Еднакви ли са банята и тоалетната ви и как е по-добре да бъде?

  • 6 934
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 532
Аз съм за различие, но ако помещенията са много близко едно до друго или с преход, поне да има цветово съответствие. Между другото, не им ли омръзна на производителите на фаянс и материали за баня да правят едни и същи еднотипни, вече до болка скучни плочки? Навсякъде! То това са долу тъмни, горе светли, а по средата фриз  ooooh!

# 16
  • Мнения: 5 622
Аз съм за различие, но ако помещенията са много близко едно до друго или с преход, поне да има цветово съответствие. Между другото, не им ли омръзна на производителите на фаянс и материали за баня да правят едни и същи еднотипни, вече до болка скучни плочки? Навсякъде! То това са долу тъмни, горе светли, а по средата фриз  ooooh!

Оставете това, ами на всичкото отгоре фризовете, които са към серията, която харесах са 5 лв бройката  Stop

Направо не знам какво ще правя  Rolling Eyes А компромиси не искам да правя. Като се прави нещо, то трябва да е като хората  Wink

# 17
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Оставете това, ами на всичкото отгоре фризовете, които са към серията, която харесах са 5 лв бройката  Stop

Направо не знам какво ще правя  Rolling Eyes А компромиси не искам да правя. Като се прави нещо, то трябва да е като хората  Wink
Не чакай да поевтинеят, няма Twisted Evil.

С первазите към теракота е същата работа, насилих се да забравя колко пари съм хвърлила преди 5 г., ама пък пусто по-красиво става, отколкото с изрязани от плочката. Тефтера, в който пишех по време на довършителните после го метнах в един кашон и още не смея да го отворя  Stop

А с това болднатото съм на 100% съгласна и точно по тая причина къщата ми още стои празна - или ще е това, което съм си наумила, или ще си седи така. Когато събера достатъчно пари - тогава. 'Щото аман от временни положения, които после стават постоянни Rolling Eyes.

# 18
  • Мнения: 5 622
Оставете това, ами на всичкото отгоре фризовете, които са към серията, която харесах са 5 лв бройката  Stop

Направо не знам какво ще правя  Rolling Eyes А компромиси не искам да правя. Като се прави нещо, то трябва да е като хората  Wink
Не чакай да поевтинеят, няма Twisted Evil.

С первазите към теракота е същата работа, насилих се да забравя колко пари съм хвърлила преди 5 г., ама пък пусто по-красиво става, отколкото с изрязани от плочката. Тефтера, в който пишех по време на довършителните после го метнах в един кашон и още не смея да го отворя  Stop

А с това болднатото съм на 100% съгласна и точно по тая причина къщата ми още стои празна - или ще е това, което съм си наумила, или ще си седи така. Когато събера достатъчно пари - тогава. 'Щото аман от временни положения, които после стават постоянни Rolling Eyes.


A при нас ще трябва перваза да е от плочка, защото сега отдолу е мозайка и цокъла също е някакъв циментов. КАто се изкърти, на негово място най-лесно ще пасне плочката. Иначе трябва да се замазва, дъра-бъра..и ремонта ще стане не месец, ами година..знам ги аз ремонтите...почват като нещо малко и уж на бързо, и като се отплеснеш  ooooh! става страшно  Stop

# 19
  • Мнения: 2 550
По темата.
Еднакви са.
Много ме е яд, но не съм участвала аз в обзавеждането  Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 13 512
2 бани-различни.Тоалетната също е различна.Обичам разнообразието.

# 21
  • Мнения: 6 039
Буба:
A при нас ще трябва перваза да е от плочка, защото сега отдолу е мозайка и цокъла също е някакъв циментов. КАто се изкърти, на негово място най-лесно ще пасне плочката. Иначе трябва да се замазва, дъра-бъра..и ремонта ще стане не месец, ами година..знам ги аз ремонтите...почват като нещо малко и уж на бързо, и като се отплеснеш   става страшно

За  PeaceРазличните баня и тоалет. Това не е обществена зона, че да ги правя еднакви. Все едно да имам 2 спални и да ги направя еднакви. Както и да е..
Бубе, нали знаеш, че щом имаш на пода мозайка, много трябва да внимаваш с лепенето на плочките. Thinking

"Параван" си поръчай от фирма за PVC дограма, по-подходящо е от Алуминия.

