Lakrids by Bülow – датски без глутен бонбони от лакриц с шоколад

  • 8 796
  • 291
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
С наближаването на коледните празници и студените вечери всички се нуждаем от повече цвят, топлина и уют за душата – или казано накратко, от повече хюга моменти, които да ни сгряват в сивото ежедневие.

Топло кафе, ароматна свещ, удобен пуловер, хубава книга или приятна компания са най-лесният и бърз начин да си доставите истинско хюга преживяване у дома. За допълнителен разкош и едно още по-силно хюга изживяване не бива да пропускате и задължителното сладко на масата, което винаги поражда положителни емоции и внася още повече уют и спокойствие. За целта ви съветваме да се доверите на датчаните, които знаят отлично как се прави хюга, и препоръчваме да опитате пленяващата комбинация от датски гурме лакриц с висококачествен белгийски шоколад от Lakrids by Bülow.

Lakrids by Bülow е датска марка за безглутенови бонбони от лакриц с шоколад, основана през 2007 г. От декември 2021 г. Lakrids by Bülow е вече и в България с първия си магазин на Балканите в столичния The Mall (ниво 0), но могат да се поръчват и онлайн на https://www.lakridsbybulow.bg



На място в магазина могат да се дегустират различните вкусове, като всички бонбони са ръчно приготвени от майстори сладкари в лакрицова фабрика в Копенхаген и задължително съдържат лакриц. Лакрицът може да е сладък или солен и се прави от корен от женско биле (Glycyrrhiza glabra, или още сладък корен, или сладник), който се смесва с меласа, глюкоза, оризово брашно и анасоново масло. Резултатът е дъвчаща консистенция, която напомня карамел и е в ядрото на всеки бонбон. Този лакриц се покрива с минимум 30 слоя белгийски шоколад – млечен, бял, тъмен и дулсе де лече – и може да се смесва с различни видове лиофилизиран плод, кафе, канела, мента или морска сол.

Бонбоните са добро решение за по-здравословно сладко, защото в естествена среда коренът от женско биле може да е от 30 до 50 пъти по-сладък от бялата захар спрямо това къде се отглежда. Затова основната сладост на бонбоните на Lakrids by Bülow идва от корена от женско биле, а не от добавената в шоколада захар.

Освен целогодишен асортимент от 10 вкуса (6 с лакриц и шоколад и 4 чист лакриц), Lakrids by Bülow предлага и лимитирани вкусове спрямо сезона. А тази година датчаните са ни приготвили истински сладки хюга шедьоври в лицето на CLASSIC – лакриц с дулсе де лече шоколад и морска сол, GOLDEN – лакриц с бял шоколад, малини и ягоди, FROZEN – лакриц с млечен шоколад, мента и захарна обвивка, и CHRISTMAS – лакриц с дулсе де лече шоколад и канела.



Всички продукти, които се използват за направата на бонбоните на Lakrids by Bülow, са изцяло естествени и висококачествени. Фабриката на Lakrids bu Bülow в Копенхаген работи със 100% зелена енергия, а опаковките им са 100% рециклируеми.

Спечелете кутия с бонбони Lakrids by Bülow
Пробвали ли сте лакриц и харесвате ли вкуса му? Какви интересни факти знаете за женското биле – билката, от която се произвеждат лакрицовите бонбони?

На 20 декември ще изтеглим тримата късметлии, които ще спечелят кутия бонбони 125 г.

Моля, запознайте се с Общите условия на играта ТУК.

Последна редакция: вт, 20 дек 2022, 10:53 от Жaклин

# 1
  • Мнения: 39 316
Може да се ползва и като хранителна добавка при някои здравословни проблеми.

# 2
  • Мнения: 29 324
Само, каквото пише в уикипедия:

Цитат
Женско биле (Glycyrrhiza glabra), наричано още сладък корен или сладник, е вид растение от семейство Бобови (Fabaceae), разпространено в Южна Европа и Близкия изток. То е тревисто многогодишно растение, достигащо височина 1 m.

Женското биле се отглежда главно в Южна Европа, заради неговите корени. От тях се извлича екстракт, съдържащ голямо количество глициризин, подсладител, повече от 50 пъти по-сладък от захарозата, който има и лечебни свойства. Използва се за подобряване на вкуса на различни медикаменти, както и в безалкохолни напитки и бонбони (напр. лакриц).

# 3
  • до морето
  • Мнения: 2 284
Пробвала съм бонбони с лакриц, харесвам ги. За билката не знаех нищо. Ще прочета.

# 4
  • Мнения: 572
Не знам много. Опитвала съм в чужбина, истинският лакриц има специфичен вкус. Бонбоните с лакриц са популярни в Северозападна Европа. Изглежда има защо.

Последна редакция: вт, 06 дек 2022, 15:04 от Juana del Solar

# 5
  • Мнения: 629
Не съм ги пробвала и ми е много любопитно да ги опитам.

# 6
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
Да, харесвам вкуса на лакриц. С билката съм запозната поради здравословни проблеми. Женското биле има доказани ползи за регулиране нивата на кръвната захар, за подобряване на инсулиновата чувствителност, подпомага работата на черния дроб и цялостно подобрява имунната система на човека.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 006
Пробвала съм бонбони, харесвам ги във всичките им вариации.
За билката знам, че се използва за лечение на тежък ПМС и симптоми на менопаузата.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 123
Пробвал съм, доколкото ми е интересно да пробвам локални вкусове, популярни в даден район. Харесва ми, може би и любопитството да определя донякъде това. В България не бих консумирал, не.
За билката не зная нищо, освен че се продава като добавка в аптеките.

# 9
  • Мнения: 576
Не съм ги опитвала. За женското биле знам, че се използва за силен имунитет.

# 10
  • София
  • Мнения: 574
Не съм пробвала такива бонбони.За билката знам,че съдържа танини, гликозиди, аминокиселини, витамин C и захари ,затова има сладък вкус Simple Smile

# 11
  • Мнения: 9 481
Не съм опитвала лакриц, и бих искала..
Ползите от женското биле са много - дефакто тази билка оказва влияние на всички системи в организма : ендокринна, отделителна, имунна, храносмилателна..

# 12
  • Мнения: 7 279
Не съм опитвала бонбони с лакриц, но се надявам скоро да поправя този пропуск.
Чувала съм за билката, чела съм за ползите от нея, но лично не съм я пробвала.

# 13
  • София
  • Мнения: 427
Да, познавам вкуса на лакриц, много ми харесва. За билката не знаех много, сега прочетох.

# 14
  • Мнения: 1 915
Не съм опитвала бонбони с лакриц, но се надявам скоро да поправя този пропуск.
Чувала съм за билката, чела съм за ползите от нея, но лично не съм я пробвала.

Общи условия

Активация на акаунт