нов закон и заварено положение

  • 2 849
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 216
ВСИ4 smile3501КИ ЩЕ ТЕ ПОДКРЕПИМ!

# 16
  • София
  • Мнения: 6 363
ще се подпиша под такова искане!
казах го и в другата тема - такова уреждане на завареното положение, каквото ни гласят, е дискриминационно, поради което е и противоконституционно.
новият закон следва или да обхваща само родилите след 01.01.2007, от когато влиза в сила, или да обхваща всички, които към тази дата имат деца под 9 месеца!

# 17
  • Мнения: 574
Ама защо да е за 9 месечните само, айде поне за родените през 2006г или и през 2005г за тези които са били на постоянен трудов договор.
Подписвам се ,че и мъжо ми.

Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 01:06 от Ancheto

# 18
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Малко глупав въпрос и встрани от темата но държавата ли изплаща болничния или работодателя??? newsm78

# 19
  • Мнения: 220
А къде мога да се запозная със законопроекта? Ще съм благодарна, ако някой ми пусне линк или информация!

# 20
Zdraveite.Na men ne mie poznato tezi dni deto gi otpuskat 130 kolkoto i da sa, za kakvo stava na vupros, zashtoto az sega sum v majnchinski 2 godini i rabotata mi plashtat.Shte vi buda blagodarna, ako mi kajite za kakvo sa tezi dni.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 199
Здравейте, при мен случаят е следния:
През месец февруари разбрах, че съм бременна и при направена от мен проверка установих, че работодателя ми не ми е бил плащал социалните и здравните осигуровки. За да не ми се прекъснат здравноосигурителни права, аз си ги платих лично. Но социалните ми осигуровки за този период, в който съм работила така и липсват.
Писах до НОИ и НАП с молба за отговор за това какво се прави в случай като моя и дали изобщо ще имам право на социални обещетения. Оказа  се, че от тази година закона е променен и социалните обещетения ще бъдат изплащани на работниците, независимо дали те имат внесени социалноосигурителни вноски. Т.е ние работещите ще имаме всички права на здравно и социално осигурени, а държавата ще си търси парите от работодателя. Единствения проблем и неудобство в случая е, че тези парични обещетения за болничните се превеждат на сметката на фирмата (работодателя) и ние бъдещите или настоящи майки трябва да ходим да си ги вземаме от там.
В момента съм бременна в 7. От около 2 месеца съм в болнични, но още пари не съм видяла. Тук е момента да спомена, че работодателя ми е на път да обяви фирмата в несъстоятелност. Дължи заплати за последните 2 месеца на работниците (включително и на мен) Дължи над 20 000 лв пари на държавата във формата на социални и здравни осигуровки на служителите във фирмата. И при цялата тази ситуация, държавата ще му превежда моите болнични на него!!  Close  И после аз да ходя да го моля да ми ги даде...
Що за закони са това?!!  Как е възможно държавата да превежда пари на човек, който всъщност дължи пари на държавата!!!?
Главата ме боли от ходене и разправии...
Ако има някои друг със случай като моя или подобен, моля пишете. Ще се радвам много ако можем да споделим мнение и опит. 
А дотогава успех и щастие на всички бъдещи настоящи мамчета!  Heart Eyes

# 22
  • Varna
  • Мнения: 288
Доколкото знам от НОИ превеждат пари САМО когато работодателя внесе осигуровките ти.Но в твоя случай бих те посъветвала ако можеш да се прехвърлиш към друга фирма откъдето да си получаваш парите.

# 23
  • Мнения: 3 457
моите дни /135/ свършиха на 27.07 smile3518 - нямам никакви шансове за заварено положение, но и аз ще ви подкрепя
Действайте! newsm10
моите пък изтекоха на 19.07-ние сме родени на 22.04 ,защо имаме такава разлика? newsm78и аз бих се подписала,само кажете къде.Дайте линк за другата тема,моля Praynig

# 24
  • Мнения: 4 370
И аз подкрепям идеята

# 25
  • Мнения: 5 370
Четете, моля , в другата тема за протестите!!!!
НЯма никаква дискриминация да има.
Дори детето ви да е на 7-8 месеца към 01.01-то ще имате право ДА СЕ ВЪЗПОЛЗВАТЕ ОТ ОСТАВАЩИЯ ЕДИН ИЛИ ДВА МЕСЕЦА.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=114936.msg2191440#msg2191440
Вижте това преди да пишете каквито и да било други неща.
Всичко е уредено и който има право-ще се възползва. даже да е родено вече детето.

# 26
  • Мнения: 7 391
Малко глупав въпрос и встрани от темата но държавата ли изплаща болничния или работодателя??? newsm78
        Болничните се изплащат от НОИ и не виждам начин как ще стане това заварено положение,как ще се уточнява с допълнителни разпоредби.То е казано -само за тези,чиито деца към 1.01.2007 не са навършили 9 месеца.Ако са 8 месеца ще получат само още един.

# 27
Moeto bebe e na 7 meseca, no podkrepiam borbata! Maiki ot vsi4ki strani obediniavaite se!
Puk i nali 6te imame o6te bebeta!javascript:void(0);

# 28
  • Мнения: 2 070
мили майки! моля, задавайте си въпросите в темата за протеста. надяваме се на вашата подкрепа и за бъдещите ни инициативи, след като постигнахме тази промяна, може да ни вярвате, че и занапред ще се борим за правата на майките и децата в държавата. промените касаят един-два члена от кодекса и повечето неща остават както досега, удължава се срока на 9 месеца, който е в заварено положение от януари ще взима в съответствие с промяната, колокото по-малко е бебето - толкова по-добре! Осигурените на минималната ще си взимат нея, а не 90% от нея, осигурените на повече ще взимат 90% от заплатат, на която са осигурявани, добре е да започнете да се осигурявате на по-висока, ако зависи от вас! Успех! Деси

# 29
  • Мнения: 1 986
  Аз само искам да допълня Деси/която беше много изчерпателна/,по-скоро се обръщам към всички,които са готови да протестират,без да са наясно с приетите промени и влизането на закона в сила/без лоши чувства Wink/- Вече няколко пъти се ПОДЧЕРТА,че 90%-те процента от заплатата/съответно за самоосигуряващите се-90% от дохода, на който се осигуряват/ ще се изплащат 315 дни!!!Законът влиза в сила от 01.01.2007г. и касае всички майки,чиито деца не са навършили 9 месеца! Съгласете се,че НЯМА как да касае и децата,родени от 01.01.2006г.,тогава и родените през 2005 няма да са доволни и т.н.Може би по-нататък ще удължат срока и пак няма да касае нашите деца-това не означава,че трябва да обвиняваме законодателя в неравнопоставеност по отношение на децата-времената се менят,законите -също!

Общи условия

Активация на акаунт