Обратното броене наближава - до АПРИЛ мъничко остава

  • 24 666
  • 376
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 221
Аз пия гавискон - сироп или сашета. През живота си съм нямала киселини, но сега особено вечер са ужасни.

# 31
  • Мнения: 126
Днес бях на второ мнение и както си го усещах - плацентата е 2 група, което за 34 седмица е абсолютно ок предвид, че близнаците се раждат мас в 37 седмица+.

Моите момчета са 2420 и 2200 вече. Мериха ги по 13 параметъра и съм убедена, че наистина си вървят едри. Това е точно измерване, а не три параметъра +глава, корем и бедро. Затова и масово бебета уж излизат едри, а всъщност са доста по-малки.

В крайна сметка прогнозата е, че ще си ги донося поне до започването на 37 седмица. Пия си магнезия, работя и се гледаме вкъщи с момичетата.
Вечерите и нощите са изпитание за моите вътрешности, но обратното броене започна и за нас.

Искам само да мине 20. Няма как да избягам от секциото, те са си твърдо повече от месец седалищно. Ако успея да мина тази дата, няма да имаме проблем.

Вече съм спокойна и уверена, че макар и трудно, ще имам добър край.

Като гледам тук в темичката масово всички родихте. Останаха мн малко мами, които до чакаха термин, но мога да кажа от опит, че си заслужава. С едно развито,напълно развито бебче, нещата стават много по-лесно и се влиза в ритъм бързо и безболезнено.

Пожелавам на всички ви бързо, лесно и без болезнено раждане. Малко остана да бъдем 2 в 1. 😊

Колкото до  раждането в св.Анна - там родих двете си дъщери, при др Жекова. Ок е, и макар да ми излезе мн евтино, сега осъзнавам разликата. Не ми показаха как да си кърмя детето. Зашиха ме добре, но има леко придърпване, а при второто секцио нещо се обърка и после така и не ми казаха.

За държавна болница е мн приемливо, но ако сте били в частна, няма да сте доволни и неминуемо ще останете разочоравани.

За шишета - аз съм ползвала винаги силиконови накрайници, защото издържат мн  по-дълго и се сменят след месеци. Аз кърмих активно и съм ползвала шишета след  годинката. Доволна съм от Нук и Чико. Авент така и не искаха. Аз затова не бих купувал мн шишета предварително. Това беше една от грешките ми.

Взех само две залъгалки и няма да купувам други.

Като мама с доста опит ви казвам, че децата сами ще покажат кое им е добре и от какво имат нужда. Ще си спестите доста излишно похарчени пари ако оставите тези неща за след раждането.

Малко ни остана, след 3-4седмици, ще започне един масов бебевалеж .
Нещо май се бъркаш за многото родили. Имаме само 2 мами които са родили по-рано. Simple Smile
Дано всички устискаме поне до началото на 9-месец.

# 32
  • Мнения: 884
Момичета в кой месец сте,че имате киселини и от кога ги имате?Аз такова нещо през живота си не съм имала. Днес влизам в 32 г.с.

# 33
  • Мнения: 89
Момичета в кой месец сте,че имате киселини и от кога ги имате?Аз такова нещо през живота си не съм имала. Днес влизам в 32 г.с.

Дано да ти се разминат.
Аз имам ужасни киселини от 29-та седмица.
В началото ми минаваше с газирана вода. По-късно ми изписаха ми сироп Алмагел. В момента съм с Гавискон - дъвчащи.
Тук всички би трябвало да сме с термин през април.

# 34
  • Мнения: 99
Аз съм 32г.с +3дни и също не съм имала никога дано да си остане така.

Взех си вече и леглото и така се изкушавам вече да го сглобяваам, но само си поглеждам в кашона Grinning Едно въпросче- кога горе долу сте се ориентирали да сглобявате и подреждате/ перете дрешки, ако термимът ви е към края на април? Blush

# 35
  • Мнения: 884
Аз съм 32г.с +3дни и също не съм имала никога дано да си остане така.

Взех си вече и леглото и така се изкушавам вече да го сглобяваам, но само си поглеждам в кашона Grinning Едно въпросче- кога горе долу сте се ориентирали да сглобявате и подреждате/ перете дрешки, ако термимът ви е към края на април? Blush
Моя термин е за 28.04 количката вече сме я взели и стои при нашите на село. Кошарата стои в магазина докато не отидем да я вземем. Мислех си началото на април да я вземем,но пък като се замисля тя ще е до спалнята пък е доста обемна и няма да ми се иска да я заобикалям,а детската не е готова още. А иначе имам няколко дрешки и нищо друго.

# 36
  • Мнения: 221
За кошарите имайте предвид, че е хубаво да постоят известно време сглобени, за да се махне фабричната миризмата на лепила, мдф  или пдч.

# 37
  • Мнения: 89
Моят термин е на 21-ви април. Почти всичко е купено. До десетина дни пристигат дрешките и помпата и съм готова със списъка за родилното. Мисля да пера, суша и да приготвям багажа. Може и да е рано, но предпочитам да съм подготвена.
Да предам една идея на Agleu Mama (youtube) - дрешките за болницата да се окомплектоват по дни и да се приберат в найлоновите пликчета с пластмасово закопчаване на Lidl.

