Свекърва ми ме подлуди

  • 18 968
  • 250
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте момичета, включвам се с една тема относно това което се случва в момента около мен. Омъжена съм с мъжа ми сме 5 години заедно и имаме дете на 2. С мъжа ми сме в добри отношения разбираме се и всичко е нормално при нас, но от 2 месеца буквално съм пощуряла. За щастие 5 години не съм живяла със свекървата тъй като тя живее от 15 години в чужбина. Тя и мъжа ми са или поне бяха в супер оптегнати отношения още от миланото, но сега са си окей. Тя реши, че ще се прибере и ще заживее с нас известно време, в което няма нищо лошо, но дотам. От както се е родила дъщеря ми не я е гледала така на живо само по телефона. И сега идва момента, в който нещата почват да излизат извън контрол. Тя почна на работа и единственото нещо което прави е това да отива на работа и да се прибира. Цялата домакинска работа е на моите плещи, готвене, чистене, миене, пране за всичко възможно аз отговарям. В същото време гледам и дете на 2 години, което е като домашна буря. И нямах нищо против да го правя всично това докато накрая просто вече чашата ми преля. Тя не проявява никакъв интерес към детето, по никакъв начин не ме отменя по въпроса с детето, веднъж не я е нахранила, веднъж не я е измила, веднъж не я е обляка абсолютно нищо само от дистанция я милква (бабо та бабо) от гледна точка на детето нямам никаква помощ от нея дори като върша нещо из къщата не проявява интерес да я заблуди. Където яде там оставя, показах и как се пъска пералнията тя не си пере дрехите чака аз да ги изпера. Веднъж когато е билс почивка не е направила една манджа както се казва въобще нищо. За мръсотията няма да коментирам ако ще и бомба да падне в къщата тя не реагира (явно защото знае, че има кой да го оправи) и до сега бяхме аз, детето, мъжът ми, свекървата и брата на мъжа ми (15годишен) И за капак на всичко поканила и гаджето си на гости за 10 дни. (чужденец) и просто всичко излиза от контрол. До колкото до мъжът ми той е на работа прибира се вижда и забелязва абсолютно всичко как тя абсолютно никаква не я върши и чака всичко на мен знае го, но не взима никаква страна само ми повтаря (не искам да се караме, не искам да има скандали)...... Той като си е вкъщи ми помага с каквото може, но се чувствам буквално като прислужница тя направо като такава си ме взе... Не знам до кога ще издържа на цялото и безхаберие в мозъка и е само гаджето и (10 години по млад) и нищо друго не я вълнува.... Какво мислите по въпроса просто вече се чувтвам изцедена на макс и така му се дразня на мояяя, че ми иде да го фрасна една с тигана, защото вижда какво се случва и мълчи като пукел.....

# 1
  • Мнения: 2 474
Ама тя вече за постоянно ли с вас ще живее? Че и другият ѝ син?
Изнасяйте се вие с мъжа ти.

# 2
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 073
Сложи й един кош само за нейните дрехи, не чисти след нея и говори с мъжа си, обясни му разликата между съпруга и домашна прислужница и като поиска да се гушкате му кажи че си твърде уморена и го отрежи.

# 3
  • Мнения: 350
Хвани си детето и отиди при майка си за някакъв период от време.

# 4
  • Мнения: 1 999
Много ти се е насъбрало и си готова да избухнеш. А не е трябвало да чакаш толкова.
 Ти самата умееш ли да организираш други хора или си научена, че всичко трябва да ти е перфектно - дом, дете, гости? Своите грешки виждаш ли? Имаш ли време да седнеш и да помислиш как да продължите живота си след толкова промени - свекърва, девер, любовник?
  Умееш ли да отстояваш мнението си? Знаеш ли какво искаш и как да го постигнеш? Или чакаш другите да се сещат ти от какво имаш нужда?
   Отговори си сама ( за себе си ) на тези въпроси и порасни. А това значи да поемаш контрола на живота си в свои ръце, да се отърсиш от чувство за вина, когато кажеш на възрастен или родител, че не си съгласен с някои неща.
  Има и други въпроси върху които да помислиш: Имаш ли самочувствие или вечно се притесняваш да не обидиш, засегнеш някого?  Страхуваш ли се от самотата и плаши ли те идеята, че можеш да живееш без мъж до себе си?
    Много е важно да познаваш себе си. За да си помогнеш сама. Тогава и Господ ще е с теб.

# 5
  • Мнения: 48
Бабете Не бива да живеят с вас. Винаги пречат повече отколкото помагат, може да има и друг случай, но не съм виждал....

