"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 48

  • 33 144
  • 770
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: X
Здравейте,

през последните 7-8 месеца цикъла ми е доста нередовен и по-продължителен - 34-36-38 дни. Последните ми два цикъла са 36 и 40 дни. Този месец отновно си опитахме късмета за бебче (след известно време опити вече започнах да си мисля, че ще стане с късмет). Овулацията ми беше на 12/13 ден от цикъла, а от 22рия ден имам свръхчувствителни гърди (като ПМС). Според вас едно евентуално забременяване би ли оказало влияние върху по-ранните симптоми за ПМС или просто този месец по стечение на обстоятелствата се гласи да ми дойде по-рано?

Ако някоя дама има подобен проблем ще се радвам да сподели Simple Smile

Как следиш овулация? Попринцип няма как на 13 ден О, а М на 38, това прави 25 дни ЛФ, което ми се вижда твъъъърде много. Дължината на цикъла зависи от настъпването на О и ЛФ след това, която обикновено е 14 дни, разбира се може да е и 15-16, но за 25 не бях чувала. Казвам го защото аз също бях с много дълъг и нередовен цикъл преди да забременея - 35 - 40 дни, като теб. Следих О с тестове и всеки месец ми е около 24-25 ден от цикъла и съответно ЛФ 14 дни. Както и да е, идеята ми е, с толкова дълъг цикъл, ако не следиш О, започни с тестове или базална температура, а ако следиш и действително ти е 12-13 ден, а цикълът продължава да е 35-40 дни, мисля че е хубаво да се консултираш със специалист.

# 586
  • Мнения: 710
Здравейте,

през последните 7-8 месеца цикъла ми е доста нередовен и по-продължителен - 34-36-38 дни. Последните ми два цикъла са 36 и 40 дни. Този месец отновно си опитахме късмета за бебче (след известно време опити вече започнах да си мисля, че ще стане с късмет). Овулацията ми беше на 12/13 ден от цикъла, а от 22рия ден имам свръхчувствителни гърди (като ПМС). Според вас едно евентуално забременяване би ли оказало влияние върху по-ранните симптоми за ПМС или просто този месец по стечение на обстоятелствата се гласи да ми дойде по-рано?

Ако някоя дама има подобен проблем ще се радвам да сподели Simple Smile

Как следиш овулация? Попринцип няма как на 13 ден О, а М на 38, това прави 25 дни ЛФ, което ми се вижда твъъъърде много. Дължината на цикъла зависи от настъпването на О и ЛФ след това, която обикновено е 14 дни, разбира се може да е и 15-16, но за 25 не бях чувала. Казвам го защото аз също бях с много дълъг и нередовен цикъл преди да забременея - 35 - 40 дни, като теб. Следих О с тестове и всеки месец ми е около 24-25 ден от цикъла и съответно ЛФ 14 дни. Както и да е, идеята ми е, с толкова дълъг цикъл, ако не следиш О, започни с тестове или базална температура, а ако следиш и действително ти е 12-13 ден, а цикълът продължава да е 35-40 дни, мисля че е хубаво да се консултираш със специалист.


За овулацията на 12/13 ден  - доказана е с преглед при АГ с ехограф - тя е конкретно за този месец. Иначе за предходните месеци, при които цикъла ми е бил по-дълъг - би трябвало овулацията да е по-късно от 12-13 ден, но така и не съм я хващала - нито с тестове, нито с преглед при специалист.
В момента пия медикамент за сваляне на ТSH до ниво, подходящо за евентуално забременяване - не знам дали този факт би оказал влияние върху по-ранната овулация и съответно признаци на ПМС.

# 587
  • Мнения: X
Ахаа ясно, вероятно предните месеци овулацията е била по-късна от този. Хормонални промени могат да повлияят за настъпването на по-ранна О от обикновено. Имай предвид, че този цикъл ще е по-кратък, смятай го спрямо О на 13 ден да кажем + 14 дни средна ЛФ, би трябвало да НЕ ти дойде на 27-28 ден приблизително. Аз лично имах плюс тест на 10ти ден след О, но при всяка жена ЧХГ се качва различно. За най-сигурно според мен, можеш са направиш тест на 28 ден от цикъла. Успех ти желая, да се сбъдне каквото желаеш!

# 588
  • Мнения: 2 013
 


Да се радвам ли или да не бързам

Ехааа🥰🥰🥰 силно се надявам да е това което искаш. Закъснява ли ти? Дай малко повече подробности, ако ти закъснява е 99% за мене че сърцето твое почва да тупти за двама❤ Направи си в най-скоро време още един тест. Този с първата урина ли е?



Ами не е с първата урина, и е само с 2 дни закъснение на цикъла ..
Първия тест, който направих беше с "последна урина" така да се кажа. Направих го едва ли не на шега преди да си легна и си показа +. На следващия ден си направих втори пак не с първа урина, просто бяха 2 еднакви черти, а на първия едната излезе по-бледа.
Направете още един тест. Успех! 😊

# 589
  • Мнения: 710
Ахаа ясно, вероятно предните месеци овулацията е била по-късна от този. Хормонални промени могат да повлияят за настъпването на по-ранна О от обикновено. Имай предвид, че този цикъл ще е по-кратък, смятай го спрямо О на 13 ден да кажем + 14 дни средна ЛФ, би трябвало да НЕ ти дойде на 27-28 ден приблизително. Аз лично имах плюс тест на 10ти ден след О, но при всяка жена ЧХГ се качва различно. За най-сигурно според мен, можеш са направиш тест на 28 ден от цикъла. Успех ти желая, да се сбъдне каквото желаеш!

