата на свеки-много трудно ще стане..

Така като гледам, тя и не иска. Жената е щастлива, че като е хванала мъж с етаж в Бояна, е хванала господ за шлифера. Що пък да го пуска? Кръчмите и спа-то са по-важни от спокойствието вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт