"Системата - 60" - тема 54

  • 35 566
  • 514
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 315
Дневен отчет за днес
З: домашна пастърма, портокал
О: кисело зеле с месо
СЗ: киви, банан, замразени вишни
В: пилешки дробчета на фурна с броколи и карфиол

# 421
  • Мнения: 848
de3demonka, чудесно меню, часът и без това след седмица ще е друг и ще трябва да се пренастроим и днешното 18, ще стане 19... И утре е ден!

Лоритта, стои ми един пакет леща на плота и си го гледам втора седмица. Искам вече да го сготвя, в събота ще да е!

Frozenn, как си днес? Дано да е минала кризата и да не се сещаш скоро за ставите си.

Ден 30 + 02
з: кисело мляко с гранола и шепа сурови орехи с мед
о/в (16:00-18:00): патладжан на салата с нахут, нар и сирена с основно - патладжан Simple Smile)) и чушки с доматен сос на тиган.

Имах повод и уж системно, още ми е тежко. Преядох.

Ден 30 + 03
з: сандвич с топено сирене
о: салата Капрезе, ризото с телешко и манатарки (половин чаша лимонада)
в: два големи портокала

Днес не знам дали заради преяждането вчера, но не изпитвах никакъв глад. Доволна съм!

Последна редакция: пт, 22 мар 2024, 19:19 от Лебед

# 422
  • Мнения: 1 421
Добър вечер, момичета!
Менюто за днес:
З: два солени  мъфина със сирене и шунка, но с брашно от лимец.
О: спанак с яйце и сирене
В: закъснях с половин час, но просто бях в движение-малко извара с шепа боровинки.
Лебедче, давай с лещата! Вкусна и полезна е. Почвам да крада от вашите менюта.

# 423
  • Мнения: 2 315
Лебед, има известно подобрение, но едни стафиди ми разказаха пак играта. Ще трябва да избягвам и сушените плодове, хем знам че имат много захар.
Вчера
З: половин круша, пастърма, половин краставица
О: кисело зеле с месо, другата половин круша
В: много ми се спеше и не ядох 😂

# 424
  • Мнения: 848
Frozenn, не искам и да си представям какво е да получиш такава тежка криза от стафиди...

Лоритта и днес я изоставих, утре сме навън... Лещата остава назад за неопределено време.

Днес също се чувствам добре, но щях да изям няколко човека докато ми дойде храната на обяд. От рано предупредих - гладна съм. Не се бавете - моите хора си говореха, предлагаха да изчакаме не знам си кого (знам де, важен и за мен човек, но бях гладна!) за обяд... Казах, че никого не чакам и заминахме към заведението, а там... народ... и още половин час съсках докато стигна да забода кюфтето Simple Smile)

Ден 30 + 04
з: сандвич + морков
о: зеле и моркови на салата + много месо (пилешка пържола, телешки дроб, 1/2 свинска вратна, кюфте, наденички...)
в: кисело мляко с ябълка

# 425
  • Мнения: 5 355
Вече си отварям очите на четири да не би да има скрита захар някъде на хранителните продукти.

# 426
  • Мнения: 2 315
Вече си отварям очите на четири да не би да има скрита захар някъде на хранителните продукти.
Оооо, има и още как. На доста места, на които не трябва има, и то не захар а глюкозо-фруктозен сироп.
Лебед, много гадно да си гладна и да чакаш някого.
Стафиди повече няма да ям. Снощи ядох малко шоколад и днес очаквах реакция, но нямаше.
Вчера правих козунак за домочадието, да си пробвам новите форми за печене, и не ядох 😁. По-добре да не ям , от колкото да ме боли
Меню за вчера
З: банани (май ще ги спирам), портокал, луканка
О: филета от една цяла скумрия на тиган, салата айсберг, рукола, репички и половин краставица, банан
В: малко шоколад с лешници - можех и без него. Не бях изобщо гладна след рибата

# 427
  • Мнения: 848
Ден 30 + 05 (така като го пиша, все едно съм само от 5 дена системна, чакам с нетърпение да направя седмица Smile )
з: два хубави сандвича с масло, дебели парчета кашкавал, орехи и за свежест моркови
о: лаврак
сз: топка черен шоколад сладолед - променили са го, преди беше горчив веган, който можех да си позволя да включвам като награда неделите, а сега беше сладък, маслен... Нищо общо.
в(18:00-19:00): зеленчуци със сирена (отиваме  на вечеря, та, салати, гриловани зеленчуци и сирена планувам, ще редактирам ако сменя или злоупотребя Ill

Хубава неделна вечер!

