С какво ви дразнят свекървите? – 142

  • 24 822
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 285
Да,како Сийке,но всичко си има цена .

# 31
  • Мнения: 1 600
А този скандал, който са вдигнали свекърите, ми идва малко под въпрос. Толкова може да се преекспонира и от страна на майката ( тъщата), та после и от дъщерята.
Нищо повече не се каза по тази тема.
Напълно е възможно и скандал изобщо да е нямало или да са се провокирали взаимно, та едната баба да го играе жертвата. Случаи такива много.

Последна редакция: пт, 27 яну 2023, 23:18 от Luellis

# 32
  • гр.София
  • Мнения: 210
Никол спомена, че даже майчинството не си ползва, ходи на работа. Мъжът ѝ също ходи на работа. Не е трудно да съберем 2 и 2 и да видим за чия сметка е това Stuck Out Tongue Winking Eye
 
Намерили са на хляба мекото, от едната страна дом, от другага безплатна гледачка.  

А и явно могат да се лишат от мир, свобода и спокойствие, но не и от спа-то и статут на Боянски жители. Или пък всъщност драмата не е точно такава и просто на Никол ѝ се иска ако може да има всички благини, ама свекърите да изчезнат Grinning
Само да кажа, че майчинство си взимам, нормалното което се основава на осигуровките и е 2 години. Това не ми пречи да работя в собствения си салон, работата ми е такава и не искам да я прекъсвам. И както казах, когато се наложи да се грижат за мен, се грижеха и майка ми и мъжът ми по равно и двамата ходеха на работа. Единия тръгваше по- късно сутрин (мм) и ми правеше закуската, носеше ми я, както и ми оставяше приготвен обяда защото тогава оставах сама. Вечер и двамата бяха вкъщи и всеки помагаше! Коментирате, без да знаете всичко и малко си измисляте 😁 И защо да си мисля, че съм хванала бога за шлифера, като съм хванала мъж с етаж от къща, след като аз го имам същото. Нищо по-голямо не съм получила от това което имам 🤔

# 33
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Никол, да поставим така нещата - когато ходиш на работа и мъжът ти е на работа, кой гледа детето? Този някой ви се явява безплатната гледачка, за да може да си изкарвате пари за спа-то и да си поддържате социалните контакти (понеже каза, че са ти важни и затова ходиш на работа). Значи взимате г/д две заплати плюс майчинство, нямате разходи за жилище и гледачка, топ сте.

Сега сериозно - още с първия ти пост ми се стори, че малко пресоляваш манджата и свекървата те дразни най-вече с присъствието си в живота ви, не с истински сериозни неща. Ако беше така, да сте избягали с 200. Ако наистина драмите с мъжа ти и свекърите са тежки, но въпреки това седите там заради спа-то и другите неща, от които не искате да се отказвате, то лика прилика сте си и сте си точно на мястото. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 34
  • гр.София
  • Мнения: 210
Никол, да поставим така нещата - когато ходиш на работа и мъжът ти е на работа, кой гледа детето? Този някой ви се явява безплатната гледачка, за да може да си изкарвате пари за спа-то и да си поддържате социалните контакти (понеже каза, че са ти важни и затова ходиш на работа). Значи взимате г/д две заплати плюс майчинство, нямате разходи за жилище и гледачка, топ сте.

Сега сериозно - още с първия ти пост ми се стори, че малко пресоляваш манджата и свекървата те дразни най-вече с присъствието си в живота ви, не с истински сериозни неща. Ако беше така, да сте избягали с 200. Ако наистина драмите с мъжа ти и свекърите са тежки, но въпреки това седите там заради спа-то и другите неща, от които не искате да се отказвате, то лика прилика сте си и сте си точно на мястото. Stuck Out Tongue Winking Eye
Майка ми гледа детето в нейният дом й го водя, когато мъжа ми не може, докато работя. Не работя всеки ден, нито на пълен работен ден. А що се отнася до драмите, те не са толкова голями, колкото ги изкараха тук с коментарите си. Ако наистина беше толкова зле, едва ли щяхме да стоиме. Казах, че просто не харесвам свекърите, поради-еди какви си причини и, че предпочитам да не ги виждам често. Това е, ама тук стана голяма дискусия, какви ли не драми и измислици се изписаха 😁

# 35
  • Мнения: 9 362
Ти гледай данъчните да не надушат, че получаваш пълно майчинство и работиш, макар и почасово, че семейните ти драми тогава песен ще ти се сторят.

