Обратното броене наближава - до АПРИЛ мъничко остава

  • 24 837
  • 376
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 221
Момичета моите мъки продължават. Бебе лаком,а зърната ми плоски ,а три дни е ял от шише... Не може да захапе гърдите ми се надуха и станаха твърди. На едната гърда вече ми се разрани зърното,почвам да давам другата. До сега никой не каза,че трябва да ги сменяме на едното хранене едната на другото другата. И аз кърмих само на едната,защото пък абуката на другата ръка ми е на неудобно място ,а бебето тежи и не знам как ще се справям. Време стана и за нея страна сега в 9 ще ходя пак и не знам какво ще става. Казаха ми силиконови зърна и крем за разранени зърна . Утре ще ми донесат и почвам . Вчера се раздвижих и не ме болеше толкова операцията ,днес е ад и не знам защо...
Здравей, не ти ли казаха да започваш да цедиш гърдите? Не трябва да са ти твърди слагай на гърда (редувай ги) и след всяко сукане се изцеждай. Аз родих нормално и на втория ден бях така мислех,че имам само коластра,но ми стиснаха гърдите и видях кърмата. Болеше, но след това с цеденето гърдите ми се пооправиха.
Слагай си топъл компрес на гърдите 10 минути преди кърмене,кърмата да тръгне още по-лесно.

# 346
  • Мнения: 21
На 14.04.2020 в 1:37 се роди Томас - 4,020 кг 52 см. Отидох в болницата с нерегулярни контракции и 3,5 см разкритие в 22:00 на 13.04. Сложиха ми упойка, но от нея нямаше никакъв ефект.
Вкъщи сме си от 17.04 и свикваме един а друг с малкия бонбон!

# 347
  • Мнения: 45
Момичета, гърдите стават твърди на 3-4 ден след раждането когато започва да се образува преходното мляко, периода продължава 24-48 часа, през това време гърдите не се стискат, мачкат, не се изцеждат с помпа, защото се травмират, това, с което можете да се облекчите е студен! компрес. Това съм научила от десетките лекциите на две от най - добрите консултантки по кърмене - Ася Демирева и Елена Василева. Има много техни лекции в ютуб, гледайте ги, ще ви помогнат! Успех със следващото предизвикателство - Кърменето! 🌻

# 348
  • Мнения: 884
Момичета, гърдите стават твърди на 3-4 ден след раждането когато започва да се образува преходното мляко, периода продължава 24-48 часа, през това време гърдите не се стискат, мачкат, не се изцеждат с помпа, защото се травмират, това, с което можете да се облекчите е студен! компрес. Това съм научила от десетките лекциите на две от най - добрите консултантки по кърмене - Ася Демирева и Елена Василева. Има много техни лекции в ютуб, гледайте ги, ще ви помогнат! Успех със следващото предизвикателство - Кърменето! 🌻
На втория ден след раждането (секцио) почнаха да се втвърдяват. Днес вече със силиконово зърно се закърмихме.

# 349
  • Мнения: 181
На 21.04.20 в 13:45ч се роди нашата малка Ивет, 3250 гр., 50 см. Нормално раждане. Малкото рогато теленце ми отели вола след 60 часа нерегулярни, непродуктивни, но болезнени контракции, 1 см разкритие. Оказа се, че на ехограф е ниско долу, но реално не беше. Разминах се за 30 мин от секцио. Щастлива съм, че успях да я родя нормално, с цената на само 7 шева епизиотомия - 3 външни и 4 вътрешни. Кърма имам за 3 бебета и е страшно осилно да не цедя, за да не провокирам лактацията. Старая се макс 2 пъти на ден да го правя, защото истински боли. Бебка хапва доста за възрастта си, лакома е и постоянно търси. Надявам се скоро да влезем в някакъв ритъм, да ми мине Д-то и да има възможности за разходки. От качени 16 кг., ми останаха 9 за сваляне, а и преди това бях дебела Cry Живи и здрави, дано да успея да се очовеча.
Честити бебчета на всички родили мами! Да са здрави и щастливи! А на вас бързо възстановяване! Hug