# 428
  • Мнения: 1 421
Здравейте момичета!
Менюто за вчера:
З: баница със сирене и спанак, чай
О: купих си три пълнени чушки с булгур. Не знам дали е системен. Ако не, плеснете ме през ръцете. Разделих ги на две порции.
В:котидж с морков
За днес:
З:топъл сандвич с шунка и кашкавал, чай
О: от вчерашните чушки, салата домати и краставици
В: спанак с ориз.Заделих една порция за утре за обяд.
Хубава и уютна вечер!

# 429
  • Мнения: 848
Лоритта, стига да е само с булгур, т.е. без месо, е системно (булгурът е жито). Днес ми се наложи да се прибера по никое време и хубавото на това е, че сготвих лещата Smile

Ден 30 + 06
з: печиво като тутманик със сирене и тиквички, много вкусно!
о: две големи купи леща на яхния (едната полу сурова, защото нямах търпение да изчакам да се сготви)
в: кисело мляко с плодове

Ден 30 + 07!
з: две дебели филии пълнозърнест хляб с масло, кашкавал и кебапче (стана 13:00  Smile
о/сз: биволско кисело мляко (все пак да не пропусна Joy )
в: ориз с моркови (абсолютно безвкусен...)

Последна редакция: вт, 26 мар 2024, 18:58 от Лебед

# 430
  • Мнения: 1 421
Здравейте! Менюто за днес:
З: макарони на фурна, чай
О:боб. Заделих и една купичка за утре за обяд.
В: домат със сирене.
Хубава вечер на всички.

# 431
  • Мнения: 848
Набързо менюто за предните два дена.

Ден 30 + 08
з: сандвич
о: три яйца на очи със сирене и купа ориз
в: биволско кисело мляко със замразени плодове (перфектен сладолед)

Ден 30 + 09
з: три филии с масло и луканка
о: постен гювеч
в: моркови с крема сирене

Боли ме, все едно всеки момент ще ми дойде вече трети ден (почна да ме боли на 23 ден от месечния цикъл), а аз вярвам, че съм естествено бременна, днес е едва 25-ти (бях блокирала силно тази вяра, но сега я пускам на свобода).

# 432
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Лебед, пожелавам ти го от сърце ❤
Менюта от мен няма 🫣, че не са съвсем системни, но поне мърдам надолу по мъничко. 😉

# 433
  • Мнения: 848
de3demonka, благодаря!

Ден 30 + 10
з: медна сделка торта (12:00)
о: -
в: овче кисело мляко с печени ябълки

Ден 30 + 11
з: две яйца, две печени филии с крема сирене + краставица (любима закуска)
о: постен гювеч
в: -

# 434
  • Враца
  • Мнения: 2 225
Набързо менюто за предните два дена.

Ден 30 + 08
з: сандвич
о: три яйца на очи със сирене и купа ориз
в: биволско кисело мляко със замразени плодове (перфектен сладолед)

Ден 30 + 09
з: три филии с масло и луканка
о: постен гювеч
в: моркови с крема сирене

Боли ме, все едно всеки момент ще ми дойде вече трети ден (почна да ме боли на 23 ден от месечния цикъл), а аз вярвам, че съм естествено бременна, днес е едва 25-ти (бях блокирала силно тази вяра, но сега я пускам на свобода).

Скрит текст:
Напълно е възможно същата болка да я има и при бременност Wink
Хайде, ще кажеш тия дни какво се случва Wink

Общи условия

Активация на акаунт