Карти Таро тема 23

  • 29 254
  • 720
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 385
Здравейте, може ли някой да даде мнение за тези карти?
1 ред Очаква ли е Л. Любов през март, ново запознанство?
2 ред нова или стара е тази любов?

По първите карти нова любов не се очертава. Няма стабилна база, за да се случи това: 3 жезли е слаба основа, а 9 меча и Влюбените е отражение на емоционалното състояние на питащата.
Да, съгласна съм
По вторият ред 6 жезлии Звездата
Могат ли да се интерпретират като надежда, шанс за успех?

За съжаление, значението на Звездата е противиположно на онова, което се говори или пише за нея. Звездата често индикира травматична връзка с миналото, независимо за какво става дума. С една дума, тежка карта.

# 31
  • Мнения: 1 671
Много се объркват ненапредналите с Таро , с тази карта Звезда.Права си, че навсякъде се пише за нея Надежда, мечти, положителни дитайли.
Има ли значение в кои колоди как я изобразяват? Променя ли това прочита на картата.
В ТАЗИ колода е изобразена жена как получава космическа енергия и я предава на земята
Хареса ми това с миналото, мисля, че има резон!
Много интересна карта и мн непозната
Благодаря Мона ! 🦉🌼🍀🌷😊

# 32
  • Мнения: 4 706
Цитат
По въпросът ти дали ще ти предложат нещо по добро - паднаха Висшата жрица и Паж Мечове, изтеглих 6Жезли и Умереност. По тези карти мисля, че трябва да послушаш интуицията си, тя ще ти даде отговори за много неща, които все още не знаеш. Много скоро ще се появи човек, който е възможно да те наблюдава от страни с предложение и комуникация, чрез който ще получиш успех и ще триумфираш. От теб се изисква търпение, баланс и спокойствие и всичко ще се нареди както Вселената е отредила. Успех 😊

Нещо като обратна връзка по картите на illusion_ от 17-и февруари...
Не мога да я усетя тази интуиция и не мога, постоянно съм на кантар и се колебая кое е правилно и кое не, толкова трудно правя промени... а да чакаш последния момент понякога е лошо, изпуснат шанс, а друг път като избързваш отново пропускаш шанс Sob
Та появи се човек, но някак неочаквано и не знам дали става дума за него или ще се появи и дру човек... та с предложение за нещо, опитах се да изтегля карти дали мога да имам доверие, но се паднаха кралица меча, това което беше посредата го забравих, защото последната беше Звездата, а тази сутрин прочетох тук, че е много лоша карта и в стреса просто разбърках картите веднага.... и сега не помня коя беше на втора позиция и не знам може ли някой друг да ми изтегли ли карти Sad  или онези са били първите и няма смисъл, защото ще покажат грешно?  Става дума за момиче на име Р (тази за която се падна кралица жезли и звездата), всъщност за още една на име Н. .... ох някой би ли ми изтеглил карти и за двете Sad 

Sob
Къде ми е интуицията Sob и като омесвам и емоции и страх, не мога да преценя правилно ситуацията, но засега поне никой не ме притиска работно, защото ако и това стане в един момент, не мога да си представя... чувствам се толкова сама Sob
Също преди време ми бяха излезнали карти да не споделям плановете си с приятели, особено с жена, която е около мен и я мисля за приятел, но е доста хитра и манипулативна...Но вече се обърках коя от всички ми върти номера и на кого мога да имам спокойно доверие Sad
Но аз очаквах друго предложение от мъж... и не знам дали сега да действам или да чакам още, и въобще не искам да променям работата си за момента, но после може да нямам хубав шанс.... дори сега не знам дали ще е по-добър или не...

