провет тракия или как здраво, излекувано котенце си отиде за няколко часа

  • 2 386
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Ами това е - след бизнеса в медицината със здравето и чувствата на хората, преживях и тези във ветеринарната сфера.
Болното ми от панлевкопемия котенце - заведох го там с ясната идея, че заболяването е коварно, а то е на един месец и шансовете му са нищожни. Бяха ми похвалили тази клиника и се доверих. Всеки ден се обаждах в продължение на четири дни да се осведомявам за състоянието на котенцето. По думите на лекарите то се оправяше невероятно бързо и добре, било започнало да се храни и изхожда почти нормално, което много, ама много ме радваше, защото вече бях погребала две котенца и треперех за този мъник. СЛед четвъртия ден престой, който по думите на лекаря беше "за всеки случай", отидох да го взема. Последва суматоха, обяснения за последваща домашна терапия и накрая набързо предаване на...един скелет с кожа, омазан в силно миришещ пастет, следи откойто намерих и в устичката на бедното животно (как се хранят котките, колко чисти животни са всеки знае, а аз познавам и навиците на моите бебета), както и мокри, явно прясно измити задни лапи и дупе. Върху пелената имаше прясно диарично изхождане от притеснителен тип.
Пуснах котето да походи веднага след като го взех - стоеше си на краката, но изглеждаше доста неадекватно, сякаш беше надрусано, и се изхождаше постоянно, докато ходи, без да се усети. Хапна две гранулки - това беше моето "здраво" котенце и "огромният" му апетит.
След няколко часа, вкъщи отново не пожела да яде, затова пък продължи изключително болезнено да се изхожда с разстройство, съсвсем скоро легна, много се мъчи и го болеше, и угасна.
Много съм разстроена най-вече от  лъжата на лекаря и в негово лице на клиниката. