Предстои ли нова икономическа криза и заради коронавируса?

  • 37 200
  • 785
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 25 921
Чета другата тема, защото ММ е в много рискова локация, и да съм информирана.
от там можеш само да се.паникьосаш...не чети. Само статистика за заразени и починали. Не ти трябва!
Аз говоря с него по 2 пъти на ден. (на италянски кораб е) Имат непрекъснат поток на гости, включително от Венето и Ломбардия. Няма паника, всички са спокойни. Лек спад в бизнеса, но те и таргетите им са високи.
Като цяло, има повод за притеснения, но сме безсилни.

# 76
  • Мнения: 55 065
Моите приятели в чужбина казват, че при тях изобщо няма такава истерия.
Тук денонощно само за това се говори, аман!

# 77
  • Мнения: 17
нека спокойно посрещнем инфлацията.

Game Developers Conference in San Francisco - канселд.
събира към 30000 хора принципно.

но нашата икономика не се плаши от нищо!

Последна редакция: нд, 01 мар 2020, 10:05 от dimitrinavelcheva

# 78
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Има ли регистрирани случаи в България ?
Маските не предпазват здрави хора от зараза, така че не виждам защо е паниката за тях.

Замислям се дали да не купя акции за някаква скромна сума, не с цел бърза печалба а по скоро е изкушаващо колко са паднали цените.

# 79
  • Мнения: X
Има ли регистрирани случаи в България ?
Маските не предпазват здрави хора от зараза, така че не виждам защо е паниката за тях.

Замислям се дали да не купя акции за някаква скромна сума, не с цел бърза печалба а по скоро е изкушаващо колко са паднали цените.

Аз като купих в петък, само до края на деня се качиха с 4 % спрямо цената, на която взех.  Ако стане голяма криза и паднат с още 30-40% , тъкмо ще имам повече време да спестя и да вложа. даже предпочитам този вариант. Ако си върнат предните нива, поне ще съм вътрешно удовлетворен, че имам и аз няккаво участие.

# 80
  • Мнения: 30 802
нека спокойно посрещнем инфлацията.

Game Developers Conference in San Francisco - канселд.
събира към 30000 хора принципно.

но нашата икономика не се плаши от нищо!

Добре де, реално колко хора ги греят някакви геймъри? Да, въртят се пари, но има ли в тая работа някакъв друг кеф? Общо взето в световната икономика има много супер крехки дейности, но ако ги няма, ще усетиш ли? Някои хора продължават да си правят хляб, вино, мръвки и сирене по хилядолетни рецепти и дали им пука за гейминг? В смисъл, утре може да изчезнат много индустрии и пак да се живее адекватно. Просто няма да е толкова прекипяло нивото.

# 81
  • Мнения: 30 802
Никой не е защитен, но има различни нива на излагане на риск. Ако някой действа изцяло в сферата на финансите, нещо много малко може да му обърне колата. Във всеки случай вече обясних как именно икономически бум, а не криза, може парадоксално да влоши качеството на живот.

И разбира се, че човек до голяма степен може да се защити от някои кризи. Не тотално, но достатъчно. Както казах, голяма част от икономическата дейност е безсмислена. Дори в сектори като книгоиздаване - аз предпочитам да чакам седмици или години за интересна книга, а не да ми се бълва "книжен продукт" с високо печатно качество, но много малко съдържание на смисъл. Иначе като пари второто ще подобри статистиката, но няма да значи, че ще има повече качествени заглавия и съдържание.

Да не отварям темата за монетизирано съдържание, което рязко сваля качеството, но пък яко върти пари.

Последна редакция: нд, 01 мар 2020, 14:54 от bubanka

# 82
  • Мнения: 17
а дефицита на стоки, липсата на раб. места, добре ли ще се отразят на хората?

# 83
  • Мнения: 366
Има ли регистрирани случаи в България ?
Маските не предпазват здрави хора от зараза, така че не виждам защо е паниката за тях.

Замислям се дали да не купя акции за някаква скромна сума, не с цел бърза печалба а по скоро е изкушаващо колко са паднали цените.
Спекулира се с това, че маските не помагат. Да, обикновените маски (сините) са бошлаф работа и те се ползват главно от заразени и не пазят от заразяване, защото влиза нефилтриран въздух. Но маските с филтър PFF2 и PFF3 и нагоре, ползвани от мед.лица, пожарникари и прочие са препоръчителни. Те имат метална пластина и добре прилепват към лицето. Аз имам 20бр. PFF2 за всеки случай. Не е голямо запасяване, но може да свърши работа в градски транспорт или магазин.

За да не е спам. Къде купувате акции (сайт) и в какво инвестирате?

# 84
  • Мнения: 30 802
Кои стоки, кои работни места и кои хора? Твърдя, че в съвременните условия парадоксално може да има криза в някои сектори, която да НЕ свали качеството на живот, а само малко да се кротнем.

Например ако се свие книгопечатането и не се бълват все по-шарени и тъпи заглавия, то какъв "дефицит на стоки" е това?

Както казах, по време на бум усетих дефицит на качествено грозде, това как го тълкуваш?

Работа винаги има. Само видът е различен. Сега, когато е бум, има по-лъскава работа, по-лека и интересна. Но криза е нещо много относително.

# 85
  • Мнения: X
Аз споменах вече, че купих през Револют. Купих акция, която като цяло мирърва движението на S&P 500 , т.е  цената е усреднена от цената на акциите на много компании, а не само единична компания.

# 86
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Фентис,
Аз не живея в България и ще си направя акаунт в банка, която предлага търговия с акции. Сложно е да го обясня, но се отваря спестовно инвестиционна сметка или сметка за застраховка на капитала и така се прави портфолио като има малка разлика в данъчната ставка при единият и другият вид.  Не съм напълно сигурна, че на български се казват така конкретните термини. Не съм супер запозната с търговията на акции, следя няколко акаунта в ИГ на хора с добро портфолио, които споделят как и какво правят. Целта ми е акции с добър индекс на раздаване на премии. Ще започна с малка сума.
Има ли тема за акции и финансови инструменти в форума, да не се разводнява тази тема.

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 41 058
Нищо не схванах...
Но ще ми е интересно да прочета и аз как се правят такива сделки Simple Smile

# 88
  • София
  • Мнения: 16 232

За да не е спам. Къде купувате акции (сайт) и в какво инвестирате?

от години търгувам чрез български брокер. Но не се занимавам с акции, само индекси, петрол и рядко злато.
Валутните двойки не са ми интересни. Доволна съм от кризата в момента - продавам и печеля.

# 89
  • Мнения: 17
това да се чува!

Общи условия

Активация на акаунт