КГБ = Клуб на Готините Баби - 200.

  • 42 119
  • 737
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 8 381
Привет, красавици!
В нашата виртуална къща има днес трима рожденици. По старшинство - Наско на мама ЛУСИ, Люби на баба ДИДИА и Елиа Каролин на баба ФЛО.
На Наско желая здраве и късмет, да продължи в мечтаната посока. Да жъне признателност!
На Люби желая това, което и неговата баба му желае, а то е най-истинското. Ще добавя и верни приятели!
На Елиа, моята чаровна, усмихната, упорита, черноока красавица желая да е здрава, палава и отлична ученичка.
Е, довечера ще празнуваме по скайп. Друга беше идеята, но един нищо и никакъв вирус промени плановете ни. Дядо щеше да е там, баба след защитата щеше да замине, а през пролетната ваканция вуйчо й на Елиа, заедно с братовчедите щяха да гостуват за една седмица. Здраве да е! Ще дойде и хубавото време.

Все още не мога да качвам картинки. Вместо вкусища - една усмихната песничка от мен за всички вас! Можете и да я изтанцувате. Simple Smile

# 466
  • София
  • Мнения: 16 042
Дидиа, да е жив и здрав рожденника! 

Я да питам нещо - като компютърно полуграмотна.
Като отговарям в  долния ляв ъгъл се появява някакъв син хаштаг.
Какво е това чудо?

# 467
  • София
  • Мнения: 4 178
Да са честити рождениците на Дидиа, Фло и Луси!

# 468
  • Мнения: 18 562
Честито на рождениците, живи и  здрави, щастливи  и напред!

# 469
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 296
Честити да са рождениците! Здраве, късмет и успехи!
Вече имаме и в Кубрат заразени и то мед сестра, една зъболекарка с дъщеря си (стажантка при мама си) и май на моята ЛЛ пробата е + и е под карантина. Такива ми ти работи!

# 470
  • Мнения: 109
Честити да са рождениците на Луси, Дидиа и Фло!
Здраве от сърце им желая и да продължават по пътя на мечтите си !

Фло, не се коси, в друго време ще осъществите намисленото, и пак ще празнувате!

Янче, лошо е това за болните, дано леко се разминат и да не заразяват други!

При нас цял ден слънце грее, снега по ТВ го гледаме, не че ни трябва тук Simple Smile

Пазарен ден си направихме днес, до Метро ходихме, Лидл, Била...
Едни карамфилчета си купих от Лидл, трябва да ги засадя в сандъчетата ми
Нямам идея с какви китки да ги запълвам тази година, май ще е сбирщина, каквото ми попадне

И специално за Маринка - благодарности и прегръдки, момините сълзи започнаха да никнат

# 471
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 296
Ей, съвсем забравих, ами той и моят зетко Аделин е рожденик днес! Няма да черпя, че не заслужава много, но да е жив и здрав, че да се грижи за Анжела!

# 472
  • София
  • Мнения: 16 042
Да са живи и здрави рожденниците на Луси, Янка и Фло!
Пропуснала съм ги, но не ми излизат всички постове.
Янке, много болни в градчето ви. Дано да няма други пострадали.
Пази се!
Голяма скука днес, само ставам да обикалям апартамента.

# 473
  • Мнения: 7 391
Айша,при теб скука ,а при мен екшън. Yum Звънна ми една позната и тя с корона вирус.Говорим по телефона,а ММ мрънка зад гърба ми като,че ли короната ще дойде по линията.За капак и голямата дъщеря дойде,тя нали си е инфантилна по тези въпроси и едва ли не ей,сега ще ги заразя.Направо ми идваше да изляза на улицата и да ги оставя да се пазят.На края се облякох и тръгнах към Лидл поне там да се поразходя,че времето слънчево и топло.ММ ме догонва и пак се мърмори,че "тичам",а аз си вървя съвсем спокойно две спирки.Добре ни казват колко са се разболели ,но да кажат и колко са пострадали в семейни спорове с проявено домашно насилие,че на мен ми идват поне двама дето ми се иска да натупам , като начало.
                      Хладилника пълен та пращи - толкова манджи не съм готвила от години и познайте....пак нямало какво да яде,за това пък торти,сладкиши и шоколад изчезнаха безследно,а не трябва да яде точно това,но поне да те чува някой.А и глупостите ,дето чувам по ТВ-то, вече ми идват не малко,а много в повече.
                     Е,оплаках се и сега се тръшвам демонстративно на дивана,че един филм го гледам от сутринта.

# 474
  • София
  • Мнения: 1 741
Честито на днешните рожденици-Наско,Люби,Елиа Каролин и Аделин! Пожелавам им здраве и голям късмет!

# 475
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 296
Чувам, че хората все ползват антибактериален гел. Аз, като медицински неграмотна да попетам: Бактерия и вирус са две много различни неща и щом антибактериалните лекарства не помагат при вирусна инфекция, как антибактериален гел ще ни пази от вируса?! Логиката нещо ми убягва. Ако някой може, моля да ми обясни.

