Моята възрастна котка - гериатрична тема

  • 41 743
  • 568
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 10 598
Много е готин! Матей Тайсън. Simple Smile Да му намачкаш тумбачето.

Ако не намериш, кажи да ги поръчвам от Испания. Друга идея е да разгледаш същите хранителни ензими с друго име. В Амазон има разни.

# 301
  • Пловдив
  • Мнения: 2 418
На Котето Матей (с прякор Тайсън) му смениха му лекарството за бъбречната недостатъчност с паста wenefro - https://www.petvetbiomed.com/html5/web/10200/13464ImageFile3.pdf
Той отказва да си яде храната с лекарството вътре.

Сестра ми добавя и малко масло от сьомга, но и то не успява да замаскира лекарството. Лекарката я посъветвала да му го дава със спринцовка в устата, но тя не може да се справи по този начин.

Някакви идеи как може да приема пастата?

# 302
  • Мнения: 8 218
Не знам как изглежда и колко му е неприятна, но на моя когато се е налагало да му давам паста, вета ми показа как да му я слагам отстрани в устата -  слагам си на пръста по дължина,колкото трябва и отстрани, гушвам го с гръб към мен и му я изстъргвам странично, по дължина в устата. Естествено трябва с дугата ръка внимателно да му я отворите. Това ако не емного буен. Моят стои.

# 303
  • Мнения: 3 118
На Котето Матей (с прякор Тайсън) му смениха му лекарството за бъбречната недостатъчност с паста wenefro - https://www.petvetbiomed.com/html5/web/10200/13464ImageFile3.pdf
Той отказва да си яде храната с лекарството вътре.

Сестра ми добавя и малко масло от сьомга, но и то не успява да замаскира лекарството. Лекарката я посъветвала да му го дава със спринцовка в устата, но тя не може да се справи по този начин.

Някакви идеи как може да приема пастата?

Можете да мацнете на муцунката, котето се облизва и я изяжда.
Иначе аз лекарството за кръвно го разтварям във водичка и с една малка лъжичка ѝ я сипвам в устата, докато някой друг я държи.

А откъде купихте пастата wenefro?
Не намирам онлайн магазин...

# 304
  • Мнения: 10 598
Пит, ти от кога даваш лекарство за кръвно?

Иланг, капсулките Renalvet колко по-лесно се дават...

# 305
  • Мнения: 3 118
Пит, ти от кога даваш лекарство за кръвно?

Иланг, капсулките Renalvet колко по-лесно се дават...

От около година и половина.

Renalvet аз режа с ножичка и я давам да се оближе, харесва се (за куче иде реч).

# 306
  • Пловдив
  • Мнения: 2 418
Котето Матей е на сестра ми, тя живее в София и лекарствата ги купува от ветеринарната клиника, която е посещавало котето преди тя да го вземе - Байвет.
Лекарката не е поискала да смени лекарството, казала е, че това е добро.

Ще й кажа да пробва да го маца по муцуната. Да видим как ще реагира.

# 307
  • Мнения: 10 598
А, ензимите успяхте ли да ги намерите?

# 308
  • Пловдив
  • Мнения: 2 418
А, ензимите успяхте ли да ги намерите?
да, сестра ми ги поръча от немския амазон. И малко след това и вносителят ги внесе.

# 309
  • Мнения: 28
Здравейте,

Вписвам се в темата и аз. Много интересни мнения и различни истории на възрастните котчици.
Имам въпрос, свързан с моята котка- на 16 год. Водих я на профилактични изследвания, които прикачвам тук. Според вас, предвид опита ви с възрастни маци, необходимо ли е да се пускат някакви допълнитлени изследвания или да се прави нещо друго ?


# 310
  • Мнения: 10 598
Мацето изглежда перфект. Heart Да ти е жива и здрава! Някакви оплаквания имате ли?

# 311
  • Мнения: 28
Мацето изглежда перфект. Heart Да ти е жива и здрава! Някакви оплаквания имате ли?

Благодаря Simple Smile И ветеринаря така каза. Притеснявах се за проблем с бъбреците (предвид възрастта и увеличения обем на урината напоследък ), затова пуснах ПКК и биохимия. Оплаквания- не, освен, че е малко дебеличка и понякога има задъхване (или хрипове, не знам как да го определя точно) , когато тича. Затова си мисля дали няма проблем с кръвното или сърдечен проблем, но ветеринаря няма такава апартаура за диагностициране. Добре ли е да се пусне ехокардиография и кардиограма според Вас.

# 312
  • Мнения: 10 598
Да, добре би било. Кардиограма само няма смисъл. Ехокардиография - да се види цялостно сърцето. Тези "хрипове" само в движение ли ги има?

# 313
  • Мнения: 28
Да, добре би било. Кардиограма само няма смисъл. Ехокардиография - да се види цялостно сърцето. Тези "хрипове" само в движение ли ги има?

Ами понякога в движение, понякога след храна, но не е постоянно, по- скоро е като хъркане. А бихте ли препоръчали къде в София има апаратура за ехокардиография и добър лекар за това, може и на лични съобщения.

# 314
  • Мнения: 10 598
За София не мога да препоръчам, но предполагам във всички по-големи клиники имат в екипите си специализирал кардиология или поне по образна диагностика. Като отвориш сайта на клиниката с биографиите на екипа на всяка, би могла да се ориентираш.

Общи условия

Активация на акаунт