"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 48

  • 33 040
  • 770
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 11 464
Последният тест за бременност е отрицателен.
Но може и да е рано за тест.

# 556
  • Мнения: 705
Здравейте, момичета Simple Smile

Аз също искам да се включа в темата и да споделя за своя опит. От повече от година с моя спътник не се пазим, а от 6 месеца работим по-целенасочено за бебче. Миналия месец следих овулация при АГ като се оказа, че такава липсва. Изследвах важните хормони - всички са в норма, с изключение на TSH, което беше 3.86, за 20 дни прием на Еутирокс го свалих до 3.06 и продължавам да пия.
Последния ми цикъл започна на 27.03 и продължи до 02.04 (7 дни). Отидох на контролен преглед за следене на овулация на 10.04, очаквайки че според продължителността на цикъла ми, овулацията ще настъпи около 14-15.04, но се оказа че тя е била 2 или 3 дена преди прегледа (т.е на 7 или 8 април). Бебеправихме на 04.04 и на 07.04.

Според вас има ли шанс нещо да се е получило предвид доказаната овулация, половите контакти и хормоналните изследвания, според които проблемно е само TSH?

Благодаря за отговора предварително Simple Smile

# 557
  • Мнения: 7 898
Шансовете са 50/50.

# 558
  • Мнения: 5 468
Здравейте, момичета Simple Smile

Скрит текст:
Аз също искам да се включа в темата и да споделя за своя опит. От повече от година с моя спътник не се пазим, а от 6 месеца работим по-целенасочено за бебче. Миналия месец следих овулация при АГ като се оказа, че такава липсва. Изследвах важните хормони - всички са в норма, с изключение на TSH, което беше 3.86, за 20 дни прием на Еутирокс го свалих до 3.06 и продължавам да пия.
Последния ми цикъл започна на 27.03 и продължи до 02.04 (7 дни). Отидох на контролен преглед за следене на овулация на 10.04, очаквайки че според продължителността на цикъла ми, овулацията ще настъпи около 14-15.04, но се оказа че тя е била 2 или 3 дена преди прегледа (т.е на 7 или 8 април). Бебеправихме на 04.04 и на 07.04.

Според вас има ли шанс нещо да се е получило предвид доказаната овулация, половите контакти и хормоналните изследвания, според които проблемно е само TSH?

Благодаря за отговора предварително Simple Smile


Цикъл е периодът от първия ден на менструацията до деня преди следващата. Дължината на менструацията нямс отношение към забременяването.

Да, при наличие за овулация, винаги има вероятност за бременност.

ТСХ все още е високо. Най-добре е да бъде под 2. Консултирай с ендокринолога дали не е необходимо увеличаване на дозата.

# 559
  • Мнения: 48
Здравейте.Остават ми 3 дни до датата на менструацията ми.Направих тест и виждам едва забележима втора чертичка.Дали съм бременна?

Доста въображение трябва да сложиш че да я видиш. Но се вижда изчакай още няколко дена. Защо бързате да си правите тестове като още нямате закъснение? Чудна работа сте... напълно съм наясно колко много искаме всички да видим две черти но е супер безмислено да се правят тестове преди датата на МЦ!!! Желая ти успех дано е твоя месец

# 560
  • Мнения: 744
Здравейте, дами! Успях да урегулирам цикъла си с помощта на Сиофор. За последните два месеца менструацията настъпва на 31-ви ден. ( за някои може да е нищо, но за мен е успех)
Според няколко изчисления, които направих при последна менструация на 21.03. и евентуално подходящ период за забременяване от 5 до 9-ти април. С половинката се постарахме, както от 6 до 8 , така и около 10 -12 април.
Днес и вчера (13 -14) имам придърпване ниско долу като преди менструация и леко кърваво течение.
Според вас това знак на нещо ли е ? Не искам да го споделям с друг и заради това пиша тук. Благодаря.

