Любители на Котки - Тема 143

  • 24 090
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 714
Балкай Бартокомляс, предполагам, че няма да ти свърши много работа, както не свърши и на мен, но ще го напиша. Маци беше много лакома и аз исках да яде по-малко. Вет ме посъветва да отделям определеното за ден количество храна и да й давам примерно сутрин и вечер. Оставям го за 10 мин и каквото яла - яла. После го прибирам. При 2 котки обаче, хич не знам.

# 61
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 001
Момичета, според вас колко е вероятно мацата да ползва това нещо?
Доста е обемисто и не ми се ще да си пълня къщата с неща, които не се ползват.

https://apollo-frankfurt.akamaized.net/v1/files/w3p1813yoyai2-BG/image;s=800x600

# 62
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 534
Нали имам лакомия вкъщи, каквото сложа в купичката се изяжда за отрицателно време, нищо не остава, с две котки си представям колко е трудно.

# 63
  • София
  • Мнения: 13 261
Момичета, според вас колко е вероятно мацата да ползва това нещо?
Доста е обемисто и не ми се ще да си пълня къщата с неща, които не се ползват.

https://apollo-frankfurt.akamaized.net/v1/files/w3p1813yoyai2-BG/image;s=800x600

50/50 Laughing  И не само това, но може с месеци да не го поглежда, а после да ѝ е любимо и обратното.

Аз изобщо не си и помислям да ограничавам някого. Няма как да се получи при повече от една котка. Но пък се получава някаква естествено ограничаване. Първо Кирчо ядеше страшно много и беше като топка. В един момент започна да яде нормално и отслабна. Сега си е много добре. След кастрацията Наско направи доста голям корем, но в един момент и той някак се ограничи и спря да дебелее. Пак си има корем, но е в рамките на допустимото. Сега Рижко е в ролята на ламята. Simple Smile Минава по всички паници, докато им види дъното. Преди това стоя и браня останалите, за да се наядат без да бъдат изгонени. Simple Smile

У нас се яде под час. В другото време няма нищо в купичките. Не е като едно време с 1 котка. Тогава купичката винаги беше пълна и Мъро си хапваше когато с сети.

  Laughing

# 64
  • Варна
  • Мнения: 25 311
При две котки е абсурд ограничението. А в интерес на истината Ленка имам чувството, че яде по-малко от Кетя, а си държи стабилно 6,300-6,400 кила. Кетя е около 4. Метаболизъм, кво да прайш Joy

# 65
  • Мнения: 15 421
Момичета, да ви се похваля - маслото свърши работа, имаме голям подарък в тоалетната. Ноо.. при нас подейства по голямо количество от грахово зърно. Вчера нали и дадох малко, ама изкара само няколко броя барабонки, връщам се днес от работа и първата ми работа да ровя за подаръци. Тук подарък, там подарък, йок подарък, само пишкано. Изчистих тоалетната, долях с нова, приготвих мократа храна, скрих гранулите, ама си викам тъй няма да стане, грабнах една бучка масло и... до няма и 30мин. в тоалетната се мъдреше един хубав, голям и ароматен подарък. Joy Ооох, олекна ми, на нея дважди повече, чак излезе на балкона да се търкаля, легна по гръб, вирна краците и кеф майка. Уф. Товар ми падна от гърба.
Ееей, голяма работа сте момичета. Винаги полезни и винаги навреме. Heart Hug

# 66
  • Мнения: 105
Здравейте, много ми е хубаво, че така топло ни приемете....ще се опитам да ви кажа за породата на Майк тук може да помогне Дидитка....та Майк е кръстоска между баща-МАНКС (безопашата порода) и майка-снежен Бенгал и винаги в такива котило има едно отклонение......Майк защото има опашка ....две котки от порода манкс не могат да имат поколение......

# 67
  • Мнения: 5 300
Да се запишем и ние в новата тема. ❤️

# 68
  • Мнения: 105
Малко тъжно и гадно...но нямаше пазарна стойност и така мъжът ми реши да го спаси...за което го заобичах с една идея повече...

# 69
  • Мнения: 5 508
Като говорим за катерушки ... Аз съм набелязала една 176см от този линк - https://s.click.aliexpress.com/e/_dUju8Aj 😁 За цената си от 131лв с доставка е направо без пари ама сега първо пробвам с една хендмейд катерушка за да видя как ще реагират 😁
За ограничаването на една от две котки - лесно е ама изисква постоянство. Поне при нас беше лесно Simple Smile

# 70
  • Мнения: 105
Като говорим за катерушки ... Аз съм набелязала една 176см от този линк - https://s.click.aliexpress.com/e/_dUju8Aj 😁 За цената си от 131лв с доставка е направо без пари ама сега първо пробвам с една хендмейд катерушка за да видя как ще реагират 😁
За ограничаването на една от две котки - лесно е ама изисква постоянство. Поне при нас беше лесно Simple Smile
ееее... ние нямаме катерушки, това е тати ,а ноктите си точим на краката на масата

Последна редакция: чт, 05 мар 2020, 16:16 от AnMary

# 71
  • Мнения: 5 430
Аз катерушка поръчах от Зооплюс преди почти година, още си държи. Висока е 1.70 метра и се ползва и от двете.
bubalesa, радвам се за добрите новини за Рижко. Надявам се да има още такива по време на лечението.
Ивекс, предложи му Stuzzy Cat гранули Satisfied Нали не ги обича?
Джаста Праста, радвам се за Мая, дано няма повече такива проблеми.
_Зизу_, какъв е методът? Готова съм да го пробвам. Пепуната напълня рязко след кастрацията, главно в студените месеци и имам все още минимална надежда, че ще поотслабне през топлите, когато ще увеличи активността си. От храната със сигурност не е, защото и двете получават едно и също, а аз боклуци не купувам.

# 72
  • Мнения: 5 508
Бакалай, в началното, преди да кастрираме малката, им давах храна за кастрирани и на двете. После - пълня купите сутринта според нужния им грамаж и това е за цял ден. Седмица беше нужна малкота да спре да дава на майка си да й изяжда храната 😁
Другият вариант, койти важи и до днес (защото като съм вкъщи все им давам да ядат по нещо) е да разделям храната на поне две дози - закуска и вечеря по малко Simple Smile

# 73
  • Мнения: 5 430
Ама само суха храна през целия ден ли? Аз давам сутрин гранули и вечер консерва (пълноценна), като гледам да е горе-долу наполовина на грамажа, указан на опаковките.

# 74
  • Мнения: 5 508
Аз консерва давам горе-долу през ден-два, само вечер. Е, понякога и цял ден карат на консерва, защото сега взех Карни 800гр и трябва да се изяждат, а те не искат 😁 Иначе да, моите главно гранули ядат. Консервите не винаги им се нравят, а човешка храна (сурово или готвено месо, риба, колбаси, дреболии и т.н.) не близват 😒

Общи условия

Активация на акаунт