Изправяне,лягане,пълзене

  • 813
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Здравейте,имам следния проблем. Малката е на 11 месеца почти,но неможе от легнало положение да седне,както и от седнало да легне. Също така не прави никакви опити да се изправя в кошарата,все още сме на най-горното ниво за новородени и не проявява никакъв интерес да се хване и изправи. Извикахме рехабилитатор каза че ще идва два пъти седмично,но продължавам да се притеснявам. А и не пълзи.. Случвало ли се е на някоя друга мама? Благодаря

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Какво казва педиатърката? Не сте ли правили консултация с невролог?
Ако не сте, направете го възможно най- скоро. Може всичко да е наред, но по- добре ще е за ваше успокоение.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 09:27 от VickyTaylor

# 2
  • Мнения: 132
Какво казва педиатърката? Не сте ли правили консултация с невролог?
Ако не сте, направете го възможно най- скоро. Може всичко да е наред, но по- добре ще е за ваше успокоение.
Рехабилитатора казва,че понеже всичко сме и давали на готово и тя не е развила женското си любопитство и знае,че като писне ще и се даде нещо или ще се вдигне и не знае как да се изправи. Учим я,но започва да мънка,тя е и по шишкава мързи ли в незнам...

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Аз мисля, че рехабилитаторът греши. Всяко бебе има вродено любопитство+ вроден инстинкт да се изправи на крачета. Хайде, лазенвто наистина не е задължително, но неизправянето бих приела като повод за посещение при невролог.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 362
Аз също препоръчвам да направите преглед при невролог възможно най-скоро! При нас се наложи да заведем дъщеря ми още на 8-9 месеца поради друг проблем и веднага ни назначиха скенер на главата. Не искам да ви плаша, но идете на преглед за ваше спокойствие, а ако има нещо, ще е хванато навреме и ще се оправи. Дъщеря ми е почти на 1г и 3 месеца и още не може от легнало положение да седне, дори и да се държи, но пък прави всякакви други въртели. Да не ви плаша, пак го пиша, но посетете читав специалист и то колкото е възможно по-скоро! Надявам се всичко да е наред!

# 5
  • София
  • Мнения: 7 997
Рехабилитаторът е загуба на време, ако няма преглед от невролог. Неврологът е специалиста, който да се произнесе дали е нормално или не и какво да се предприеме.
Не всички бебета пълзят, но мен лично би ме притеснила невъзможността да се изправя и ляга, както и липсата на опити.

# 6
  • Мнения: 4 660
Всяко бебе се развива различно.
Моето проходи пропълзя и накрая се изправи, всичко в обратен ред.
И аз се притеснявах ,че не пълзи но оставих я на самотек. Когато му дойде времето почна да прави всичко.

# 7
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Разбира се, че е така. Но е по- добре Пенелопе да си направи консултация с невролог, за да изключи евентуални проблеми.

# 8
  • Мнения: 2 494
Това, което казва рехабилитаторът е несериозно. Не е нормално да не може да седне и да легне на 11 месеца. Обръща ли се от гръб на корем и обратно? Задължително на преглед при специалист! Интересно ми е какво казва личният лекар на детето?
На тази възраст трябва да могат да стоят прави като се държат за нещо.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 8
Задължително невролог, но случаи всякакви. На една позната малката е почти на годинка и седи само в количката, понеже на майка ѝ и е по-лесно така да си я разхожда. Та като няма детето стимул да пълзи и да играе може да се получи и нещото, за което говори рехабилитаторът.

Общи условия

Активация на акаунт