Медицински център "Св. Иван Рилски" - гр. Тутракан /тема 4/

  • 33 868
  • 766
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10
Не по принцип. Поради други причини ни се наложи да изчакаме с опитите за бебе и решихме да си направим профилактични изследвания, понеже доста наши познати се оказаха с дребни проблеми, които установиха след доста неуспешни опити, ние така или иначе чакаме поне ако има нещо да се лекуваме.

# 46
  • Мнения: 220
Ние опитвахме две години да заченем нормално,но не се получи. Отидохме при любомир на контролен преглед аз и мъжа ми. Мен ме гледа на видеозон и каза,че всичко е в норма. Мъжа ми се пусна спермограма и там се откри проблема. При който се установи,че сме за инвитро. Започнахме да събираме документи за инвитро и при моето изследване на антимюлеров хормон се оказа,че и аз имам проблем. Много малко яйцеклетки отделям.
Моят съвет е не губете време и отидете на контролен преглед,лекаря ще ви каже какво да направите!
Успех!
Не по принцип. Поради други причини ни се наложи да изчакаме с опитите за бебе и решихме да си направим профилактични изследвания, понеже доста наши познати се оказаха с дребни проблеми, които установиха след доста неуспешни опити, ние така или иначе чакаме поне ако има нещо да се лекуваме.

# 47
  • Мнения: 139
Здравейте,
Интересува ме има ли тук дами, които да са правили хистероскопия за премахване на септум при Л. Бойчев. Аз правих такава на 28.09 и ми каза като ми дойде цикъла да се обадя и да ми запазят час на 12ти ден от цикъла(незнам защо трябваше да е точно на този ден). По принцип от преди ми е казал 2 месеца да се пазим след хистерото. Но вчера ми звънят от МД и ми казват, че отменят часовете поради "обстановката в страната " и да се обадя другата седмица за час(като въобще не се знае за кога ще има свободен) . Чаках прегледа с нетърпение и да ни даде зелена светлина, но сега се оказва, че или трябва да пропусна месеца или да ходя при аг в моя град. Та въпроса ми е на вас след колко време се разрешиха опити?
Аз бих се обадила в мц и бих поискала да ме свържат с кабинета за разговор.

# 48
  • Мнения: 999
Ние имахме час за ЖК този понеделник,но ни отмениха часа.Знаете ли Л.Бойчев до кога ще няма да преглежда?

# 49
  • Мнения: 81
Здравейте,
Аз правих хистерокопия в началото на м. юли. Преди това тази година направихме 1 инсеминация и 1 инвитро със собствени средства с лека стимулация. Преди това миналата година имах хистерокопия, правена в Русе, затова д-р Л. Бойчев искаше пак да види. Преди бяха ми премахнали 2 миниатюрни полипа. Сега д-р Бойчев пак е премахнал някаква полиповидна тъкан и е разширил странично матката (тъй като формата била леко Т-образна. Имам 1 успешна бременност преди много години. Но сега от 4 години само неуспехи. Та след хистероскопията него цикъл нищо не сме правили. Но на следващия цикъл пак направихме инсеминация. Вярно, че не съм имала големи корекции и по-скоро беше диагностична, а не оперативна хистероскопия. Следващия месец (септември) направихме още една инсеминация - пак нищо и така станаха 4 неуспешни опита. Подадохме документи и съм одобрена. Обадих се вчера - исках лично да говоря, защото ме мотаеха с този 12-ти ден, а д-ра много добре знае моя случай и друго се бяхме разбрали. Та ми казаха, че докторът е карантина и следващите 2 седмици няма да преглежда. Така аз изтървам цикъла ми през ноември. Дано след като се върне вече всичко да е наред.

# 50
  • Мнения: 1 130
И аз трябваше да бъда на преглед за сърчице, след свеж трансфер, отмениха ми часа и отидох при друг лекар, за да разбера, че има сакче, но няма ембренче и не отговаря на седмицата, сега ми казаха да изчакам още 10 дни и пак да ме видят, но аз исках да е Любомир, все пак ходя при него от 3 години. Второ инвитро този път поне имаме и ескимосчета.
Аз съм със запушени тръби, той го откри, тук за 5 години (Варна) само пари ми взимаха, изписваха ми разни добавки и дуфастон и да се върна след 6 месеца.
Та не губете време, изследвайте се и на време говорете със специалист.

# 51
  • Мнения: 10
Благодаря ви, момичета 🤗🤗
tigi_m, успех и кураж!
Дими, надявам се просто да си попаднала на лекар с "по-калпава" апаратура, защото и на мен преди години ми казаха "Абе има нещо, ама какво е не мога да ти кажа" и стискам палци всичко да си се развива както трябва 🤗

# 52
  • Мнения: 4
И аз трябваше да бъда на преглед за сърчице, след свеж трансфер, отмениха ми часа и отидох при друг лекар, за да разбера, че има сакче, но няма ембренче и не отговаря на седмицата, сега ми казаха да изчакам още 10 дни и пак да ме видят, но аз исках да е Любомир, все пак ходя при него от 3 години. Второ инвитро този път поне имаме и ескимосчета.
Аз съм със запушени тръби, той го откри, тук за 5 години (Варна) само пари ми взимаха, изписваха ми разни добавки и дуфастон и да се върна след 6 месеца.
Та не губете време, изследвайте се и на време говорете със специалист.
Здравейте и на мен ми предстои свеж трансфер, извинявам се но не разбрах какво имате предвид под "сакче" и"ембренче"?, за ембрион ли става въпрос? Иначе Л. Бойчев живот и здраве ще преглежда след 1 седмица