# 6
  • Мнения: 2 748
Тая жена по думите ти не те вчита за снаха ами за лична икономка/прислужница ,това което си написала просто останах без думи ,а ти го търпиш. Взимай се в ръце или мъжът ти да говори с нея или ти го направи. Да не си й прислужница на тая госпожа имай малко достойнство,чак се ядосах значи. Как е възможно подобно безобразие , а и мъжа ти сливи ли има в устата не искал да се кара ,че щой го кара да вдига скандали просто да обясни на майчицата си,че ти не си й прислужница
Здравейте момичета, включвам се с една тема относно това което се случва в момента около мен. Омъжена съм с мъжа ми сме 5 години заедно и имаме дете на 2. С мъжа ми сме в добри отношения разбираме се и всичко е нормално при нас, но от 2 месеца буквално съм пощуряла. За щастие 5 години не съм живяла със свекървата тъй като тя живее от 15 години в чужбина. Тя и мъжа ми са или поне бяха в супер оптегнати отношения още от миланото, но сега са си окей. Тя реши, че ще се прибере и ще заживее с нас известно време, в което няма нищо лошо, но дотам. От както се е родила дъщеря ми не я е гледала така на живо само по телефона. И сега идва момента, в който нещата почват да излизат извън контрол. Тя почна на работа и единственото нещо което прави е това да отива на работа и да се прибира. Цялата домакинска работа е на моите плещи, готвене, чистене, миене, пране за всичко възможно аз отговарям. В същото време гледам и дете на 2 години, което е като домашна буря. И нямах нищо против да го правя всично това докато накрая просто вече чашата ми преля. Тя не проявява никакъв интерес към детето, по никакъв начин не ме отменя по въпроса с детето, веднъж не я е нахранила, веднъж не я е измила, веднъж не я е обляка абсолютно нищо само от дистанция я милква (бабо та бабо) от гледна точка на детето нямам никаква помощ от нея дори като върша нещо из къщата не проявява интерес да я заблуди. Където яде там оставя, показах и как се пъска пералнията тя не си пере дрехите чака аз да ги изпера. Веднъж когато е билс почивка не е направила една манджа както се казва въобще нищо. За мръсотията няма да коментирам ако ще и бомба да падне в къщата тя не реагира (явно защото знае, че има кой да го оправи) и до сега бяхме аз, детето, мъжът ми, свекървата и брата на мъжа ми (15годишен) И за капак на всичко поканила и гаджето си на гости за 10 дни. (чужденец) и просто всичко излиза от контрол. До колкото до мъжът ми той е на работа прибира се вижда и забелязва абсолютно всичко как тя абсолютно никаква не я върши и чака всичко на мен знае го, но не взима никаква страна само ми повтаря (не искам да се караме, не искам да има скандали)...... Той като си е вкъщи ми помага с каквото може, но се чувствам буквално като прислужница тя направо като такава си ме взе... Не знам до кога ще издържа на цялото и безхаберие в мозъка и е само гаджето и (10 години по млад) и нищо друго не я вълнува.... Какво мислите по въпроса просто вече се чувтвам изцедена на макс и така му се дразня на мояяя, че ми иде да го фрасна една с тигана, защото вижда какво се случва и мълчи като пукел.....

# 7
  • София
  • Мнения: 12 649
Тя не е длъжна да ходи по детето, ти не си длъжна да ходиш по нея. Кога ще се изнася?

# 8
  • Мнения: 2 113
Ако жилището е нейно има право да живее в него както си иска.
Да я перете е прекалено и спокойно можете да не и пипате дрехите.
Ако вие сте и на гости, просто се изнесете.
Тогава може да ви е по-тежко финансово и организационно, но няма да ви дразни чуждо присъствие.

# 9
  • Мнения: 2 748
Да живее както си иска ,ДА,но не да си мисли,че има лична прислужница
Ако жилището е нейно има право да живее в него както си иска.
Да я перете е прекалено и спокойно можете да не и пипате дрехите.
Ако вие сте и на гости, просто се изнесете.
Тогава може да ви е по-тежко финансово и организационно, но няма да ви дразни чуждо присъствие.

# 10
  • Мнения: 40 914
Aко жилището е нейно влизате в една много сложна ситуация - тя спокойно може да изповядва гледната точка, че ви е дала достатъчно, за да заслужи гледане и слугинаж. Неведнъж сме чели теми за това. Ти разбира се ще застъпваш тезата, че жилището е дадено на сина и като дълг към него и не дължиш нищо. Не мога да кажа коя е по-права, нормалното е и двете да уважавате гледната точка на другата. Той сигурно и затова се гърчи мъжът ти и не може да вземе страна - има риск да ви покажат вратата.
Решението е само едно - изнасяте се и я оставяте да си живее както иска. Това при хипотезата, че жилището е нейно.

# 11
  • Мнения: 21 451
Чия е тази къща? Предполагам на майката и синовете и -твоя мъж и брат му.  Така че свекървата си е у дома и няма да си търси друго жилище, както и може да си кани когото си иска.

Но ти не си длъжна да слугуваш на никого. Понеже  си стоиш у дома се очаква да приготвяш храна и да чистиш, а те работят. Свекърва ти вероятно участва с пари в домакинството и счита, че е достатъчно.
Ще трябва да поговориш с нея и мъжа си как да си разпределите домашните задължения.  Всеки има такива в общ дом.
Все пак обмислете с мъжа ти дали ме е по-добре да се изнесете и заживеете отделно.

# 12
  • Мнения: 14 844
Чие е жилището? Ама исторически. Кой го е купувал, сега документално на кого се води и как е стигнало да се води на него?

Последна редакция: сб, 11 мар 2023, 11:32 от Нарцùса

# 13
  • София
  • Мнения: 38 489
Първо на първо, какво прави тоя тийнейджър у вас? И фактически у вас ли си си? Или май сте в "детската стая на мухъла".

# 14
  • Мнения: 13
Здравей,мило момиче!Лятото бях точно в същата ситуация. Моята свекърва беше 15 години в чужбина и е виждала децата само по телефона.Аз ходех на работа те на училище ,а тя в къщи. Била дошла да си почива. Знаеш никаква помощ от нея,както и от твоята. Моят съвет е говори направо с нея ,че имаш нужда от помощ,но говори без да казваш ,че е длъжна и там подобни. Бъди хитра помоли я,уж като по опитна  .Ислушай и речта ,която ще последва и ако не се получи говори със съпруга ти.Той защо не ти помага?

Общи условия

Активация на акаунт