Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 4 март 2020, 10:41 ч.

Алергии при деца

• 138
  • 2
  •   1
Отговори
  • Кюстендил
Здравейте! Бих искала да Ви попитам кой тест за алергия е по-достоверен - кръвния или този с драскането по кожата. Къде в София бихте препоръчали да се направи  ?
Детенцето е на 4 г. и 6 м.  Почти постоянно е с уголемени сливици и секрет от носа. Отначало лекарите казаха, че е три в едно - трета сливица, бактериална инфекция, която се подържа от почти постоянно секретиращата трета сливица и алергия. Махнахме третата сливица, но секрета от носа, който минава към гърлото  си продължава. Правихме две изследвания за бактерии /носен и гърлен секрет/ след махането на третата сливица  и всичко е нормално, т.е. няма бактериална инфекция.  Остава алергията. През пролетта на 2019 ходихме при д-р Мустаков. Направиха и тест за алергия с драскането. Но не мога да кажа колко е точен, защото едва удържахме детето да не мърда докато я драскаха. Въпреки всичко отчете, че има алергия към домашен прах, мухъл, соя и соеви продукти. От тогава какво ли не правихме, но резултат няма. Сливиците постоянно са уголемени, както и продължаващия секрет. Правим редовно промивки на носа, но доколко дълго време може да продължаваме така. Моля ви споделете, дайте съвети!

# 1
  • София
Моя син също е с такава алергия от съвсем мъничък. Като бебе имаше атопичен дерматит, после прояви алергичност към прах, мухъл, плесеми и влага. Зима и пролет постоянно е с уголемени сливици, суха лаеща кашлица и секрет от носа. На драскане (in vivo тест) не излезе и при кръвен (in vitro тест) също не излезе.
Лекувам го по лекарско предписание с Aerius само когато, започне само с хрема или да киха повече от 3-4 пъти на ден.
Аз имам медикаментозна алергия - при драскане не излезе, при кръвен също. Зависи много какъв е алергена.
Точно моята алергия не може да се хване с in vivo кожен тест, защото алергена (лекарството) е с "бавно разграждане" в организма и тестера не показва нищо в момента на тестването. Не мисля, че резултатите при драсването зависят от мърдането на детето, а мисля, че освен тези алергени детенцето може да има и други, които като моите не могат да се изявят в момента на тестването.
Когато ми правиха изследването доктора ми спомена и за още един вид провокационен тест т.е предполагаемото вещество се прилага върху носната или бронхаилната лигавици под наблюдение на лекар. Аз се отказах и до ден днешен не е доказан целия спектър лекарства към които съм алергична.
Това, което правя и заради малкия и заради мен е:
- редовни инхалации с физиологичен разтвор
- проветрявам помещението преди сън
- пускам UV лампа в помещението преди сън
- имам обезвлажнител за въздух, който да събира финните частици влага във въздуха.

# 2
  • София
Преди 5 г възраст нито един тест за алергия не е надежден.

Общи условия

Активация на акаунт