Суха кожа, люспене

  • 1 915
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Добър вечер,
Съжалявам ако има вече такава тема, но не можах да намеря.
От месец някъде може и повече, лицето ми е в ужасно състояние. На места се зачервява и сърби, Т-зоната ми се лющи, невъзможно е да сложа фон дьо тен или някакъв друг грим.
Купих си хидратиращ крем на Loreal, но виждам ефект само след нанасяне, няколко часа по-късно отново се лющи.
Искам да попитам някоя от вас имала ли е същия проблем? Ако да, какви продукти са ви помогнали?
Мисля преди да посетя дерматолог, да пробвам сама да оправя проблема!
Благодаря предварително. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 461
Суха кожа се повлиява много добре от алое - вътрешно и външно намазване.

А според вас каква е причината от месец насам да е така?

# 2
  • Мнения: 2 330
Сухата кожа е доста често явление през зимата. Според мен не залагай на кремове на Лореал и други подобни масови марки, а нещо от медицинската козметика.
Вариант 1 - в големите аптеки могат и да те консултират какво точно е подходящо да си вземеш. Най-добре е да комбинираш някакъв по-лек крем, не мазен, щом ти се лющи Т-зоната, за през деня и по-хидратиращ за през нощта. Аз съм доволна от тези на Авен, в момента за нощен ползвам хидратиращия им серум и е чудесен, попива бързо и наистина ми се струва, че не ми е толкова опънато и сухо лицето. Разбира се, всичко трябва да се съобрази с типа кожа и не на последно място с възрастта ти.
Иначе, ако не помогне - на дерматолог и пак ще ти изпишат медицинска козметика Wink
Вариант 2 - ако наистина много те сърби и се бели, може да е някакъв вид дерматит, затова все пак си мисля, че не е лошо първо да те видят и след това да купуваш - все пак не са чак толкова евтини кремовете.

# 3
  • Мнения: 7 356
За суха коса горещо препоръчвам dr jart ceramidin cream, предлагат го в сефора.

# 4
  • Мнения: X
При мен проблема не е върху Т-зоната а от двете страни на носа... Предполагам, че е от времето или от хормоните, защото все още изработвам момиченце. Joy
Използвам Glysolid, защото е глицеринова бомба. Мазен е, но попива бързо и се нанася в по-малки количества от обикновен крем. Не знам дали ще можеш да носиш фон дьо тен отгоре му, обаче. Аз ако съм на теб, ще сменя и фон дьо тена с bb/cc/dd крем, защото по-високата концентрация на пигмент често действа абразивно и изсушаващо.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 36 473
Аз имам такова лющене по линията на косата, в горната част на челото и слиза надолу към веждите. При мен се оказа себореен дерматит и ползвам медицинска козметика, но след консулт с дерматолог.

# 6
  • Мнения: 37
Здравейте! Аз също имам лющеща се кожа през зимния период в Т-зоната и около веждите (но на мен ми откриха дерматит след посещение при дерматолог). Единственият крем, който ми помага, е от медицинската козметика - Eucerin AtopiControl. Преди да знам, че имам такъв проблем, използвах основно Лореал и Нивеа, но ми помагаха само за няколко часа и не смятам, че вършат особено голяма работа при такъв тип раздразнение на кожата.

# 7
  • Мнения: 8 905
А дали не е непоносимост към някой козметичен продукт?
Потърсете причината, за да се избавите.

# 8
  • Мнения: 22
Суха кожа се повлиява много добре от алое - вътрешно и външно намазване.

А според вас каква е причината от месец насам да е така?
Не знам дали е възможно да е от врмето? Не се сещам за друга причина..

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 783
А да попитам и аз за едно такова лющене в началото и на двете вежди, нещо като пърхут 😄, как може да се повлияе?

# 10
  • Мнения: 2 330
А да попитам и аз за едно такова лющене в началото и на двете вежди, нещо като пърхут 😄, как може да се повлияе?

И аз имах такова, заедно с падане на веждите. Оказа се себореен дерматит. Третирам с кремчета за такава диагноза и лющенето спря. Но това в хронично състояние и трябва да се поддържа.
Препоръчвам да те види дерматолог, може и да е нещо съвсем различно.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 36 473
Точно така е и при мен. третирам с медицинска козметика и виждам как е на периоди - като се обостри започвам да кажа, после може месеци да няма нищо и пак да започне в един момент.

И аз казвам задължително първо дерматолог. Бързо и лесно е, не е тежък преглед с някакви изследвания, а може да спести много проблеми. Особено пък за лице като става дума...

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 783
Благодаря Mila1331 и HighSpeed, сега ще трябва да намеря добър дерматолог

# 13
  • Мнения: 2 754
Напълно възможно е да е от сезона, през втората половина на зимата положението винаги е най-зле. Проблемът е хроничен в повечето случаи. След лющенето, при мен се стига до лишеи и упорити за заличаване червени петна.
На-адекватен съвет може да даде дерматолог.
Аз овладявам положението с търпение и постоянство. Почистване - деликатно, за предпочитане маслено. Звучи неразумно за суха кожа, но при мен ексфолирането също помага. Мъртвите клетки трябва да се отстранят все някак. Иначе кремовете не вършат работа. Гледам да е с нежни продукти и не прекалено често.
След това - подхранващи маски, серуми и през зимата задължително богат крем,не хидратиращ такъв. През зимата хидратиращите кремове не работят при по-суха кожа. Пробиотици и всякакви успокояващи съставки ми се отразяват добре.
Лющенето може да се получи и при дехидратиране на иначе дори мазна кожа, ако е използвано нещо по-агресивно. Може и от нова съставка в козметиката да е. Аз от вит. С например се лющя, когато нанеса след почивка от няколко месеца. След привикване ми се отразява добре.

# 14
  • Мнения: 206
Подкрепям мненията на останалите - посети дерматолог.
И аз като теб с това ,,да се справя сама с проблема,, се обезобразих още повече.
Твърдо бях решила че ще се справя , ще мажа разни неща и всичко ще отшуми.
Да ама не.
Цялото ми чело беше червено , с груба кожа , която падаше като кожички , сърбеше ужасно и с всяко чесане се разнасяше и ставаше по голямо.
Оказа се нещо контактно , замърсено.
Изписа ми антибиотици и кремове , инжекция.
Малко след това се оказа че имам и себореен дерматит , който отдавам на нервите покрай първия проблем , чувствах се много зле , срамувах се да излизам.
Събуждах се със сълзи на очите и ми се искаше да е по-добре , но всеки ден беше по зле.
След дерматолог се оправи , колкото до дерматита - изписаха ми крем с който да се мажа само ако има зачервяване някъде , сърбеж. Няма какво да се направи , просто се поддържа нормалното състояние на кожата , появява се пак разбира се , причините са много.
За това те съветвам да посетиш дерматолог , не е нормално да го има това люспене , сухота и т.н

Общи условия

Активация на акаунт