Лидл 137 - По женски...

  • 118 937
  • 2 174
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 10 159
Патицата, която взех вчера е доста тлъстичка (махнах близо 1/5 от теглото ѝ мазнини с кожа и остатъчни непочистени вътрешности- остатъци от бял дроб, които няма как да се махнат напълно, ако не е разфасована). Перушинка непочистена почти няма, е на крилата има повечко, но винаги, когато съм вземала патица са били така.
Луканката клийн лейбъл я пробвах, не е много сланинеста, но на вкус повече е като салам, отколкото луканка.

# 886
  • Мнения: 35 110
Аз най- харесвам луканката от 3 лв. Случвала се е да има и кисела сред тях, но мъжът ми онзи ден взе една на орехите за 8 лв и вкусът ѝ беше в пъти по- кофти от тази за 3 лв от Лидл

# 887
  • Мнения: 166
Момичета, при нас такава лютеница няма...Вие да сте виждали? От една друга тема я хвалят и била Лидълска.
Скрит текст:
@

Купувала съм миналата година такава от лидл. Много е вкусна и само се оглеждам за нея, но я няма.

# 888
  • Мнения: 27 500
При нас има лютеница Марко, вече няколко пъти я виждам. Но не е лидълска, любима е на най-добрата ми приятелка от доста време преди въобще да има Лидъл...
И аз харесвам луканката от 3 лв ( тя май стана 3,35 или нещо такова).
Морена, в Лидъл пускат и по-големи силиконови килимчета- имам 40/60, майка ми има дори и по-голяма подложка (нещо от типа на 50/70 или 60/80 см, не съм сигурна, но е големичка). Идеална ми е за месене, не се движи, не залепва по нея нищо, по-лесно е почистването- под нея остава чисто. Обикновено меся в голяма метална купа, на подложката доомесвам, разточвам, изрязвам...Казвала съм и друг път, аз не правя кладенчета на плот, а "меся" като първо слагам течните съставки в купата, после добавям сухите около тях, бъркам с лъжица, меся и като се оформи топчица  я местя на подложката или пък не. Grinning С класическото кладенче винаги ми е било бъркотия, аз поне много повече цапам с него- така и не се научих...
Ще си взема 1-2 подложки за голямата тава на фурната, едната може да я подаря. Blush
Кажете за САЗДЪРМАТА 2+1 от следващата седмица- бива ли?

Последна редакция: пт, 13 мар 2020, 22:15 от dolce miele

# 889
  • Мнения: 730
Коя е "луканката от 3 лв?" На Барони ли?

# 890
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
И аз като Dolce първо в купата замесвам съставките и после доомесвам на силиконово килимче с големички размери. Не се движи, плътно е прилепнало и е кеф да се меси. Не го използвам за печене, а само за месене. Но го купих май от Амазон.
Тук хората продължават да купуват повече от обичайното, но все пак има лек спад отколкото във вторник, деня непоседствено след като обявиха затварянето на училища, градини и университети. Тогава беше лудница, а и се наблюдава, че някои хора спазват дистанция и ти говорят от по-далече, така както посъветваха от Здравеопазването. Обаче хора с маски са да кажем 1/3 от всички пазаруващи.
Някои медици са на мнение, че вируса е по-сериозен, от колкото съобщават по новините.

# 891
  • София
  • Мнения: 3 167
Преди малко минах през Лидл Княжево. Паркинга - пълен, което трябваше да ме подсети какво ще е вътре. Апокалипсис! Почти всички щендери с храна-празни. Народа бута по две колички едновременно пълни с олио, ухт мляко и всякакви хранителни. Нямаше никакво брашно, паста, яйца, млякото на привършване, хладилниците празни, тоалетни хартии се виждаха няколко самотни пакета...

# 892
  • София
  • Мнения: 4 884
Колко ли време могат да издържат големите хранителни магазини на това безумно пазаруване?

# 893
  • Мнения: 15 356
А пускат ли всички,или по 5 до 30 човека?

# 894
  • Варна
  • Мнения: 25 239
Е, да се надяваме, че нещата ще се поуспокоят, все пак тези дето са напазарували за световно няма да се вяснат следващите 10 дни.

# 895
  • София
  • Мнения: 3 167
А пускат ли всички,или по 5 до 30 човека?
Нямаше ограничение за влизане.

# 896
  • Мнения: 10 159
Пак добре, че се наложи да ходя до кварталния супермаркет( не Лидл, да уточня, жалко че там няма някои неща, които децата харесват), пускаха по 20 човека и чаках 30 мин., за да вляза. Нямаше драми и липси вътре, но някак си не е много удобно така.

Последна редакция: пт, 13 мар 2020, 17:18 от fenyx

# 897
  • София
  • Мнения: 4 177
Аз си напазарувах спокойно в нашия супер. Има всичко без дезинфектант и ръкавици от нитрил ( но те никога не са имали).

# 898
  • Мнения: 39 317
Заитригувахте ме с тази луканка. Може ли снимка? То, утре едва ли ще има при нас, но все пак.

# 899
  • Мнения: 10 159
Тази взех вчера:
https://www.lidl.bg/bg/p/pogrizhi-se-za-harmoniyata-v-teb/lukank … lean-label/p36208

(Опаковката вече е в кофата, но пишеше, че е произведена от КФМ)

Общи условия

Активация на акаунт