Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 25

  • 65 043
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 396
И у нас кисело зеле със свински ребра. В старата тема същото ядене на  AnyHr беше Hushed - зелето едно такова като стъклено, много ми хареса. Въпреки че зелето го обичам нарязано да едро, няма да мрънкам защото  ММ го готви- каквото такова Wink

Последна редакция: чт, 05 мар 2020, 08:59 от mama iasi

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 21 631
Печено агнешко с картофи и моркови;  салата - айсберг, копф и репичка с дресинг
Цедено кисело мляко с малко мед, горски плодове и маракуя





И аз в близките дни ще готвя  последното кисело зеле със свинско. Wink

# 17
  • Мнения: 15 313
От мен закуска с овесено хлебче, котидж сирене и шункова наденица от птиче месо:

Снощи имаше печено пиле и млечна салата, но останаха без снимка. Глад, майка, глааад и снимките артисаха. Joy

# 18
  • София
  • Мнения: 3 010
Джаста Праста, това овесено хлебче ти ли си го правила, ако да, може ли рецептата?

# 19
  • Мнения: 15 313
Да, аз. Заповядай:
Скрит текст:

Рецептата е 12 пълни с.л. овесени трици, 4бр. яйца, една кафена чашка(малка) кисело мляко, 1 к.л.(малка) бакпулвер, малко сол, капка-две подсладител, може да се добави 1с.л. ленено семе, както и хлебчето да се поръси с него при изпичане. Това хлебче е за 4 дни.
Яйцата се разбиват на гъст крем, докато удвоят обема си, добавят се триците, млякото с угасения в него бакпулвер, солта, подсладителя, лененото семе, всичко се смесва до хомогенност и се пече във формичка върху хартия за печене на около 180 градуса. Бързичко се изпича. Оставя се да изстине и се консумира на 4 равни дозички за 4 дни. После пак. Grinning

# 20
  • Мнения: 9 180
О Джаста, това е  интересна идея , ще се пробва тия дни и ще споделя. Само трябва да се снабдя с овесени ядки.Какви препоръчвате да взема, едри, финни,..?

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 21 631
Пинко, овесени трици са. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 15 313
Пинко, да, овесени трици са, не ядки.
Има ги почти навсякъде. Дори в нашия квартален супермаркет. В големите вериги също. Хлебчето е "режимно" - диетично.
Скрит текст:
Съобразено е с режима на Дюкан и е в помощ на борбата с излишните килца.

# 23
  • Gotham City
  • Мнения: 217

Печени свински гърди


Зелена салата


Баница

# 24
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 737
Belle Époque, може ли рецептата за гърдите?

# 25
  • София
  • Мнения: 1 408
От мен закуска с овесено хлебче, котидж сирене и шункова наденица от птиче месо:
Скрит текст:

Снощи имаше печено пиле и млечна салата, но останаха без снимка. Глад, майка, глааад и снимките артисаха. Joy
Джаста Праста, каква марка е шунковата наденица? Нарязана изглежда добре, бих искала и да я опитам! Благодаря!

Последна редакция: вт, 10 мар 2020, 13:13 от bubanka

# 26
  • Мнения: 15 313
B. U2,
Скрит текст:
Наденицата е на Градус - на етикета пише: шункова наденица от птиче месо. Взех едно парченце за проба, не е лоша. Преди да я купя, питах в магазина дали има отзиви за нея и момичето на витрината каза, че много се харесвала и доста я купували, но ми сподели, че лично на нея не и допаднала особено. Та, реших да взема малко за проба, да опитам и тогава да купувам по голямо количество. Пробата беше успешна, допадна ми, е, не е кой знае какво, но не е лоша. Мая(котката ми), също я одобри. Grinning

# 27
  • Мнения: 7 279

Гъбена яхния по DespicableMe 😘(малко е тъмна , но ползвах гъби от фризера и я сгъстих с ръжено брашно ) Благодаря за идеята !

Качамак само за мен Wink (снощи си го забърках по идея от тук с мляко и вода и вместо масло-сложих от мазнинката от пилешките кожички )

Пици от арабски питки ,топли от тавата-чакат учениците да се приберат...

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 16 114
Любимият ни кекс


# 29
  • Мнения: 1 865
Овчарски пай с гъби

Общи условия

Активация на акаунт