NESCAFE DOLCE GUSTO - Тема 6

  • 46 401
  • 772
  •   2
Отговори
# 735
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 781
С ММ пием различни вкусове, не обичаме да пием еднакво кафе всеки ден. Винаги, абсолютно винаги, на 4 чертички излиза една и съща дължина, независимо от капсулата,  която сме сложили.  Понякога тече по-бързо, понякога малко по-бавно, според вида на капсулата, но дължината остава непроменена. Да не би да имате проблем с налягането на машината? Понеже обичам кафето със сметана и го правя в една и съща чаша, винаги ми остава една и съща вместимост,  за да си добавя сметана. Ползвам Мини Ми вече 2 години и винаги е било така.

# 736
  • Мнения: 3 932
За мен автоматичната си е по-удобна. Не толкова, че не седя до нея, ами че при нов продукт не налучквам с колко вода ще ми е ок. с какаото и чокочиното имам голям проблем, ако пусна една чертичка отгоре, става абсолютна вода и не е особено приятно.

# 737
  • Пловдив
  • Мнения: 40 807
Нова тема?

# 738
  • София
  • Мнения: 39 783
svetlana_hr, аз съм с Инфинисима и съм доволна.
Нямам сравнение обаче с автоматичните.

# 739
  • София
  • Мнения: 6 182
За купуващите машини, а и за себе си да обобщя, че разликата е автоматична срещу ръчна настройка на дължината, обем на контейнера за вода и дизайн на машината. Нали така? Нямам опит с първа машина съм, но от това което се описва, оставам с такива впечатления.
За мен обема на контейнера например е важен, защото сутрин пускам две чокачина на децата и за себе си капучино в една голяма бака. Ми щеше ми се да наливам вода, само веднъж (да си имам проблемите). Ясно, че за хора с късичко кафенце, проритета ще е друг.

Онзи ден си купих Kimbo armonia (100% арабика, сила 9), изненадващо ми хареса, но то си е до вкус.

# 740
  • Мнения: 1 140
За мен резервоара дори не е фактор защото винаги изливам водата за да не блатясва. Ама всеки си има различни нужди 😃

# 741
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Разбира се, че има защо едната да е автоматична, а другата не! Това, че някой не ползва предимството на автоматичната машина, не означава, че тя няма такова.

# 742
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 781
И аз ползвам нова вода всеки ден. По принцип резервоарът стига за 4 кафета на 4та степен. Дългите напитки така и не харесах, но това вече е въпрос на вкус. Пробвали сме капучино, чокачино, кортадо - не е нашето. Все са ми блудкави, дори и с корекция на дължината и едва ги пробутах да се изпият. Но това не е до машина. Огромният плюс на автоматичната за мен е, че харесаш ли си дължина на кафето, всяко кафе става винаги еднакво добро за твоя вкус. Всички машини от серията правят еднакво добро кафе, въпрос на дизайн и екстри е. Всеки може да избира това, което го удовлетворява, според нуждите му.
Някой идея какво стана с точките? Май типично по български ще е на 1-ви, ама не се знае кой 1-ви.

# 743
  • Мнения: 416
От половин час се опитвам са вляза в сайта и не успявам. Може сега да ги преработват Smiley

# 744
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 781
От половин час се опитвам са вляза в сайта и не успявам. Може сега да ги преработват Smiley
Аз влязох, няма промяна.

# 745
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Аз не мога да вляза в "прекрасния" им сайт от 10 дни! През телефона пробвам, на компютъра не съм сядала...

# 746
  • София
  • Мнения: 248
Автоматичните машини са много удобни и бих ги препоръчал на всеки. Моята е "The Drop".

# 747
  • София
  • Мнения: 1 338
Няма промяна в точките.

# 748
  • София
  • Мнения: 135
Ползвам Мини ми от 10 години и винаги ме е дразнило, че трудно се маха, слага, пълни с вода и напасва резервоара за вода. Понякога дори не тръгва водата от първия път като съм махал резервоара да го напълня

Нямам търпение да ми оправят дефектната Неспрессо Иниссиа. Там видях, че мога да повдигна капачето и да си налея вода от произволна чаша без да махам дори контейнера от машината. Така си пълня и загряващата кана за вода. Взимам произволна чаша, пълня с вода, отварям капака на каната и наливам. Така избягвам повдигането на каната при пълнене.

# 749
  • София
  • Мнения: 39 783
Аз какво писах съм с Инфинисима. Махам капака на контейнера и наливам/доливам вода.

Общи условия

Активация на акаунт