Отговори
# 315
  • Мнения: 3 841
Добро съботно утро!

Ние чакахме да дойде уикенда та да седнем на лаптопите и всеки да свърши това, което все отлагахме по една или друга причина. Ама то и какво друго да правиш сега? Все още може да се разхождаме тук, ама гледам почти няма хора по улиците. Може малко по-късно да излезем на разходка из квартала. Никога не съм искала къща, ама сега направо завиждам на хората с такава. Вирусът да беше дошъл през късната есен, та поне да не ни е яд за хубавото време навън.

Аз съм кръстена на майката на майка ми. Нито от едната страна, нито от другата страна са натискали нашите за име. Те сами са си решили. Майка е искала да нося напълно нейното име, ама не са разрешили - било западно, хаха. Баба се казва Данна, да, правилно прочетохте. Родена е в едно странджанско село в далечната 1927 година, все още е на крака и в сравнително добра физическа кондиция. Да ми е жива и здрава още! Та попът като я записвал, не знам къде е блял или пък не е чул, ама я записва Данна вместо Данка. Аз като съм се родила, в болницата са връчили на майка един именник с разрешени имена, защото това не било разрешено. И затова като бях малка се майтапеха - на баба Д-то. Joy

Фло - да е жива и здрава внучката с прекрасно име! Flowers BouquetFlowers BouquetFlowers Bouquet

# 316
  • Мнения: 11 626
Добро утро!
И при нас днес е хубаво времето - вятъра се отвя на някъде Laughing
Джейми хич не са напред тук, а самата програма е организирана различно. И преди съм го писала - учи се същия материал като в Бг, но най-грубо казано /примера с математика ми е най-удобен/ вземаш първите уроци от Бг учебниците за целия курс и ги даваш на първолаците и те се запознават с положителни числа, с отрицателни числа/примера е с термометъра/, прости дроби/рязане на пица/, проценти, съотношения, различните фигури, вероятност и т.н, след това започва да се надгражда.
Няма да забравя по биология в 4-та година учителката беше облякла децата в червено, за да са червени кръвни клетки, а тя в бяло и те са я нападали LaughingLaughingLaughing
Учат теорията на Дарвин, както и теорията на Ламарк.
За мен така е удобно - сега на практика той учи познати неща, но вече термините са различни, както и обема и сложноста. Кратун е 10-та година - догодина са му "матурите" и на практика те са взели материала грубо казано на ниво за Бг оценка 3 или 4. От тук на татък от детето зависи дали ще се подготви за по-висока.

# 317
  • София
  • Мнения: 8 393
Привет, момичета от близо и далеч!
Ей, затъжих се за вас. Я от колко време не съм писала. Вчера бях Мързелива Богданка - работа за 2 стотинки не съм свършила. Четох приказки, говорих си със съученици и денят мина. А, след обяд и поспах - сладко се спи, когато навън вали.
Днес обаче, съм много работна. Цял предиобяд съм до печката. За закуска - палачинки, за обяд - супа топчета, пържени кюфтета, праз с наденица, баница със сирене. Готвя по заявка - като в ресторант. И после - почивка с книжка. Чета за безкрайните възможности на положителното мислене и визуализиране на желанията. Малко отнесена история, но за сега ми е интересно. Времето ми минава много бързо. Изобщо не ми е скучно.
ЛЕЙДИ, ДЖЕЙМИ, СМЪРФЧЕ, благодаря и на вас за пожеланията към внучката ми.
Хайде, бъдете здрави!

# 318
  • Мнения: 39 414
Фло, Лейди е спец по визуализация на желания. Та....покрай нея и ние. Или поне аз. Прочетох книга, изкарах си най- важните за мен фрази. А самата аз благодарение на визуализация вече съм собственик(все още само на думи) на селската ми родна къща.
И, за да продължа в твоя стил за утре замислям за ядене пържен праз с яйца. Уви, аз ще си го готвя.

# 319
  • Мнения: 3 841
Ние днес михме прозорци! Мария да го запише в алманаха на темата! Stuck Out Tongue Winking Eye И не беше 18 градуса, а само 17, тц! Опаткахме балкон и кухньо-хол. За другата седмица остана спалнята. Ама тук прозорците са бая големи и високи, де.
 
Готвих по два пъти на ден, търкаляме се вече.JoyJoyJoy Добре, че имаме винце, че да прокарваме храната. Wine Glass

От утре всички с маски навън! Туй то, рече кметът Кличко. Че и всякакви разходки из паркове, градинки и т.н. са забранени. С докИмент се излиза и ще проверяват адресната регистрация, да не вземеш много-много са кръшкаш. Че взели и купили 400 камери за града да следят за температура дистанционно и лицево разпознаване в случай, че си нарушиш самоизолацията. Мда, тук сериозно са се взели, ама викам да вземат и да тестват повечко, че засега го карат яваш-яваш. Местна фирма ще започне да произвежда от бавните тестове, дето били и на 100% сигурни и от другата седмица ще започнат повече да тестват и тогава не ми се мисли какви числа ще изкарат...

Мария, коя книга чете? Аз съм подхванала една, интересна ми е, ама и трудно върви.

И ми стана едно такова хем мило, хем свито... Украинците са изпратили екип от 20 лекари и мед.сестри да помагат на италианците. И отделно им изпращат един самолет с хуманитарна помощ. А са едни от най-бедните в Европа и дори не са в евро съюза. И иаталианците им благодарят с песен на Руслана, помните ли я? Дано в целия този ужас има и нещо добро - пак да станем хора!
https://112.ua/mir/v-italii-ukrainskih-medikov-vstretili-pod-pes … video-531872.html

Вътре е кличето от Италия! Фло, това е много добър сайт за новини за Украйна, ако те интересува.

# 320
  • София
  • Мнения: 8 393
СМЪРФЧЕ, благодаря! Разгледах сайта, интересно ми беше. Значи и при вас затегнаха дисциплината! Какво да се прави? Ще спазваме и това е. А за измитите прозорци - похвала. При нас вали, защо да ги мия? Миналата година занесох всичките пердета ( а те никак не са малко) на химическо чистене и много бях доволна. В предишни години по два, три дни гладех пердета и капвах от умора. За тази година все още не съм решила какво ще правя. Поживьом-увидем. Simple Smile
Преди 20 година посетих Лвов-един от най-красивите градове в Украйна, намира се близо до границата с Полша. Град с много богата история, с красива архитектура, с много църкви. Направи ми впечатление, че хората, когато преминаваха покрай църковен храм за миг спираха, прекръстваха се и продължаваха по пътя си.
МАРИЯТ, още съм в началото, но и аз си водя бележки. Автор на книгата е Майкъл Дули, а заглавието е Безкрайните възможности на издателство Изток-запад. Не се чете лесно, но пък ми е интересно.
Лека и спокойна нощ, милички!

# 321
  • Бургас
  • Мнения: 6 594
Смърфи,много ме трогна жеста на украинците.Дано се разминете и вие и ние,че да си дойдем с тебе на думата лятото в Бургас!

В къщи си седим и ние,само мъжът чат-пат работи.Да сме здрави,всичко се оправя!

# 322
  • Мнения: 39 414
Добро утро!
Нека Ма ко/Писето да ни почерпят с кафе. Няма да ги заместя. Искам  да се насладя на картинката- изненада.
Смърфи, най- вероятно съм чела Джон Кехоу- Подсъзнанието може всичко. Сега, като пиша се сещам, че подсъзнанието и визуализацията са различни неща.... Но винаги с интерес следя Лейди и нейните писаници по темата. Определено книгата я четох бързо в електронен вариант. А за визуализацията- много често си представях селската къща пременена и възстановена, мислех си какво, как ще направим, чертаех планове....Всичко това беше по време на спорт. Качвах се на кростренажора и....мечатех. Един ден визуализацията беше много, много по- силна от друг път. Направо се изплаших. Малко по- късно с ММ решихме и говорихме с братовчедите и ги питахме дали имат нещо против да купим къща. Всички се съгласиха, а ние почнахме да им я изплащаме(тъй като по това време купувахме и друг имот на изплащане, а и плащахме заем към банката).Леко се отплеснах, но се извинявам.
Да похваля Смърфи за свършената домакинска работа. Ето, че има и нещо хубаво от цялата тая хамалогия. Сега, когато се затопли за дълго, вместо да се мият прозорци- ще им се радвате, че вече са отметнати.
Леля ми също си даваше пердетата на химическо чистене. Сега използва някой внук да ѝ иде на гости, да ги пусне в паралнята, а после друг да ги закачи вместо нея, че и за това вече е стара. Всъщност я е страх да не се потроши, че и проблеми с вестбуларния апарат има.
Славе, как са сина и снахата?

Последна редакция: пн, 06 апр 2020, 08:01 от mariat

# 323
  • при късмета
  • Мнения: 24 014
Добро утро!
Ето кафето, че шефа след малко отива на у-ще

# 324
  • Мнения: 11 626
Добро утро!
Кафееееееее!
Мако благодаря за кафето!
Мария и аз не си спомням точно коя книга - те са доста на тази тема, но пък представят един и същи метод.
Тази тема я занемарихме, но пък за ще я подбутна - картата на желанията Kissing Heart
https://-spam132-/2017/01/how-to-make-map-of-dreams/
Сега е време да си я направите и да се активира на 23.04 - новолуние.
Аз избягвам американските автори и чета такава материя основно на руски. Руско говорящите са единствените които превеждат и черпят източници от различни езици, за разлика от англо говорящите, които само плагиатстват /нескопосно/и се правят на велики - ама това са си мои размишления Laughing
Смърфи нямаме избор - изпълняваме каквото умните глави разпоредят - и това ще мине.
Вале обеща ми рецептата с локумаааааааааааа!!!!

# 325
  • Мнения: 39 414
Лейди, не мога да отворя линка.

# 326
  • София
  • Мнения: 8 393
И при мен не се отваря.

# 327
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 275
Привет банда. Смърфи насълзиха ми се очите от жеста и на двете страни. А аз лесно не се разчуствам...
Сега аа да се пофаля ква съм работна - за една седмица изчистени прозорци, изпрани и закачени пердета, излъскани кухненски шкафове вътре и отвън, излъскани тераса и боядисани някой дребни неща останали след ремонта. Бе изобщо страшна сила съм Joy а и сготвено не знам колко пъти вече.
Искаааам на работа бе хора Stuck Out Tongue Winking Eye

# 328
  • Мнения: 11 626
http://www.manalfa.com/udacha/karta-zhelanij-kak-sdelat-pravilno
Дано това се отвори, но е на руски...
Иначе важно е да имате мечти и желание да ги визуализирате.
Това е основата на картата
Скрит текст:
А това е примерен резултат
Скрит текст:

# 329
  • Мнения: 6 022
Благодаря за кафето .
На средата на училищните задачи съм. Но сега почивам с кафе.
Едното междучасие сложих яденето , в другото прострях пералнята ...
Имам днес  един свободен час и успях и до магазина в другия вход да отида и хляб за обяд купих.
Друг път слизам само с пари в ръка днес и документи взех да ме ме спрат ...
Спирам за почивка и от другата стая чувам големия нещо по български отговаря, дребния за покръстването на българите ...
Искам на работа, ама на работа не в къщи.

Общи условия

Активация на акаунт