# 38
  • Мнения: 639
Аз съм с термин 01.04. Даже сестрата ме води 03.04. Но ще раждам чрез секцио и имам запазена дата за 25.03. За това влизам и в двете теми. В мартенските започна бебевалеж от известно време, но тук е още рано. Ако има нещо то ще е по спешност. Дано няма 🙏🏻

# 39
  • Мнения: 40
Ако не легна към 00:00-01:00 се събуждам към 3 и се въртя до 6-7 и после заспивам до към 11. Така ,че гледам да лягам към 00:00 или 01:00 и спя до 10 или 10 и нещо,но все край 10 се върти. Иначе ставането до тоалетна си го имам по 5 пъти на вечер поне от преди бременността. 😁
Аз съм, както винаги, наобратно на нормата(нали повечето мами казват, че проблема нараства с напредване на бременността). При мен безсънието започна още 2рия месец. И то много тежко. Под 2-3 часа на нощ. Едвам кретах и хващах всеки прехвърчащ вирус. Така до средата на 6тия месец, когато започнах да спя по 4 часа и постепенно това нарастна до сега(края на 8ми месец) до 6-7 часа на нощ. Безкрайно съм благодарна за съня сега, макар да се будя по 3-4 пъти, но поне мога да си почивам криво ляво Simple Smile
Скрит текст:
Аз съм 32г.с +3дни и също не съм имала никога дано да си остане така.

Взех си вече и леглото и така се изкушавам вече да го сглобяваам, но само си поглеждам в кашона Grinning Едно въпросче- кога горе долу сте се ориентирали да сглобявате и подреждате/ перете дрешки, ако термимът ви е към края на април? Blush
Моя термин е за 28.04 количката вече сме я взели и стои при нашите на село. Кошарата стои в магазина докато не отидем да я вземем. Мислех си началото на април да я вземем,но пък като се замисля тя ще е до спалнята пък е доста обемна и няма да ми се иска да я заобикалям,а детската не е готова още. А иначе имам няколко дрешки и нищо друго.
Браво за организираността Simple Smile Моя е термин е на 12-ти ,а нямаме още нито кощарка, нито количка. Чудя се, трябва ли да купуваме стерилизатор? Какво друго е необходимо от самото начало?

Последна редакция: ср, 04 мар 2020, 14:52 от AnMary

# 40
  • Мнения: 89
И ние така, в чуденка за стерилизатора, се спряхме на един бюджетен вариант -  от Джъмбо за 30 лв.
100 - 200 лв за същата работа - не, мерси.
Някои купуват от тези за микровълнова, някои ползват само миялната.

# 41
  • Мнения: 221
Ние сме взели всичко, само нощници за мен и сутиени останаха. Дрешки,комплекти за кошара, всичко което може да се махне и изпере от количката ще започвам да пера и оправям до две седмици. Само да ни монтират новите пералня и сушилня.
Аз съм с термин 13.04, сега съм 34 г.с + 2,но и аз следя мартенските мами и бебетата започнаха да се раждат с до две и повече седмици преди термин. Дано ние тук си изчакаме максимално термина.
В тази връзка се моля да изкарам поне до 38 седмица, но това си е края на този месец,така че искам всичко да е готово за бебка. Не че няма да изскочи нещо в движение, но основните неща.
Стерилизатор взехме в комплект на Авент с шишета,залъгалки и ръчна помпа.

Последна редакция: ср, 04 мар 2020, 07:48 от Dreamer_19

# 42
  • Мнения: 639
Всичко имам вече. Готова съм за 25-ти. Оставя само да пера и подреждам. Аз с предното дете си бях купила всичко. И повечето неща ще ми свършат работа и сега. Стерилизатор бях купила на Авент, ама не за микро. Помпата също ми е електрическа. Обичам да си улеснявам живота, ако мога де.

# 43
  • Мнения: 715
И ние имаме всичко основно, малко дребни неща останаха, преместихме легълцето вече на мястото, капарирахме количка, ще я вземем после, че няма място за нея и сега. Трябва ми едно тънко одеало  само че нямам .
За стерилизиране, не знам кой луд ще мушне в съдомиялна неша за бебе, ама е адски нехигианично, не го правете!
Дрехи за мен за изписване нямам, иначе нощници дават в болницата в която ще раждам, няма смисъл да си нося, предишния път само ми тежаха.
Търся си и широки обувки, за да мога да си пъхна краката в тях ако се подуят.( предишния път станаха тройни😄
Другата седмица започвам Великото пране и гладене.
Относно сънят. Толкова се измарям с голямото дете че умирам за 3 секунди в леглото, най-късно в 10. Като стане да яде към 2 обаче едва се намествам, зверски ме боли кръста и корема понякога.
С таткото се договорихме за име, само се моля да не уцеля Великден 😂

# 44
  • Мнения: 126
Аз съм почти готова с всичко. Изпрала съм, изгладила и подредила дрехите в леглото, което и то е сглобено. Количката е купена отдавна и трябва само да изпера и матрачето.
Остава да си купя само нощница.
Не обичам да оставям за последният момент нищо. Simple Smile
Терминът ми е 01.05 😊

Общи условия

Активация на акаунт