# 22
  • Мнения: 1 081
Ние смятаме да правим ремонт в банята, и там е мозайка. Някой ще обясни ли защо трябва да се внимава повече, когато плочки се лепят на мозайка. Простете аматьорския ми въпрос, но наистина не зная.

# 23
  • Мнения: 7 914
Не е задължително да са  еднакви, при положение че ги разделя стена Peace

# 24
  • Мнения: 215
От практична гледна точка сигурно ще ти е по-лесно да купиш еднакви. По-малко резервни плочки ще са ти нужни, но иначе .....
ние имаме две бани с WC и са различни, но са и много раздалечени една от друга. Тъпото е, че трябва да им купувам различни кърпи например. понякога нямам изсъхнали от подходящия цвят...бели кахъри.

# 25
  • Мнения: 5 622
Буба:
A при нас ще трябва перваза да е от плочка, защото сега отдолу е мозайка и цокъла също е някакъв циментов. КАто се изкърти, на негово място най-лесно ще пасне плочката. Иначе трябва да се замазва, дъра-бъра..и ремонта ще стане не месец, ами година..знам ги аз ремонтите...почват като нещо малко и уж на бързо, и като се отплеснеш   става страшно

За  PeaceРазличните баня и тоалет. Това не е обществена зона, че да ги правя еднакви. Все едно да имам 2 спални и да ги направя еднакви. Както и да е..
Бубе, нали знаеш, че щом имаш на пода мозайка, много трябва да внимаваш с лепенето на плочките. Thinking

"Параван" си поръчай от фирма за PVC дограма, по-подходящо е от Алуминия.

Значи различни, така ли? А коренно различни, или да имат нещо общо все пак?  Thinking Доста ми е трудно да преценя това, а ми се ще, както казах да стане хубаво, че баба ми да може да се радва милата  Wink


Предполагам, че плочки върху мозайка е опасно, защото мозайката е гладка и може да не залепнат плочките.(макар, че сегашните лепила хващат доста здраво) Но може да накарам фирмата, дето ще кърти да надраска старата мозайка примерно и тогава този проблем ще отпадне, надявам се  newsm78

# 26
  • Мнения: 5 622
От практична гледна точка сигурно ще ти е по-лесно да купиш еднакви. По-малко резервни плочки ще са ти нужни, но иначе .....
ние имаме две бани с WC и са различни, но са и много раздалечени една от друга. Тъпото е, че трябва да им купувам различни кърпи например. понякога нямам изсъхнали от подходящия цвят...бели кахъри.

При нас това няма да съществува като проблем, защото тоалетната си е просто тоалетна. НЯма мивка, няма кърпи и прочие. Метър и половина по-натам, на същата стена е банята, тя е голяма и там ще са мивки и всичко останало.

# 27
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Различни, но близки по-цвят  Peace
Аз бих направила така:ако в едното помещение са оранжави /примерно/, в другото ще са пак оранжави, но в по друг нюанс /по-тъмни или по-светли/ и с различен фриз, но да са от една серия плочките Grinning

Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 10:10 от doniboni

# 28
  • Мнения: 5 622

 Уф..ОК... Днес продължавам с търсенето на подходящите плочки  ooooh! Вчера съм обиколила половината магазини. Харесах едните плочки в Керамик Маркет, днес ще видя какво и дали ще харесам на останалите места. (Аз като харесам нещо, после всичко друго ми се вижда безлично, но ако ще са различни, ще трябва да одобря още един вид плочки поне  Wink )


А за фризовете да питам- по  целите стени ли трябва-от край до край? Или може да има места без фриз- ако да, как да стане, някой да помогне с идея? Че тия фризове от по 5 лв бройката....  ooooh!

# 29
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Нещо такова имах в пред вид, но с различени фризове да са  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт