"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 48

  • 33 128
  • 770
  •   1
Отговори
# 645
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
А тази била с бутането...ясно.

# 646
  • Мнения: 11
Здравейте дами,вчера ви писах за мнение и ме посъветвахте да изчакам още 3-4дни и пак да си направя тест,но аз не издържах и днес отидах да си пусна кръвен тест,въпроса ми е какви стойности ЧХГ трябва да имам ако има бременност.(все още чакам резултат ,но просто да съм подготвена).Благодаря предварително

# 647
  • Мнения: 7 898
Ако днес си пуснала, трябва да пуснеш втори кръвен след 2 дена. Желая ти успех.

# 648
  • Мнения: 11
Да ,знам че трябва да пусна ,но въпроса ми над колко трябва да е за да има смисъл да пускам ,понеже мисля че има стойности при които със сигурност няма бременност

# 649
  • Мнения: 2 161
Всяка лаборатория си има референтни стойности и те ще са посочени срещу вашия резултат.

# 650
  • Мнения: 3
Здравейте момичета
Писах преди няколко дни,благодаря за отговорите ви.
Направих един тест,отрицателен е.
Нещото което ме смущава е че корема ми си расте,виждам го определено по голям,та въпросът ми е,след като няма отчетена бременност,дали пък не е здравословен проблем?
Само да вметна,чепо принцип сладко не ям,както и хляб..
Не се тъпча с храна,никога не е било,затова ми е странно какво се случва..
Определено трябва да посетя лекар но бих искала и вашите мнения
А може би на някоя от вас се е случвало подобно нещо?
Благодатя предварително и бъдете здрави! 😇

# 651
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Здравейте дами,вчера ви писах за мнение и ме посъветвахте да изчакам още 3-4дни и пак да си направя тест,но аз не издържах и днес отидах да си пусна кръвен тест,въпроса ми е какви стойности ЧХГ трябва да имам ако има бременност.(все още чакам резултат ,но просто да съм подготвена).Благодаря предварително
В повечето лаборатории под 5 се счита за отрицателен. Незная колко ти е закъснението...но ако е ден -два и си бреченна...трябва да е над 50. Успех !

# 652
  • Мнения: 6
Здравейте мили Дами,последната ми МЦ беше на 27 март. От една седмица имам някакви симптоми като гадене, постоянно ми се спи, вчера ми се виеше свят по принцип утре трябва да ми идва Ц. днес си купих един тест за бременност  Sure Check, и има втора чертичка малко по бледа според вас Бременнна ли съм благодаря ви за отговорите преварително!


Честито

# 653
  • Мнения: 21
Здравейте.Искам да попитам попринцип имам нередовен цикъл и този месец все още не ми е идвало.Миналия месец ми беше на 10март.Въпроса ми е как мога да си пресмета кога са дните на овулация от 9 до 19ден при положение че не съм имала цикъл този месец?

# 654
  • София
  • Мнения: 10 642
Овулацията се проследява, не се пресмята, особено при нередовен цикъл

# 655
  • Мнения: 2 013
Здравейте.Искам да попитам попринцип имам нередовен цикъл и този месец все още не ми е идвало.Миналия месец ми беше на 10март.Въпроса ми е как мога да си пресмета кога са дните на овулация от 9 до 19ден при положение че не съм имала цикъл този месец?
Вземете си тестове най-добре.  Има месеци, в които може да няма ову, така че теста предполагам е най-сигурни вариант в домашни условия.

# 656
  • Мнения: 2 161
Купи си тестове за овулация. Започниги веднага след края на мензиса. Прави ги до края на този цикъл. Запази си ги в една тетрадка залепени ден по ден. На първиа дин от новия цикъл преброй колко дни са минали от положителния тест. Ако са повече от 2 в различни части от месеца може да говори за поликистоза. Изваждаш един ден и получаваш приблизителната дължина на лутеалната си фаза. Вече знаейки продължителността на лутеалната си фаза и приблизитната дължина на цикъла можеш да избереш апликация за телефона си в която има опция тези дни да бъдат въведени ръчно.  От там насетне апликацията ще ти дава сравнително точни данни за фертилният ти прозорец. Това важи ако си със сравнително постоянни брои дни на продължителност на цикъла. Ако разликата ти е повече от 5 дни ще е необходимо да отидеш на фоликулометрия.
Здравейте.Искам да попитам попринцип имам нередовен цикъл и този месец все още не ми е идвало.Миналия месец ми беше на 10март.Въпроса ми е как мога да си пресмета кога са дните на овулация от 9 до 19ден при положение че не съм имала цикъл този месец?

# 657
  • Мнения: 11
Здравейте момичета,резултата от ЧХГ е 0.200(отрицателен),но на мен все още не ми идва...искам да ви попитам дали има значение това че кръвтта ми е престояла преди да я изследват,понеже дадох кръв вчера в 12:00 ,и нямаше резултат до края на деня след което днес в 11:00се обадих и ми казаха че ще се работи по-късно и преди малко качиха резултата.Дали има значение това?Благодаря предварително!

# 658
  • Мнения: 2 515
Няма значение.

# 659
  • Мнения: 203
Здравейте, връщам се от АГ,  не можа да потвърди,  но и не отрече ( има удебеляване на матката но за 6 г.с няма нищо). Утре ще правя ЧХГ и ще чакам резултати.

Общи условия

Активация на акаунт