Последна редакция: пт, 06 мар 2020, 21:00 от Morella Allan Poe

# 33
  • Мнения: 385
Много се объркват ненапредналите с Таро , с тази карта Звезда.Права си, че навсякъде се пише за нея Надежда, мечти, положителни дитайли.
Има ли значение в кои колоди как я изобразяват? Променя ли това прочита на картата.
В ТАЗИ колода е изобразена жена как получава космическа енергия и я предава на земята
Хареса ми това с миналото, мисля, че има резон!
Много интересна карта и мн непозната
Благодаря Мона ! 🦉🌼🍀🌷😊

Символите, които използват различните автори/художници нямат отношение към тълкуването, т.е. това не променя значението, което Звездата има, по същия начин, по който нито една школа не може да промени значението на Отшелникът, Обесеният и т.н.
Открай време битува захаросан и розов образ на Звездата (в това число и на много други карти, например от боя чаши), а това подвежда хората, които се занимават с Таро и съответно, им обърква анализа.

# 34
  • Мнения: 236
Днес написах писмо. Не гоня някаква конкретна цел, по-скоро беше приятелски настроено писмо. Странно, но нямам никакъв отговор до човека до който го адресирах.
Теглих:
Въпрос 1: Как се е почувствал човекът когато ми е прочел писмото: крал жезли - колесницата - 6 пентакли.
Въпрос 2: Какви ще са му действията занапред след писмото: крал жезли - умереността - 9 пентакли
Мисля и че в двете подредби крал жезли символизира човека, я не ситуация. Той е смел, борбен, амбициозен, целенасочен.
Първата комбинация: почувствал е на този етап че усилията му са възнаградени, доволен е, дал е и е получил отношение.
Втората комбинация: писмото така или иначе няма цел, но човекът е решил да си живее живота, добре му е, фокусирал се е върху себе си, нищо повече не иска и нищо не му трябва.
Моля и за вашия коментар момичета и да ме поправите ако бъркам, бавно, но се уча Simple Smile Ако все пак ми отговори някак ще върна ОВ. Аз бих се зарадвала на такова писмо, че все пак някой си мисли за мен Simple Smile

# 35
  • Мнения: 646
Момичета , моля някой да изтегли карта  с въпрос: ще си намеря ли ключовете в къщи?
За да знам дали да ходя да си вадя нови. Благодаря Flowers Four Leaf Clover

# 36
  • Мнения: 1 671
Много се объркват ненапредналите с Таро , с тази карта Звезда.Права си, че навсякъде се пише за нея Надежда, мечти, положителни дитайли.
Има ли значение в кои колоди как я изобразяват? Променя ли това прочита на картата.
В ТАЗИ колода е изобразена жена как получава космическа енергия и я предава на земята
Хареса ми това с миналото, мисля, че има резон!
Много интересна карта и мн непозната
Благодаря Мона ! 🦉🌼🍀🌷😊

Символите, които използват различните автори/художници нямат отношение към тълкуването, т.е. това не променя значението, което Звездата има, по същия начин, по който нито една школа не може да промени значението на Отшелникът, Обесеният и т.н.
Открай време битува захаросан и розов образ на Звездата (в това число и на много други карти, например от боя чаши), а това подвежда хората, които се занимават с Таро и съответно, им обърква анализа.

Мона, къде да четем за реалните значения и символики за Таро?
Чашите също са объркващи
Напр. 2 чаши е объркваща
Асо чаши
Свързват се с любов, взаимност, а мисля, че не е точно така Simple Smile
За 5 чаши кащво мислиш?🦉

# 37
  • Мнения: 385
Мона, къде да четем за реалните значения и символики за Таро?
Чашите също са объркващи
Напр. 2 чаши е объркваща
Асо чаши
Свързват се с любов, взаимност, а мисля, че не е точно така Simple Smile
За 5 чаши кащво мислиш?🦉

2 чаши със сигурност няма нищо общо с любов и взаимност, още по-малко пък Ас чаши. Асата в Таро са слаби карти (слаби като потенция и качество) с изключение на Ас пентакли, особено обърнат и обърнат Ас чаши.
2 чаши има способността да "омекотява" или неглижира съседните карти. Например до Страшният съд ще означава, че питащият подценява сериозността на някаква ситуация и вместо да потърси решение, то той ще отложи за пореден път.
В тази връзка картите от боя чаши имат способността да флуктуират покрай съседните карти и да размиват отговорите, особено, ако се задават въпроси с конкретен срок.