# 36
  • Мнения: 1 305
Ти гледай данъчните да не надушат, че получаваш пълно майчинство и работиш, макар и почасово, че семейните ти драми тогава песен ще ти се сторят.
Охх, простете,че така се намесвам от никъде, ама направо си Ви предствих с размахания пръст 🤣🤣

Нищо не се е променило в тази тема и след години:  някой съвсем наивно решава да си сподели какво му е на душата и бива разчоплен и раздробен на къстчета.
Дайте малко повече емпатия, дами, с размахване на пръсти няма да поправите хората. Simple Smile

Nicole21, съвет няма да ти давам, но те разбирам какво ти е.
Пожелавм ти скоро да се укротят нещата, защото си предствям колко неподкрепена се чувстваш в тази ситуация.

# 37
  • Мнения: 2 591
Ти гледай данъчните да не надушат, че получаваш пълно майчинство и работиш, макар и почасово, че семейните ти драми тогава песен ще ти се сторят.
Не е задължително.
Ако работи на граждански договор или на трудов, но различен от този, според който взема майчинството, може да продължи да взема и майчинството, и да работи. Просто не може да взема двойно пари от едно и също място.
Майчинството не са подарени от държавата пари, а заслужени с труда ти преди това. Няма как да ти ги отнемат, ако работиш после допълнително.
Само не разбрах това предупреждение ли беше или заплаха.
Добре, че сме анонимни, че иначе данъчните щяха да осъмнат в понеделник в Бояна. Joy

# 38
  • Мнения: 9 362
Щом казваш, нека все пак си погледне документите.
Анонимността във форума често е илюзорна, затова е добре, човек да не споделя някои неща.
Но пък темата си свърши работата. Никол изпусна парата, видя, че проблемът й не е толкова сериозен и се успокои.

# 39
  • при късмета
  • Мнения: 24 011
Опусум, не е точно така. Майчинството се плаща, ако не работиш. Независимо дали на предишното или на ново място. Зя настоящия период е, не за минал. Въз основа на минал период се определя само размера на майчинството за първата година. Ако започнеш да работиш през това време трябва да се прекъсне. Не, че е по темата, но Дени е права

# 40
  • Мнения: 18 562
Нейната професия е с лиценз, трудно ще я хванат, стига да не парадира ,че работи. Вероятно си пази клиентите да не се разбягат ,но не се разбира как не са се разбягали през месеците болнични и на легло. Може да си взема въздух, навън, на работа , но дискретно.  Тя се отпусна доста тук.

# 41
  • Мнения: 14 966
Има фризьорки, дето ходят по къщите.
Иди доказвай, че не е помощ про боно от приятел, а не- търговска дейност.

# 42
  • Мнения: X
"Да вмъкна и това, че не сме женени. Къщата е разделена на две и е предписана, едната част на мм, а другата на сестра му, последната не живее в България,слава богу, че не знам как бих понесла още роднини 😁 Някой по-нагоре ми беше задал тези въпроси, за това ги вмъквам."
Този цитат ми отговори изцяло на всички въпроси. Момичето има нетърпимост към всички роднини на мъжа си и още много неща. Аз бих предписала повече търпимост и себеуважение.

# 43
  • Мнения: 14 966
О, Дина, това съм го пропуснала.
ПреДписали са си на децата, но със запазено право на ползване. Класика в жанра.
Не са в брак, тоест, няма наш етаж. Има негов , и то, след смъртта на родителите. Че те и наем могат да поискат 😀.
Ще слушат младите, няма мърдане от такава хватка.
Ето, това е за дразнене от свекърва, това е подлост и коварство, като ОПГ / организирана престъпна група/ са , заедно с мъжа, на когото помагали с пари, след като той изтеглил кредит да прави ремонти. Евала.

# 44
  • Мнения: 2 591
Ма ко, може и да са променили закона и да греша, но преди 7-8 години от фирмата, в която работех, правихме запитване до НОИ за такъв случай, жената искаше да работи и да получава майчинство. Отговориха ни точно, което написах по-горе, че може да работи, но не и по същия трудов договор, заради който си получава майчинството. Мисля, че я назначиха на граждански договор.
Но отдавна беше, тук законите се променят непрекъснато, може и вече информацията ми да не е актуална. Дано да не е така. Все пак смятам, че тези пари си ги дал вече на държавата под формата на осигуровки, не е редно, ако решиш да работиш и допринасяш още за тази държава, тя да те наказва. Както и ако някой не внася осигуровки, не му дават майчинство, ако ще и да не работи след раждането. Не зависи само дали работиш или не.

Общи условия

Активация на акаунт