Операция на варикоцеле

  • 4 002
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 223
Здравейте, не съм влизала в темата и съм изпуснала въпросите към мен. Към днешна дата имаме здраво детенце на 6 месец. Спермограмата на ММ стана “нормозооспермия”.
Искам да вметна, че аз също претърпях 2 операции, тъй като аз също имах проблеми. Но забременях естествено, не се стигна до ин витро.
Анна, при ММ беше 3-та степен.
Николай, ММ се оперира с пълна упойка, траеше 10 -20 минутки, после момчетата бяха като пияни, имаше доста шеги и изглеждаха доста добре. ММ не се оплаквал много след това, има придърпвания от шевовете, разреза е много мъничък. Отток има, не е голям, не си представяй нещо гигантско. Известно време не трябва да вдигаш тежко, ММ е спортист и си направи почивка, но честно нямам спомен колко. Сега, факт е, че всеки организъм в различен и може или по-добре да бъдеш или не, но определено не е тежка операция, от която да имаш сериозни неразположености.
Благодаря много. Точно навреме идва отговорът ви, защото само след няколко дни ще ме приемат!
Бъдете здрави!
Каква е степента при Вас?
Уролога,при който ходи мъжа ми му каза,че няма нужда да се оперира (2ра степен) , да си пие добавките (папа витал) и да си действа (за бебе). 🤨🤨🙃

# 16
  • Русе
  • Мнения: 385
В последен стадий съм вляво, а отдясно също имам малко. Но доколкото разбрах само вляво ще бъде операцията. Показателите ми са добри, но вероятно, защото съм млад и не пия, не пуша. С времето ще се влошат със сигурност, а и си ме боли нощем.
Иначе и 3 кисти ми намериха общо по надесеменниците, но не са големи и опасни. Поне така ми казаха.
Операцията ми ще бъде лапароскопична. Тоест няколко много малки разреза около пъпа. Уж бил по-добър метод и се съгласих да доплатя колкото трябва, за да е по-успешно и леко всичко. Много се надявам да не ме залъгват.
Иначе радвам се за вас и ви пожелавам безкрайни щастливи мигове заедно.

# 17
  • Мнения: 223
В последен стадий съм вляво, а отдясно също имам малко. Но доколкото разбрах само вляво ще бъде операцията. Показателите ми са добри, но вероятно, защото съм млад и не пия, не пуша. С времето ще се влошат със сигурност, а и си ме боли нощем.
Иначе и 3 кисти ми намериха общо по надесеменниците, но не са големи и опасни. Поне така ми казаха.
Операцията ми ще бъде лапароскопична. Тоест няколко много малки разреза около пъпа. Уж бил по-добър метод и се съгласих да доплатя колкото трябва, за да е по-успешно и леко всичко. Много се надявам да не ме залъгват.
Иначе радвам се за вас и ви пожелавам безкрайни щастливи мигове заедно.
Успех и бързо възстановяване! 🍀

# 18
  • Мнения: 3
Здравейте накратко преди 4 дена бях опериран от доктор Кацаров.Имах отток и започна да спада.Да обаче когато отидох до банята и напипнах отново вени.Бил съм опериран за тази диагноза и друг път но неуспешно.Та въпросът ми е към тези които са минали през същото дали е нормално?

# 19
  • Русе
  • Мнения: 385
И аз не знам като ме оперират до каква степен ще изчезнат вените. Защото в момента са много видими като онези спагети в пакетчета тип нудъли. Урологът така и не ми даде повече обяснения дали ще изчезнат напълно и тн. Само като го питах дали има шанс пак да ми се появи варикоцеле след операцията и той каза НЕ! При положение, че не малко хора по форумите вече са писали, че пак им се връща.
От тези тънки лъжи ми спада доверието и почвам да си мисля, че всичко е за усвояване на пари.

# 20
  • Мнения: 7 898
На 1от 10 оперирани мъже, варикоцелето се появява отново.

# 21
  • Мнения: 3
На 1от 10 оперирани мъже, варикоцелето се появява отново.
Да но аз съм опериран от 4 дена имал съм и друга неуспешна на която вените не изчезнаха и още си беше влошена спермограмата..Питах доктор Кацаров и ми каза, че е нормално.Все пак възстановяването е 6 месеца, но не съм сигурен.Който е излекуван от този проблем.И също е напипвал вени след операцията моля нека сподели, та поне имам някаква надежда

# 22
  • Мнения: 3
Здравейте преди 7 дена бях опериран от варикоцеле микрохирургична операция над тестисите.Оперирам се за втори път тъй като първата операция не беше успешна.7-ми ден е от операцията,но все още напипвам вени в много по-малък размер и не както преди, но не съм сигурен дали трябва да е така.Моля който е имал операция и е минал през същото нека сподели мнение Simple Smile

# 23
  • Русе
  • Мнения: 385
Колеги, днес бях на преглед при друг доктор. Само дни преди операцията реших, че трябва да се консултирам с друг лекар. И то не случаен, а с завеждащ отделение Урология в Русе. С връзки успях да се внедря в графика. Ами…изключително съм доволен. Не само от това, което чух, а и от отношението, вниманието и спокойството! Отпуснах се още след първите минути от прегледа. Обадих му какво е казал предишния ми лекар. Показах и резултатите си.
Направи ми задълбочен преглед. И заключи, че операция не ми е нужна. Просто за момента не е нужна. Шанса да влоша нещата след операция са по-големи от “вредата” на вените ми в момента. Обясни ми, че ако нямам болки и много влошени семенни показатели, то тогава няма смисъл от опериране. Аз имам болки, но след допълнителен преглед той установи, че болките са в резултат на неврологичен проблем, а не от вените. Заключи, че трябва всяка година да си правя спермограма и ако имам влошаване да си направя все пак операцията. Но не е задължително, че ще се влоши.
Ще се следя и така. Освен това намекна, че операцията не винаги решава проблема.

# 24
  • Мнения: 5
Здравейте ,моля ви кажете има ли някоя от вас ,при която  има зачеване  след операцията на мъжа ви ?И колко време след нея  ?

Общи условия

Активация на акаунт