# 350
  • Мнения: 289
Честито! Да ви е здрава и много да ви радва Ивет. Бързо възстановяване

# 351
  • Мнения: 45
Мили мами, всички ние сме герои! Най-великото нещо на света е да дариш живот! Родих нормално моя принц на 28.04, съвършен е - 3,9 кг, 51 см. Голям мъж! За раждането - най-ужасната физическа болка, която съм изпитвала през живота, няма да разказвам как се преборих за упойка чак след 15 часа брутални контракции на 8см разкритие и тогава всичко се нареди 🤩 С малкия сме още в болницата, учим се да се кърмим, вече доста сполучливи опити имаме 🥰

# 352
  • Мнения: 181
Благодаря, Deskata! Heart
Честито, MariSt.! Голям юнак, да бъде здравни употит! Как пък не ти сложиха по-рано тази упойка, та чак на 8 см? При мен нямаше как, защото нямаше разкритие, но при теб е имало вариант да е по-раничко!
Аз тихичко да се похваля, че регулирах кърмата, вече не цедя, беба си суче, колкото й е нужно. С помощта на консултанти по кърмене и малко мазохизъм от моя страна, станаха нещата за 10 дни. С баткото ми отне 2 месеца. През времето, в което не го кърмех, цедях, много трудно ми беше, защото умирах за сън, а нямаше как да не се изцедя. Сега, когато няма такова напрежение в гърдите и бебето суче по-спокойно. Надявам се скоро и зърната да загрубеят и да не се налага да ползвам протектор, макар, че не ми е кой знае каква драма, значително по-добре са от първия път.
Онзи ден ми свалиха и конците, доста ми облекчи.
Проблем имам с ходенето до тоалета, през бременността бях добре, след раждането учудващо добре, но от няколко дни ми е мъка. Явно всичко е от хормоните. Сега ще сменя малко храната, както и ще включа повечко вода, която бях намалила заради хиперлактацията и дано да се подредят нещата.

# 353
  • Мнения: 715
Със закъснение и аз да се отчета. На 24 с планирано набързо секцио се роди Ивана 49 см 3170 кг. Възстановяването беше по-тежко този път, но вече 8 ми ден съм пушка. Дори успявам да оправя и каката за сега. Цедя кърма и давам, не успяхме да се научим да кърмим първите дни, та ще сме така. Нощем давам АМ и спи доста по-спокойно. Сега остава да нагодим режимите с кака и бебе и всичко ще е идеално 🥰

# 354
  • Мнения: 289
Честита да Ви е Ивана. Нека бъде здрава и много да Ви радва!

# 355
  • Мнения: 181
Честита Ивана! Да расте здрава и щастлива! Бързо възстановяване на мама! Hug

# 356
  • Мнения: 87
Здравейте,много одавна не съм писала тук. На 18.04 в ранни зори 04:00 се роди Николета. Естествено раждане с много болка,но си струваше.

# 357
  • Мнения: 715
Май е време да преминем към тема “ Родени април 2020”

# 358
  • Мнения: 884
Момичета ,ние почнахме с коликите. Давах чай взет от билкар,не подейства. Лекарката ми каза капки Або колики,но мъжа ми иска да даваме и чая. Не ми се звъни всеки ден на лекарката да я питам може ли капки и чай ,а мъжа ми настоява да звъня. Може ли да давам и двете?

# 359
  • Мнения: 301
Аз точно това давам, капки Абоколикен и чай копър и анасон. На нас ни казаха, че може 🙂
quote author=Ina_Ih link=topic=1183181.msg40728350#msg40728350 date=1589279061]
Момичета ,ние почнахме с коликите. Давах чай взет от билкар,не подейства. Лекарката ми каза капки Або колики,но мъжа ми иска да даваме и чая. Не ми се звъни всеки ден на лекарката да я питам може ли капки и чай ,а мъжа ми настоява да звъня. Може ли да давам и двете?
[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт