Мами в Италия 18

  • 12 721
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
     Браво на Джарджиа!Стегни редичките!Да не стига до там да се търсим по задните странички!А уж в Италия мног се говори....Да не се укаже,че някои вече не говорят/пишат/български!?Като оня дето след 3-месечен престой в Италия е забравил българския език Mr. Green
     Сега обаче е отпускарски период и дано да намериш някои...
     Ти май не си далече от мисълта за бебче Simple SmileТо от четене във форума,човек го хваща мерак!Ама САМО с четене не става,да знаеш.... Laughing

# 16
  • Мнения: 5 475
 Wink Краси ,вярно е,че е отпускарски сезон ,но има момичета,които от почти 4 м не са писали ... Rolling Eyes

Аз не съм далеч от мисълта за дете...макар,че си имам мома (  Embarassed щерката 17 ще направи наесен! ),но пък Масимо още се ослушва...да видим докога ще е..млад се чувствал,неопитен (то кой ли е станал родител за първи път с опит.. Shocked )...иска работа първо да намеря...така,че засега сме в застой...но ще видим докога!  Laughing

# 17
  • Мнения: 191
Айде и аз да се запиша.Абе защо така при вас студено бе?Тука още се потим.Лоша работа.Кога ли ще дойде и при нас малко прохлада???В интерес на истината леко се заоблачи,но само толкова.
Дани,вие колко време предварително подадохте документи за ясла?Да се ориентирам и аз.
И аз гледам прогнозите, по4ти навсякъде  дават обла4но, тук не. Дано малко поне се поразхлади.
За документите за ясли е разли4но за всеки град. Общината решава кога да се подават документи. Тук обикновенно е през април. Относно заплащането, то е в зависимост от дохода на семейството. При малки доходи може и да се плаща 50 ? на месец. При големи стига и до 350 ?.
Ако те интересува, мога да ти пратя примерната таблица.
Освен това, има то4кова система при подбора на децата, и ако не си с две деца, нямаш шанс да се доредиш на ясли. С най-много то4ки са деца на самотни родители, в трудни семейни ситуаций и т.н.       

# 18
  • Мнения: 2 804
И аз така мислех , но в действителност се оказа , че не е голяма файдата щото тук плащат много малко време  на бременните и после като няма кой да ти гледа детето си губиш работата отново , бе много е кофти .
Аз почнах работа в една кооператива и същият месец забременях после се подписах че напускам и то стана много лошо щото те ми казаха , че ако отсъствам още една седмица ще ме уволнят та да съм си подала оставката сама .
И аз като послушната-глупачка така и направих както и да е де ще ми платят щото ги съдя-вече ви казвах веднъж за това .
При нас пак се смръщи дано отново да превали като вчера .

# 19
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Айде и аз да се запиша.Абе защо така при вас студено бе?Тука още се потим.Лоша работа.Кога ли ще дойде и при нас малко прохлада???В интерес на истината леко се заоблачи,но само толкова.
Дани,вие колко време предварително подадохте документи за ясла?Да се ориентирам и аз.
И аз гледам прогнозите, по4ти навсякъде  дават обла4но, тук не. Дано малко поне се поразхлади.
За документите за ясли е разли4но за всеки град. Общината решава кога да се подават документи. Тук обикновенно е през април. Относно заплащането, то е в зависимост от дохода на семейството. При малки доходи може и да се плаща 50 ? на месец. При големи стига и до 350 ?. Ако те интересува, мога да ти пратя примерната таблица.
Освен това, има то4кова система при подбора на децата, и ако не си с две деца, нямаш шанс да се доредиш на ясли. С най-много то4ки са деца на самотни родители, в трудни семейни ситуаций и т.н.       

ми прати я моля те, ей тъй от лЮбопистство. Аз ако намеря наШата съЩо Ще я пусна, заЩото тук при две заплати от 1000,00 евро си директно в кЮпа на 350,00/360,00 евро.
За 50,00 евро не съм 4увала никога...

А за то4ковата система нямам думи...влизат там хора, които ба4кат на 4ерно и карат егаси колите, но пред държавата са "нуллатененти", или пък други, разполагаЩи с 2 свободни баби, ама това дали имаШ роднини там в то4ките и4 не ги е еня. абе въобЩе и изобЩо, добре 4е тази година сме на градина и си махам от главата цялата тая простотия.

(но пък по4ват други проблеми... като по4нем с "милите", "изу4ени", "правилно говореЩи", "внимателни" и... да продължавам ли? #Crazy възпитателки...)

# 20
  • Мнения: 3 425
Ей ме на и мен #Crazy
Моя сладур ей ся заспа...сутринта от 730 обикаляме напред назад!

Гледам сте се заговорили за детски и ясли...силно ме интересува!
Аз тук чувам най-различни неща...един казва 300,друг 100...дайте таблицата да видим ние къде сме!
Дани,как тъй от 600 кандидатстващи и 100 места са те приели....какви са им горе долу критериите?!Аз тук чух,4е неработещата майка може да забрави за ясла и детска,но изглежда не е много вярно!
Тук не става ли с някое даренийце?! Blush
При нас духа ужасен вятър откъм морето и май няма намерение да поразхалди Rolling Eyes

Аз като никога ще честитя темичката...само защото ни е юбилей т.е пълнолетие   bouquet

Айде да свърша нещо!

# 21
  • Мнения: 191
Така е, за яслите и преду4илищното дават преимущество на деца с двама работещи родители.
Ето линка за таблицата (намира се на края на документа):
http://www.comune.roma.it/was/repository/ContentManagement/node/ … %20Iscrizioni.pdf
ISEE e средният доход за семейството.
ISEE се изчислява по доста сложен начин, примерно взимат се всичките доходи на семейството и се дели на 2,3 ако сте 4 членно семейство.

Последна редакция: чт, 03 авг 2006, 17:35 от Vesna27

# 22
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Егати, излиза 4е в Рим са по_добре уредени неЩата Rolling Eyes

Ето и от мен,
http://www.comune.paderno-dugnano.mi.it/binary/paderno_dugnano/i … do.1136455420.pdf

ако не се отвори :

http://www.comune.paderno-dugnano.mi.it/tutto_su/infanzia/pagina3.html

и долу в дясно "модуло д'искриционе"

Да се забележи, 4е към показаните цифри се прибавя 2 и кусур  евро на ден за ядене и към 15з20 евро за пре/пост скуола. Щото те в 16.30 или 17.00 приклЮ4ват и ако искаШ до 18.00 (моля някой да ми обясни какво пълно работно време може да ми позволи да си прибера детето в толкова?), си плаЩаШ.

Да, ИЗЕЕ се из4ислява трудно, оЩе по_трудно е да разбереШ как то4но с двама работеЩи се попада в една от ниските групи  Thinking

# 23
  • Мнения: 5 475
За всяка комуна е различно..
Кала, за теб ето инфо тук
тук

а за Дани

само това намерих,но няма нито цени,нито условия  Rolling Eyes

feiam, нали знаеш,колкото по на юг,толкова по-добре.. Rolling Eyes






# 24
  • Мнения: 5 475
Хайде ,лека вечер на всички. Hug
Аз отивам да се контя ,че съм на вечеря с колегите на Масимо!  Party

До утре!  Hug
 

# 25
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

feiam, нали знаеш,колкото по на юг,толкова по-добре.. Rolling Eyes




със съжаление казвам, 4е после не е трудно обяснима дискриминацията на севера към Юга и някой крайни полити4ески те4ения (на които, да поясня, не принадлежа по никакъв на4ин...но се дразня...)

# 26
  • София
  • Мнения: 6 798
Здравейте!
Аз не се включвам тези дни, защото нищо ново около мене. Чакам си прегледа утре, да видим док дали ще каже пола на дребосъчко.
Замислила съм се, да ви питам за бременните дрехи в Италия. От кой магазин купуване и на какви цени?  newsm78 Аз предния път си бях намерила страхотни дънки, с малка платка отгоре, но надолу като нормалните, с джобове отпред, отзад, имитация на затвор с цип...абе блузата като покрива до началото на ханша не си личи, че са бременни . И бяха на невероятната цена от 35лв!!! Обаче са изчезнали, незнайно къде. Търсих, прерових 3 пъти апартамента, от-до, но ги няма. Явно по погрешка съм ги изхвърлила с някой други дрехи. И сега като тръгнах да си търся ново попълнения и... пълна скръб ви казвам . продават едни смотани подобия на дрехи, още повече на дънки и то на цени над 50лв. хубавите модели - в Mothehood и Beneton започват от 100лв нагоре.  #Cussing out бенетонките са 155... Cry Много са хубави, невероятни са, ама толкова пари за 4 месеца???
Та въпросът ми е , как са цените в Италия на тези артикули точно?
А иначе днес купихме ламината за детската стая, а в хола решихме да оставим паркета, ще го пренаредим, изциклим и лакираме. Утре се очаква да сложат дограмата.

# 27
  • Мнения: 191
Да, ИЗЕЕ се из4ислява трудно, оЩе по_трудно е да разбереШ как то4но с двама работеЩи се попада в една от ниските групи  Thinking
Много ми хареса.    newsm10   
Но това е възможно, само ако си със свободна професия.
За Рим още нещо положително, храната и в яслите и в у4илищата е БИО.  Sunglasses

# 28
  • Мнения: 2 804
Tук гледат редито , колко човека работят , колко деца има в къщата , дали има деца с инвалидност и друго не се сещам  в момента .

Ми ако имаш познати можеш пак да се вредиш и без да минаваш през тия чакания и градуатории .
Аз имах само 7 точки , но незная как ми избират вече втора година под ред детето .
И аз познавам бая хора дето работят на черно ходят си по 2-пъти годишно до родината , но се водят с ниски доходи .

# 29
  • Мнения: 2 804
Аз не съм си купувала специални дрехи за бременни !
Карах си с клинове под шкембо и пуловери .
Аз нали съм дебела та до към края на 5-тия месец не се вижда нищо та от началото на 6-тия почваше да ми расте корема и не съм се замисляла да харча толкова пари за дрехи които ще облека по 5-10 пъти само и ще пратя в кофата за боклука .

Общи условия

Активация на акаунт