5 чаши е състояние с ключово словосъчетание "примирение след разочарование" и отказ да се намесиш в някаква ситуация, независимо от причините.
Добре е, когато се разглеждат отделните 5, 6 и т.н. в Таро, да им се прави сравнителен анализ, например разлики и прилики в петиците, в седмиците и т.н. Защото всички бои в Таро са част от история ...

# 38
  • Мнения: 4 706
А кои са картите за любов и взаимност, или за влюбеност?

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 15:00 от Morella Allan Poe

# 39
  • Мнения: 385
А кои са картите за любов и взаимност, или за влюбеност?

Simple Smile Щеше да е прекалено лесно, ако имаше такива карти. За съжаление, няма. Всичко е въпрос на конструкции от карти.
Но най-вече, трябва да има баланс между боите и съответно, между ГА и МА в една комбинация.
Много е важна и базовата карта (първата карта), която е един вид "основа на къщата". Тя дава отговор най-вече дали въпросът е адекватен на реална ситуация или обратното, е проективен. Понякога акцентът пък е изместен към средната карта и т.н. Шарено е.

# 40
  • Мнения: 1 671
Mona, много ми харесва твоите описания и анализи, коментари!
Чета с интерес и ме увлича🦉🦉🦉🌼Йерофанът на последна позиция какво съветва?

# 41
  • Мнения: 385
Mona, много ми харесва твоите описания и анализи, коментари!
Чета с интерес и ме увлича🦉🦉🦉🌼Йерофанът на последна позиция какво съветва?

Всяка една карта в конструкцията има значение, не може да се анализира само една - все едно от едно изречение да прочетем само една дума.
Папата може и да не съветва нищо Simple Smile, а да предупреждава.
Дай всички карти.

# 42
  • Мнения: 4 706
Не знам дали напоследък ме гони параноя, но като цяло, когато не съм споделяла плановете си с хората са се получавали перфектно, а когато съм споделяла са ми повлиявали зле...или с отношение, думи, поведение, или са ме разубеждавали или просто са пречели...
Та изтеглих си карти за три момичета, какво им е отношението, съответно мога ли да им вярвам или трябва да внимавам...

Какво е отношението на Х. към мен - 8 чаши 8 меча влюбените, отдолу императорът обърнат
Значи чаши ли е зле е, а тук даже не са чаши или асо да се объркаш, а си е ясно, че има проблем...или пък има проблем само в мислите ми, заради мечовете и повтарящата се 8мица.

Н. към мен - 2 меча 5 жезли крал жезли, отдолу 2 пентакли

Р. към мен - справедливостта кулата асо пентакли, отдолу 2 пентакли,
тук изтеглих и допълнителни карти върху всяка съответно - кралица чаши, 9 пентакли, страшният съд
С тия големи аркани, не знам... като цяло това момиче го преоткрих, и ми харесва да общуваме, тя ми предложи и за работата... не знам защо се съмнявам толкова ...
асо пентакли яви ли се, аз се чувствам добре, но в случая пък кулата е зле, а и само големи аркани също...

# 43
  • Мнения: 236
Морела, защо се съмняваш толкова в себе си че ти трябва одобрението на някой друг за да повярваш че заслужаваш да си щастлива. Не споделяй нито проблемите си нито радостите си, давай и получавай опит, говорете си за други неща. Изгради тая личност която искаш да бъдеш. За да те обича някой друг на първо място трябва да обичаш себе си!!!
А щом си теглиш карти за тия жени значи няма какво да търсиш там при тях. Успех с хората!

# 44
  • Мнения: 4 706
Слийпи , моля те да се въздържаш от това да анализираш мен Simple Smile
Нито се съмнявам в себе си, още по-малко имам липси на любов към себе си, щом питам за тях, значи имам причина... отношението ми с тези жени не е лично, а чисто професионално.
Жалко е ,че в последната тема станаха някакви кофти неща и някои хора, които споделяха опит и прочит на картите спряха да пишат.
В крайна сметка не е тема по психоанализа и подкрепа, а тълкуване на карти. Вярно е, че имам транзитен период и основния ми проблем е че не мога да взема лесно решение, но това си е мой проблем, съвсем нямам нужда ти да ми пожелаваш успех с хората.

Общи условия

Активация на акаунт