130лв. майчинство от догодина

  • 1 843
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Assinka
Момичета, еднократната помощ при раждане трябва да я вдигнат, защото тя е 2 минимални работни заплати, ама те са се изтарикатили и досега са давали само 200 лв., вместо 240!  При промяна от нова година тя трябва да стане 300 лв., т.е. пак две минимални работни заплати. Това го знам от една приятелка, която учи 2-ра магистратура в СУ, свързана със социалните дейности и е карала стаж към такива "организации", та това било по закон. Ама както важат законите в тая държавааа....


E, да де - ТРЯБВА, ама дали ще стане е друг въпрос #2gunfire

# 16
  • София
  • Мнения: 1 121
Цитат на: Yanche

За еднократната помощ при бременност (молбата се подава когато могат да ти издадат болничен - т.е. от 45тия ден преди вероятния термин) мисля, че няма значение какъв е доходът, но въпреки това в молбата се попълва. След което чакаш да ти се обадят и да ти кажат дали си одобрен или не и кога да идеш да си вземеш парите (ако си одобрен).


За първи път чувам за еднократна помощ при бременност. Може ли някой да каже повече?

# 17
  • София
  • Мнения: 1 121
Аз сама намерих подробности и ги пускам, в случай, че някой се интересува. Благодаря на Vivi, която в друга тема е дала линка http://lex.bg/lexus.php?&doc=26001&seq=0
А ето и цитатът оттам:


Чл. 5а.. (Нов-ДВ, бр. 69 от 2004 г., в сила от 1 юли 2004 г.) (1) Бременните жени, чийто доход на член от семейството е по-нисък или равен на дохода по чл. 4, имат право на еднократна помощ при бременност в размер на 150 лв., когато нямат право на обезщетение за бременност и раждане по реда на Кодекса за социално осигуряване и живеят постоянно в страната.

(2) Когато бременната жена е осигурена за всички осигурени социални рискове, за всички осигурени социални рискове без трудова злополука, професионална болест и безработица или за всички осигурени социални рискове без безработица, но не получава обезщетение за бременност и раждане, поради това че няма необходимия осигурителен стаж по чл. 48а от Кодекса за социално осигуряване, еднократната помощ се изплаща в размер, определен пропорционално на броя на дните от началото на отпуска за бременност и раждане до придобиването на необходимия осигурителен стаж по чл. 48а от Кодекса за социално осигуряване, но за не повече от 45 дни.

(3) Еднократната помощ при бременност се изплаща за периода от 45 дни преди определения термин за раждане.

# 18
  • Мнения: 353
А 13-та заплата за майки в майчинство ще има ли?Нали сме работили през годината!

# 19
  • Мнения: 6 155
Цитат на: kozlyo
А 13-та заплата за майки в майчинство ще има ли?Нали сме работили през годината!

Тц, такива екстри няма Imp

# 20
  • Мнения: 2 040
Здравейте!
Аз едва днес занесох документите за детските, но защо ми казаха, че ще започнат да ми ги изплащат от този месец. Не че съм изпуснала големите пари 36 лв (нали по 18 лв на месец - така поне ми каза жената) за предните 2 месеца, но бях чувала, че се изплащат наведнъж, дори и за предходни месеци. Питам само информативно, защото като си занесох документите за еднократната помощ, жената ми каза, че ако занеса документите за детските сега декември, ще ми почнат изплащането от декември, но за предните 2 месеца съм ги изгубила. Ново ли е това или аз нещо съм се объркала?

# 21
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Тя Рони и без това много я тъпчеме, та е заприличала на  Animal Pig , но с тия допълнителни 10 лв. направо ще заприлича на  261uu !!!
Как не ги е срам Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil !!!
Иде ми направо да #Sniper  #2gunfire ....я ги остави управниците да гледат бебе с 130 лв. Twisted Evil

# 22
  • Мнения: 1 616
Цитат на: Biby
Цитат на: kozlyo
А 13-та заплата за майки в майчинство ще има ли?Нали сме работили през годината!

Тц, такива екстри няма Imp

Може би аз нещо не съм разбрала,но 13-та заплата има-аз поне ще получа.Все още не съм излязла в майчинство(от 5 септември ми тече болничният и ще продължи до 17 януари),но вече ми върнаха данъци,ще получа 13-та заплата и ДМС(така наречените муравейки).Това ми се полага за календарната 2004,а понеже имам 17 дена болнични от новата година,ще получа процент от всички тези екстри за 2005.Проверете пак как стоят нещата,но за себе си съм сигурна-вече си получих фиша и там всичко това е отразено.

# 23
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Ronko
Иде ми направо да #Sniper  #2gunfire ....я ги остави управниците да гледат бебе с 130 лв. Twisted Evil


  202uu   202uu   202uu

# 24
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Е, момичета, не се ядосвайте за тези 10 лв - то майчинството и досега не стигаше за нищо, та 10 лв повече или по-малко, все тая. Аз отдавна съм приела, че за детето ще разчитаме на таткото и такива велики "увеличения"  Money вече не ми правят впечатление  ppp
Ако това ще ви е някаква утеха  Wink тези, които са на минимална заплата, няма да взимат пълните 150 лв - като им приспаднат здравните и социалните вноски и те ще получат 130 лв.  Sunglasses

# 25
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Irena80
Здравейте!
Аз едва днес занесох документите за детските, но защо ми казаха, че ще започнат да ми ги изплащат от този месец. Не че съм изпуснала големите пари 36 лв (нали по 18 лв на месец - така поне ми каза жената) за предните 2 месеца, но бях чувала, че се изплащат наведнъж, дори и за предходни месеци. Питам само информативно, защото като си занесох документите за еднократната помощ, жената ми каза, че ако занеса документите за детските сега декември, ще ми почнат изплащането от декември, но за предните 2 месеца съм ги изгубила. Ново ли е това или аз нещо съм се объркала?

Не е ново Wink  Детските не можеш да ги вземеш със задна дата.

# 26
  • Мнения: 6 155
Цитат на: nimfetka
Цитат на: Biby
Цитат на: kozlyo
А 13-та заплата за майки в майчинство ще има ли?Нали сме работили през годината!

Тц, такива екстри няма Imp

Може би аз нещо не съм разбрала,но 13-та заплата има-аз поне ще получа.Все още не съм излязла в майчинство(от 5 септември ми тече болничният и ще продължи до 17 януари),но вече ми върнаха данъци,ще получа 13-та заплата и ДМС(така наречените муравейки).Това ми се полага за календарната 2004,а понеже имам 17 дена болнични от новата година,ще получа процент от всички тези екстри за 2005.Проверете пак как стоят нещата,но за себе си съм сигурна-вече си получих фиша и там всичко това е отразено.


Тук явно не сме се разбрали  Simple Smile  Аз имам в предвид, че 13-ти 120 лв./майчинство/ няма.
А за бременните , които не са излезнали в майчинство, могат да си получат 13-та заплата.

# 27
  • Мнения: 2 609
Охааа 10 лв.Как ще ги изхарчим -блазе ни #Milti
 #2gunfire  bash  #Sniper

Общи условия

Активация на акаунт