# 53
  • Мнения: 1 130
И аз трябваше да бъда на преглед за сърчице, след свеж трансфер, отмениха ми часа и отидох при друг лекар, за да разбера, че има сакче, но няма ембренче и не отговаря на седмицата, сега ми казаха да изчакам още 10 дни и пак да ме видят, но аз исках да е Любомир, все пак ходя при него от 3 години. Второ инвитро този път поне имаме и ескимосчета.
Аз съм със запушени тръби, той го откри, тук за 5 години (Варна) само пари ми взимаха, изписваха ми разни добавки и дуфастон и да се върна след 6 месеца.
Та не губете време, изследвайте се и на време говорете със специалист.
Здравейте и на мен ми предстои свеж трансфер, извинявам се но не разбрах какво имате предвид под "сакче" и"ембренче"?, за ембрион ли става въпрос? Иначе Л. Бойчев живот и здраве ще преглежда след 1 седмица
Сакче се казва когато се образува кухината в която ще е около плодната течност и бъдещото бебе.
Ембренче - не знам защо така съм го писала, правописна грешка, да имам предвид ембрионче, на прегледа не се видя.
Прегледа ми беше с коремен ехограф. Реши, че не е редно да ме гледа с вагинален след инвитро.

# 54
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Здравейте! Аз също правих хистероскопия при д-р Л. Бойчев и трябваше този месец да отида на 12 ден за преглед, за да видим какво се е получило с матката, тъй като ми поставя гел за разширяване. Аз също съм с Т-образна, но и вродено малка матка както се изрази доктора. Ясно е, че след като е под карантина няма да може да ме прегледа на 12ден от цикъла и се чудя това дали е фатално ако се случи в по-късен ден или на 12 ден от другия цикъл. Аз чакам одобрение от ЦАР и мислех да се глася за стартиране на процедура, ама май ще се почака още.

# 55
  • Мнения: 1 130
Здравейте! Аз също правих хистероскопия при д-р Л. Бойчев и трябваше този месец да отида на 12 ден за преглед, за да видим какво се е получило с матката, тъй като ми поставя гел за разширяване. Аз също съм с Т-образна, но и вродено малка матка както се изрази доктора. Ясно е, че след като е под карантина няма да може да ме прегледа на 12ден от цикъла и се чудя това дали е фатално ако се случи в по-късен ден или на 12 ден от другия цикъл. Аз чакам одобрение от ЦАР и мислех да се глася за стартиране на процедура, ама май ще се почака още.
Ти си се подготвяй, има изследвания преди стартиране на процедурата който са задължителни, и са с давност 3 месеца, само микробиология и ПКК са за един месец. И цената не е малка.
На нас второто инвитро с всички изследвания и доплащания и медикаменти ни стъпи на 2700.
Като в цифрата слагам МАКСИ, замразяване, хетчинг, прогестеронови препарати преди и след трансфера, всички изследвания за мен и ММ, преди стартиране на процедурата.
Не слагам в цифрата пътуването до там и обратно, нито престоя в хотела в деня на трансфера и яденето по време на времето на процедурата.
Дописвам, че сме по фонда.

# 56
  • Мнения: 201
Здравейте, нова съм тук и от скоро ходим на прегледи при д-р Богомил Бойчев. Накратко проблема се оказа при мъжа ми. Имаме една обикновена спермограма, престой да направим втора която да ни послужи за кандидатстване по фонда. Но не разбрах каква точно трябва да е спермограмата и къде трябва да се направи. Ще съм много благодарна , ако ми отговорите на тези въпроси.

# 57
  • Мнения: 2 161
Здравейте, нова съм тук и от скоро ходим на прегледи при д-р Богомил Бойчев. Накратко проблема се оказа при мъжа ми. Имаме една обикновена спермограма, престой да направим втора която да ни послужи за кандидатстване по фонда. Но не разбрах каква точно трябва да е спермограмата и къде трябва да се направи. Ще съм много благодарна , ако ми отговорите на тези въпроси.
Прави де при тях в мед. център. Пуснете разширена спермограма по Крюгер. В ценоразписът им е 100 лв.

# 58
  • Мнения: 87
Здравейте, нова съм тук и от скоро ходим на прегледи при д-р Богомил Бойчев. Накратко проблема се оказа при мъжа ми. Имаме една обикновена спермограма, престой да направим втора която да ни послужи за кандидатстване по фонда. Но не разбрах каква точно трябва да е спермограмата и къде трябва да се направи. Ще съм много благодарна , ако ми отговорите на тези въпроси.
Трябва да е разширена спермограма и да е направена в друга ин витро клиника. А за да сте сигурна най-добре се обадете на регистратурата и там ще ви обяснят.

# 59
  • Мнения: 1 130
Здравейте, нова съм тук и от скоро ходим на прегледи при д-р Богомил Бойчев. Накратко проблема се оказа при мъжа ми. Имаме една обикновена спермограма, престой да направим втора която да ни послужи за кандидатстване по фонда. Но не разбрах каква точно трябва да е спермограмата и къде трябва да се направи. Ще съм много благодарна , ако ми отговорите на тези въпроси.
За фонда Ви трябват две разширени спермограми от две различни клиники.

Общи условия

Активация на акаунт