Лидл 137 - По женски...

  • 119 149
  • 2 174
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 10 191
Да помоля да не омесваме темите, че вече...където и да отворя да чета само за тоя вирус.
Ами като вируса лети навсякъде.
Така и не стигнах тази седмица до Лидл, ще пробвам утре, че уж щях да готвя и патешко. Та казвате, че луканката клийн лейбъл е много мазна, някой одобряващ я има ли?

# 766
  • София
  • Мнения: 4 884
Много обичам патицата в китайските ресторанти..

Дайте идея как да сготвя лидълската. Simple Smile

Има ли сполучлива извара в Лидъл?

# 767
  • Мнения: 68 768
А, мазна...сухиндраж е тая луканка. То и на луканка не ми бие вкусово...
Луканчицата  трябва да си е блага. То да не е пъстърма че да го искате да е сухо....

# 768
  • Мнения: 20 176
Всичките Лисълски извари ми харесват на мен, може би защото не са сухи и тричави а по-кремести.

# 769
  • Мнения: 68 768
Патицата със зеле.
Също назад има идеи за супичка, за магре..

# 770
  • Мнения: 9 551
Луканката не е толкова зле като за купешка. Не е мазна за мен.

# 771
  • Мнения: 10 191
Патицата я правя по тази рецепта:
https://recepti.gotvach.bg/r-34147-Печена_патица_с_прясно_зеле?l=1#prep
Същото и с кисело зеле.
Или ако я разфасовам за магре - него запечатвам на тиган, после пека във фурната под фолио, че не обичаме полусурово месо.

# 772
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 270
Луканката има прекалено много черен пипер за моя вкус Simple Smile

# 773
  • Мнения: 6 308
Лимони имаше, ама джинджифил никакъв. Аз не че го ползвам, много ми е лют, ама днес ми направи впечатление че е празно.
Стана ми любопитно с това бавнопеченото месо, но явно не е постоянен асортимент, не видях никъде.
Техните салами и луканки не ги харесваме ние, вземаме от другаде.

# 774
  • София
  • Мнения: 5 547
Джинджифил направо е почти невъзможно да се яде.
Аз си правя чай, рендосан с големината на орех в 1.5л гореща вода. Люто изобщо не обичам, но този чай ми е любим.
Може на ядене, пак се слага толкова на една тенджера към 4 кг храна, за да не го усещаш ,да е само аромата, може и по- малко.

# 775
  • Мнения: 4 598
Лидълските патици стават хубави с нещо киселичко. С портокали например - нарязани отгоре и една половинка вътре. Може да се напълни с ориз. И се стопява доста мазнина, така че може предварително да се обере.
На мен са ми по-вкусни българските Пенелоп, но се намират по-рядко. Те са по-малки и с много по-малко мазнина. Тези в Лидл са унгарски и са мазнички, и освен това ги оглеждайте за перца Simple Smile

# 776
  • Мнения: 5 081
Изварата от 4,5%, която е  кутийка като от 0,1%, как е? И нова ли е? Иначе на Раковски тоалетната хартия е кът. Вчера имаше не повече от 5-6 опаковки към 19 ч.

# 777
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 723
Писах за нея преди 2 дни - за мен почти няма разлика с обезмаслената. Бие на цедено мляко и върви много с кисели краставички или да си я намажеш на филия с печени чушки, маслини и магданоз. Simple Smile

# 778
  • Мнения: 47 996
Нямаше патици Sad
Обичам джинджифил и го ям във всякакви форми. Забравих да си взема
Има нови неща, един вкусен сок от касис за разреждане. И други неща, но ги забравих Joy

# 779
  • Мнения: X
Имате ли отзиви за тротинетката? Мисля да взема на дъщеря ми, но ми се иска да чуя мнения преди това...

Общи условия

Активация на акаунт