# 561
  • Мнения: 237
Момичета дали ми е рано за тест, Ов беше около6-7,по принцип съм с нередовен мц и не знам кога да го чакам..март беше от 20-26.03

# 562
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Рано ти е. Поне 14 дни от овулацията.

# 563
  • Мнения: 93
Здравейте.Остават ми 3 дни до датата на менструацията ми.Направих тест и виждам едва забележима втора чертичка.Дали съм бременна?

Доста въображение трябва да сложиш че да я видиш. Но се вижда изчакай още няколко дена. Защо бързате да си правите тестове като още нямате закъснение? Чудна работа сте... напълно съм наясно колко много искаме всички да видим две черти но е супер безмислено да се правят тестове преди датата на МЦ!!! Желая ти успех дано е твоя месец

Не мога да се съглася с това, че е безсмислено да се правят тестове преди закъснение. Аз например съм с 2 мисед аборта и 2 биохимични бременности,  като винаги правя тестове на 12 ден от О, ако не ги правех така изобщо нямаше да разбера за втората биохимична, която беше след 9 месеца опити от първата. Някак има значение дали изобщо не забременявам или забременявам неуспешно. Е има и значение какъв тест правиш, обикновените дори при наличие на бременност на 12 ден са ми били отрицателни, затова правя first response 6 days earlier, които са с 6.3 чувствителност, не знам дали ги има в България. С две думи в общият случай може и да е безсмислено да се бърза, но не винаги.

# 564
  • Мнения: 37
Здравейте момичета ! Незнам дали тук трябва да пиша съжалявам , ако греша . На 22.03.2020г. ми беше последният цикъл , но на 07.04.2020 г. Ми зацапа за около час и после спря ? Какво може да е ? Очакваната дата за следващия цикъл ми е на 18.04.2020 г. Благодаря

# 565
  • Мнения: 705
Мога ли да попитам дали има известни някакви признаци за бременност преди първия ден от закъснението на цикъла и евентуалното потвърждение на бременността?

Или признаци като чувствителност от миризми, болки, повишен апетит и т.н. могат да се сметнат за плод на въображение от силното желание за втора чертичка?

# 566
  • Мнения: 3 939
Мога ли да попитам дали има известни някакви признаци за бременност преди първия ден от закъснението на цикъла и евентуалното потвърждение на бременността?

Или признаци като чувствителност от миризми, болки, повишен апетит и т.н. могат да се сметнат за плод на въображение от силното желание за втора чертичка?

Плод на въображението са.
Първи признак на бременност е липсата на месечен цикъл. Всички останали симптоми започват когато нивото на ЧХГ нарастне достатъчно.

# 567
  • Мнения: 9
Да се изцепя и аз с един тъпичък въпрос... Тъй като от доста време следя БТ редовно, всяка сутрин с разлика във времето не повече от 30 до 40 минути. От скоро обаче започнах нова работа и ставам в 03:00 през нощта тъй като започвам от 4:00. Имам обаче проблем с ранното лягане вечер, та напоследък си лягам към 16:00 и ставам към 22:00/ 23:00 и няма заспиване вече.
Та, на въпроса грешно ли ще е да меря БТ вечер, веднага при събуждането или следенето до момента е отишло по дяволите !?

# 568
  • Мнения: 15 356
БТ се мери веднага щом се събудиш,но трябва да си спала поне 6 часа.Мисля,че това са основни изисквания,но нека и друг да каже.
Хубаво е да се мери по едно и също време на денонощие,разлика от 30 мин не мисля,че е драматична.

# 569
  • Мнения: 58
Здравейте, не знам дали тук е правилното място да пиша и се извинявам предварително.
С приятеля ми правим опити за бебе за пръв път този месец. Цикълът ми е 28 дни, винаги точен. Този месец ми дойде на 2ри и ми свърши на 8ми. На 12ти правихме кекс и на следващият ден ме болеше ниско долу ужасно. След това правихме още 2 пъти на 14ти и 16ти като болката пак се появяваше на следващия ден. До сега приятеля ми никога не беше свършвал в мен. Възможно ли е болката да е свързана или си въобразявам невероятно много.
Ще съм благодарна на всякакви отговори и се извинявам за тъпия въпрос. 😁

Общи условия

Активация на акаунт