Много благодаря за мнението, много сте мила Simple Smile

Ще видим, каквото стане. От скоро доста задъллбочено изследвам себе си, цикъла и хормоните и се опитвам да намеря баланса, който ще ни спомогне да се сдобием с най-големия подарък Simple Smile

# 590
  • Мнения: 744
Честито Възкресение, дами! Пожелавам ви здраве, любов и желан подарък.
Не можах да се стърпя и направих един тест днес, който се оказа отрицателен. Поплаках си, но няма да падам духом. Във вторник съм на гинеколог за да проверя защо имам зацапване. Успех на всички.

# 591
  • Мнения: 41
Здравейте на всички! Преди 1 месец с приятеля ми правихме опит за бебе, на следващия месец  ми закъсня с 19 дни, ходих на 12 ден от закъснението на лекар, и докторката ми каза, че има плоден сак, но няма ембрион, нито се чува сърдечна дейност, изписа ми утрогестан да го пия 5 дни, и ако не ми дойде да отида да пусна кръвен! След няколко дни, не ми дойде и пуснах кръвен тест , излезна отрицателен! Дойде ми след 3 дни , за 2 дни, но цикъла беше обилен и за кратко! От както ми спря цикъла миналия месец, не спират да ме болят гърдите най-вече отстрани, имам болки в яйчниците, имам чувството, че гърдите ще ми се разкъсат, и зърната не си чувствам, чакам да мине извънредното положение и ще отида на лекар! Според вас , дали може да е цветна бременност, мисля така, защото гърдите никога не са ме боляли толкова много време и по този начин, и зърната никога не са, гърдите даже са ми наедрялк и уголемили, моля за съвет! Благодаря,.предварително!

# 592
  • Мнения: X
От утрогестана е. Цветна-безцветна бременност резултира в положителен тест. Въпреки, че няма такова животно "цветна бременност".

# 593
  • Мнения: 6
Скрит текст:
 


Да се радвам ли или да не бързам

Ехааа🥰🥰🥰 силно се надявам да е това което искаш. Закъснява ли ти? Дай малко повече подробности, ако ти закъснява е 99% за мене че сърцето твое почва да тупти за двама❤ Направи си в най-скоро време още един тест. Този с първата урина ли е?



Ами не е с първата урина, и е само с 2 дни закъснение на цикъла ..
Аз направих тест с 3 дни закъснение и чертата беше силно изразена... според мен е положителен ... все пак щом дори и цледа има черта...

Аз направих тест на 3 дни закъснение и също не беше с  първата урина,а вечерта, но 2рата черта беше силно изразена... според мен дори и бледа щом има 2ра черта значи е положителен.

Последна редакция: пн, 20 апр 2020, 16:03 от AnMary

# 594
  • Мнения: 5 468
Момичета, колко време ще разсъждавате върху един положителен тест? Тестът е положителен, а това на кой колко наситена е била чертата в ранна бременност няма никакво значение. В началото на бременността ЧХГ е в по-малко количество, така че колкото по-рано е направен теста, толкова по-бледа е чертата. Тази черта дори не е толкова бледа, че да предизвика съмнение дали я има или не.

Димитрова, втори тест не е необходим. Изчакай най-малко 10 дни закъснение и отиди на лекар.

# 595
  • Мнения: 3
Здравейте!
Последния ми цикъл беше на 19април,а на датата на очакваната М,прокърви тъмно червено само за ден,после нищо..
Тест все още не съм правила,но имам усещането,че се е получило този път..
Въпросът ми е,дали е нормално това кръвотечение за ден,и в този случай има ли смисъл изобщо да правя тест?
Съжалявам ако звуча малко хаотично,но съм напрегната..
Благодаря предварително!
Бъдете здрави!

# 596
  • Мнения: 237
Здравейте!
Последния ми цикъл беше на 19април,а на датата на очакваната М,прокърви тъмно червено само за ден,после нищо..
Тест все още не съм правила,но имам усещането,че се е получило този път..
Въпросът ми е,дали е нормално това кръвотечение за ден,и в този случай има ли смисъл изобщо да правя тест?
Съжалявам ако звуча малко хаотично,но съм напрегната..
Благодаря предварително!
Бъдете здрави!
Леле как си издържала дс не си направиш тест😯може би това прокървяване е било от имплатирането, направи си тест ..

# 597
  • Мнения: 3
Чела съм из форумите,че цвета при инплантиране е ръждиво кафяво и то в съвсвм малки количества,две тфи капки,та като видях моето кървене си казах,че или не е бременност или е било но съм изгубила плода и няма смисъл от тестове..
Нямам идея колко е нормално това тъмно червено кръвотечение..
Може би просто хормоните ми са се разбъркали откакто почма бебе правенето..
Охх..

# 598
  • Мнения: 7 898
Защо не си направиш тест?

# 599
  • Мнения: 163
Здр момичета днеска си направих тест , преди 2 дена от ,МЦ .Според вас ималия 2 черта

Общи условия

Активация на акаунт