# 476
  • София
  • Мнения: 4 178
Чувам, че хората все ползват антибактериален гел. Аз, като медицински неграмотна да попетам: Бактерия и вирус са две много различни неща и щом антибактериалните лекарства не помагат при вирусна инфекция, как антибактериален гел ще ни пази от вируса?! Логиката нещо ми убягва. Ако някой може, моля да ми обясни.

Много правилно мислиш. Ако е само антибактериален, както са сапуните не може да те опази. Най- много да си навлече човек проблеми от прекомерна употреба.
Ако е на спиртна основа над 75 гр. гела има смисъл. Мое мнение.

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 20:16 от rimar

# 477
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 810
Честити рожденници - Елиа, Наско и Любо! Желая им много късмет и много щастие!

# 478
  • София
  • Мнения: 8 381
Лелееее, колко много написах и какво натиснах, та всичко отиде по дяволите. Пак ще пиша, но нЕам нерви и ще бъда по-кратка.
ЯНЕ и вирусите, и бактериите са микроби. Приличат си, че причиняват заболявания. Различават се по размери. Вирусите са изключителни малки. Затова маските трябва да са по-плътни. Развиват се и се размножават, когато попаднат в жив организъм. Обикновено извън организма много бързо умират. Да, но коронавирусът се оказа много държелив - живее извън организма с часове, попаднал върху повърхности и особено ако са пластмасови. Ето защо е толкова заразен.Вирусите атакуват всички клетки на организма и ги поразяват. Изваждат от строя целия организъм-той се бори до колкото може - Т се повишава, изпотява се човекът. От голямо значение е състоянието на имунната система. Бактериите  са по-обемни. ( е, не се виждат с просто око) Те се делят извън организма. В нашия организъм живеят стотици видове. Една голяма част даже са полезни. Нападат обикновено локализирано - напр. белия дроб. Процесите протичат по-бавно, а не така остро както е при вирусната инфекция.
Вирусите не се повлияват от антибиотици. Антибиотиците повлияват бактериалната инфекция. Затова не се започва обикновено с Антибиотик, но за съжаление много лекари го изписват без да са направени съответните изследвания. Понякога вирусната инфекция преминава в бактериална. Това се случва напр. при хора със слаба имунна система. Ето защо възрастните хора са толкова уязвими. Оттук и изхода от срещата с микробите - или ние или те! Е, май стига толкова. Предишния пост беше малко по-подробен.
Все пак да спомена и нещо за придобития имунитет с няколко думи. Докато организмът ни се бори с нашествениците вируси, имунната система изработва клетки - пазачи. Това са т.н. антитела. При повторно попадане на вирусите в организма, той задейства отбраната и не се развива заболяване.
По отношение на превенцията: заболелите трябва да са съзнателни и още при началните признаци да си останат у дома и да започнат адекватно лечение, но не самолечение. При грипна епидемия да се ограничат контактите с много хора, особено в закрити помещения. Добре би било още от есента да подготвим организма си за предстоящите вирусни инфекции. От личен опит - още през октомври започваме да пием мед и сок от джинджифил. Пием две седмици, после две седмици почиваме и пак така. Ами от както правим това, не сме боледували от респираторни инфекции.
За личната хигиена няма да пиша, вие си знаете. То не че другото не го знаете, ама повторението казват, било майка на знанието. ( и на затъпяването Wink )
И още нещо. Знаете ли кой е най-големия проблем на бактериите? Борбата им срещу антибиотиците. Всеки с проблемите си.
Хайде, останете си със здраве!

Благодаря на всички вас, които пожелахте толкова хубави неща на моята внучка. Гушкам ви! Лека нощ.

# 479
  • Мнения: 2 000
Честити рожденици на Луси,Диди,Фло и Янето!
Здрави и щастливи!
Късметът да е тях!

Айша,пише,че можеш да добавяш хаштаг,но предполагам че това си го прочела.

Диди,във всяко семейство има поне по един като в твоето.
У дома ММ ме подлудява с дезинфекции и т.н.
Мама с мъдри съвети.
Добре,че ги пропускам в повечето случаи край ушите си.
Не съм от търпеливите .
Да се пазят🤔😁

Мисля,че каквото е нужно го правим и спазваме.
Да ни пази някой от горе!

Днес ходихме до Чирпан.Пазарувахме по списък,купихме лекарствата им за месеца без намаленията им.
Свекър ми ги пресметна и се оказа,че същото"намаление" е 11 лв за 130 лв лекарства.
И за 11 лв ходят да висят по опашки при джипи,по аптеки на датата и т.н.
Е, няма да ходят вече.
Макар,че но фона на мизирните им пенсии и 11 лв не са малко.
Преди години сметнах на мама намаленията и от тогава ги вземам на свободните цени.
Ядосах се пак.Как разкарват възрастните хорица.

Една красотичка от градината за всички ви .

Общи условия

Активация на акаунт