Бъдещи мами през януари X :)

  • 13 207
  • 264
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 402
Da vi kaja dnes sam zapochnala da razpechatvam info za vajni neshta svarzani s otglejdaneto ....  Thinking zamislih se obache .. shte imam li izobshto vreme da gi cheta ....
Strah me e che niama da se spravya .... abe napravo niakva paranoia me e obzema .... pri vas kak e?

# 16
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Galya S
Da vi kaja dnes sam zapochnala da razpechatvam info za vajni neshta svarzani s otglejdaneto ....  Thinking zamislih se obache .. shte imam li izobshto vreme da gi cheta ....
Strah me e che niama da se spravya .... abe napravo niakva paranoia me e obzema .... pri vas kak e?


О, параноята я има и при нас с мъжа ми: Дали ще можем да се справим? Дали ще бъда добра майка? Готова ли съм за това? и т.н
И мен ме гони абсолютна параноя и страх #Silly Май това е предродилната депресия...

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 728
Да си призная честно и първия път и сега ме е страх какво ще бъде след раждането. За раждането не ме е страх, но за след това...
На мен ми оставаше време да чета book , докато бебчо спеше  Sleeping отгоре ми( това като почнаха коликите). Но повечето книги ти дават някаква отвлечена информация. Накрая престанах да чета и разчитах на себе си, на майка ми и на лекарката (няма да казвам какви сметки бях навъртяла на телефоните от консултации с мама! Shocked ).

# 18
  • Мнения: 4 629
В началото, когато разбрах, че съм бременна е побърквах от притеснения. Как ще се справя, ще бъда ли добра майка, достатъчно отговорна ли съм.............Но сега като, че ли с течение на времето съм се поуспокоила  Grinning .Дано повече да ме налягат съмнения и стахове, че тогава се чувствах ужасно и само плачех.  Вярвам, че с таткото ще намерим най-добрия начин да отглеждаме бебето си Grinning .

# 19
  • русе
  • Мнения: 335
А аз съм спокойна и уверена от самото начало.Не съм била в депресия и чакам с нетърпение предизвикателствата, явно ми е дошло времето Simple Smile)), а и таткото е най-добрият за нас Simple Smile.Не ме е страх и от раждането, гадното е , че ме е страх от лекарите,те да не объркат нещо. Много неприятно усещане. Sad Но зная, че трябва да им имам доверие, без тях неможе:) А някоя от вас да е чувала за мама, решила да роди в къщи?

# 20
  • София
  • Мнения: 1 402
Bravo na vas smelite  thumbsup
Az po printzip i v jivota ne sam uverena v sebe si .. koeto e golyam minus i znam che tryabva da se borya s tozi si problem.

Kak minava vremeto samo ... pomnia parvia den v koito moia priatelka /veche mama/ mi pisa za tozi forum .... i kak leka poleka veche se gotvim za rajdaneto ...

Momicheta pojelavam na vsichki uspeh ot vse sartze  preggo

# 21
Здравейте и от мен!

Поздрави за подранилите мами!Да са им живи и здрави рожбите! За нас останалите здраве,спокойствие и търпение!
Имам едно питане.....каква марка шишета/беберони/си купихте?
a тези които вече са ползвали преди,какви съвети биха ни дали при избор на шишетата?

# 22
  • София
  • Мнения: 6 182
Здравейте и от мен. Честито на подранилите януарки!
Първо да допълня инфото, че моят бебок май е девойка, но тъй като си седи с дупето напред докторите все не са сигурни.
Аз редовно ви чета, но не пиша, че и аз като Ружа 72 все чакам да влезна в 9-тия да ми се поутпусне сърчицето, че то не бяха контракции не бяха болки, кво ли не беше #Puppy dog Ама сега съм решила да гледам оптимистично на нещата.
Slynce ние май ходим при един и същи доктор ако не се лъжа. Аз го тормозих от сряда до петък с моите болки, сега май е твой ред. Стискай зъби още съвсем малко ти остава на теб!
А какви са тези хавлийки дето са ги пуснали в Метро, че ние още не сме се обзавели с хавлийки?

# 23
  • София
  • Мнения: 38 515
I ot men chestito na podranilte mami! Da sa vi jivi i zdravi! Laughing
Az puk snoshti sunuvah che sum otishla da rajdam ama posle se seshtam che vse oshte e rano. shantava rabota! osven tova mnogo me boleshe glavata i pih 2 analgina i sega me grize suvestta... ama nqmashe drug nachin Rolling Eyes
A za shishetaya si vzeh AVENT - kombinirano i za novorodeno a ima i tvurd nakrainik i drujka za po-golqmo bebe. posle shte si vzema i oshte edno.

# 24
  • Мнения: 3 777
Цитат на: MiaT

Slynce ние май ходим при един и същи доктор ако не се лъжа. Аз го тормозих от сряда до петък с моите болки, сега май е твой ред. Стискай зъби още съвсем малко ти остава на теб!
А какви са тези хавлийки дето са ги пуснали в Метро, че ние още не сме се обзавели с хавлийки?


Аз ходя при Динчо Георгиев и съм много доволна...а пък съм толкова спокойна, че хората си мислят че съм поне в 7ми месец, не в девети Grinning И утре да ми изтекат водите, хич няма да се притесня. Най-малкото ще се зарадвам, защото вече стана по трудно да го нося този голям мишок Grinning

Иначе съм си взела шишета на Д-р Браун, защото имат система против колики и след дълго четене и сравняване се спряхме на тях. Дано да имат дори малък ефект да не се мъчи бебо...

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Здравейте мами!
Пожелавам на Ружа и Миа поне от тук нататък всичко да върви както трябва и наистина да им се "поотпуснат сърчицата" Praynig .

Мен също не ме е страх как ще се оправям с бебешока и живота след раждането му- сигурна съм, че всичко ще бъде наред и всеки нов ден ще е безкрайно интересен и изпълнен с емоции, за които не съм и подозирала. Общо взето нещата "след" си ги представям като предстояща разходка в голям луна-парк- ще има и моменти страшни, и моменти към които подхождаш с притеснение, ще има и смях, и безкрайно удоволствие от факта, че се взел решение и си се "качил" на "влакчето". Това си ми е шегаджийската представа Wink ...иначе предполагам, че и на мен "сърцето ще ми падне в петите" като видя мъничето и осъзная, че изграждането и възпитанието на цял един живот зависи изцяло от мен и моите решения Rolling Eyes .

Сега да се оплача- очаквахме си таткото в понеделник, а днес се разбра, че ще се прибере чак преди Коледа Cry . Информацията направо ме "извади от строя" и чак сега се "посъбрах". Явно ми е доста по-трудно от колкото съм склонна да си призная пред себе си и заобикалящите ме Neutral Face ...

Във връзка с горното - gwendalin, много се радвам за теб и ти пожелавам вълнуващо посрещане!

# 26
  • Мнения: 768
Благодаря на всички за хубавите пожелания и куража който ми давате!
Желая на всички лека бременност и леко раждане.
Иначе що се отнася за времето след раждане- наистина е по-малко, но ако се организира добре човек винаги успява да намери време за всичко което иска да прави, но някак даже  всичко даже има по-голям смисьл!!
Да имаш дететнце е голяма радост, пьрвите 3 месеца е малко трудничко, но после всичко се забравя!!
Сложих няколко снмки на нашата кака Валя с баба си вьв галерията. Албумчето се казва "Валя". Една снимка я сложих 2 пьти без да искам и сега не разбрах как да я изтрия.
 Grinning

# 27
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Katusha
Сега да се оплача- очаквахме си таткото в понеделник, а днес се разбра, че ще се прибере чак преди Коледа Cry . Информацията направо ме "извади от строя" и чак сега се "посъбрах". Явно ми е доста по-трудно от колкото съм склонна да си призная пред себе си и заобикалящите ме Neutral Face ...


Кате, не тъгувай  spoko
Коледа е близо, а и щом е преди празниците, какво по-хубаво от това  thumbsup

# 28
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Jelaia na vsichki vi leko rajdane!

# 29
  • София
  • Мнения: 6 182
Цитат на: Slunce

Аз ходя при Динчо Георгиев и съм много доволна...а пък съм толкова спокойна, че хората си мислят че съм поне в 7ми месец, не в девети Grinning И утре да ми изтекат водите, хич няма да се притесня. Най-малкото ще се зарадвам, защото вече стана по трудно да го нося този голям мишок Grinning



Да и аз ходя при него. Ама аз в седмия месец май бях по-спокойна. И все си мисля, че влезна ли в 9-тия ще се успокоя съвсем. Макар, че мъжа ми ме подиграва, че винаги ще намеря за какво да се притеснявам, например, че мога да тръгна да раждам по време на празниците Confused  Close-mas:

Общи условия

Активация на акаунт