Бригада "Нов дом" - 4

  • 112 420
  • 2 122
  •   1
Отговори
# 1 845
  • Мнения: 253
А кому е нужно да прави три-четири-пет деца ин витро?
С риск да бъда нападната, но ми се струва безумно. Първо, че забременяването е проблемно по принцип и бременността се води рискова, второ че се хвърлят ужасно много пари по процедурите, и трето че тези деца после пак с пари трябва да се гледат .. Едно-две деца максимум разбирам, но ... останалото не бих си го причинила.
Тук от втората бременност са близнаци.

За останалите случаи не мисля, че е безумно. Обичайно това се прави от хора, които след това могат да си позволят физически да  гледат, да издържат и да образоват добре тези три, четири, пет и т.н. деца.

# 1 846
  • Мнения: 39 321
Фийвър, а при мен 1 от 1. Така, че статистиката е абсолютно индивидуална.

# 1 847
  • София
  • Мнения: 13 176
Да, не споря. Казвам само, че не знаем как е при тази жена и дали това не е причината да не са харчили по къщата, защото парите са изтичали в клиниките.
Може и просто бившият да е бил инертен тип.

# 1 848
  • Мнения: 4 579
Не е задължително да е рискова, но явно те не са били чак толкова добре финансово и преди децата. Второто са се оказали близнаци, но виси въпросът как стигаш чак до втора процедура с човек, който те тормози.

Или пък това официално е било семейно жилище, а са живели другаде.

# 1 849
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 837
Как се стига до второ с кофти мъж?! Самозалъгваш се, че децата променят отношенията за добро. Ние не знаем мъжът от кой момент е станал насилник. Не всички си показват рогата в началото и видимо. Често прилагат метода на постепено сварената жаба и чак когато са поставили  жената в зависимост и подчинено положение - им пада маската.

# 1 850
  • София
  • Мнения: 13 711
Децата са с две години разлика, аз намирам за съвсем нормално ално, ако има ембриони след първата процедура да направят втора. Дали и колко е тормозена, тя си знае, а докато се бориш с подобно нещо, определено по-малко обръщаш внимание на битовизми и реплики от околните.
Не е задължително мъжът и да е бил някакъв тотален звяр. Очевидно е от село и има типични черти на БГ мачо. Има много такива, които си живеят с половинките. Един шамар се приема за нормално. Тази жена, слава богу, е решила да скъса тази рутина. Минала е след инвитро и през развод, защото надали къщата ей така и е предоставена.
Единственият факт, който знаем е, че е самотна майка с три малки деца, които живееха в опасно жилище. Издръжките и помощите някак се раздуват, но е много смешно да се завижда за дори 800лв. На месец. За 4 човека е супер малко.

# 1 851
  • We are free to choose, but we are not free from the consequences of those choices
  • Мнения: 3 091
Понеже няколко пъти вече се повтори, че се завижда за 800-те лева на жената. Моля, да се покаже черно на бяло къде и от кого е написано това, защото иначе са грозни инсинуации и опити за булинг. И всичко това защото не се приема, че хората са различни и имат мнение, което не се припокрива с общото.

# 1 852
  • Мнения: 8 888
За мен е много странно и непонятно да се правят някакви тънки сметки за човек когото не се познава лично и единствената информация е от тв предаване с ясна насоченост. Пък колко опита инвитро правила, пък колко евентуално изхарчили, пък трябвало ли й е изобщо да има деца, пък защо не е работила....

Жената все пак има 3 деца, а не 6, 8, 12.... също има нормален речник и изказ. Бих имала отношение към ремонта в тях само ако парите излизат от моя джоб, а не от този на частна продуцентска фирма и телевизия. И предпочитам социални помощи да получи тази жена вместо безбройните фамилии от определен етнос, които не само не работят, но и децата им не учат с поколения наред.

# 1 853
  • София
  • Мнения: 13 711
Аз искрено се радвам за Боби. Той съвсем незаслужено загуби Фермата, а ако има някой, който да направи покрив за два дни, то това е той.

# 1 854
  • Мнения: 4 579
То едни социални помощи... От който и етнос да е, малко са. Reunion, викаш, щом е от село, значи може да търпи, ако е от града, нямаше да е такъв. Как ги правите тия изводи, пък после който не харесва, бил генерализирал.

Никой не завижда за 800-те лева. Просто форматът на предаването е да се помогне на хора в нужда, а този сезон доста повече спорим кой има нужда. За мен тази жена имаше нужда, но има и голяма нужда от консултация как да се справя финансово занапред, ще учи ли, ще работи ли нещо с тенденция да се развива или ще й бъде добре продавачка, какви ще са й приоритетите, да разчита на себе си, защото поставянето години наред в зависимост я прави потенциална жертва на следващия.

И смятам, че е много хубаво да се повдига темата, защото току-виж някой прочел и се замислил да се постави ли в зависимост и какво рискува.

# 1 855
  • София
  • Мнения: 13 711
Ти нито гледаш, нито четеш с разбиране. Упражнявай си се с хейт.

# 1 856
  • Мнения: 14 082
Ох, като се почне след всяко предаване да се лее акъл... Маникюр имала, вместо да си купи лак за два лева; нямала време, ама маникюр си направила; градинка има, вместо пипер и домати да кОпа, тя на маникюр ходи; пари няма за ремонт, боядисала се моля ти се; лилав цвят си сложила, не знае ли с вода от червен лук кЪв цвят става; инвитро след инвитро ще ми прави, за чий са й толкова деца?! Ще учи, че има ли акъл таЯ патка; тя досега нищо не е предприела, та сега ли; аааа, в Благоевград може, ама курс за счетоводство по-добре и т.н, и т.н. Rolling Eyes

# 1 857
  • SF
  • Мнения: 21 230
Лелеее... Вместо да обсъдим ремонта, спалнята, прозрачните пердета, да поговорим за счупената плочка на стълбището, за сладките деца, ние критикуваме скъпите инвитро процедури.
Искала е - направила ги е. За екипът е била истинска находка тази жена. 3 деца, сама ги гледа, пари няма, кабели висят. Ами чудесен материал за заснемане. А и детенцето контактно. Вместо да врещи снимачната площадка, то се закачаше. Телевизионерите много харесват да има спонтанност, а не всичко да е дубли след дубли, докато не се сглоби епизод.

# 1 858
  • Мнения: 4 579
Едва се вижда по нещо от ремонтите при толкова драма. Не ми харесаха етажерките в спалнята. Само прахосъбирачки.

# 1 859
  • Белгия
  • Мнения: 303
Едва се вижда по нещо от ремонтите при толкова драма.

Точно! Най-добре да прекръстят предаването, само не знам дали размислите на бригадата или житейската история на семейството заемат повече екранно време.
Нищо чудно, че не се коментират ремонтите. Те минават между другото и набързо.

Общи условия

Активация на акаунт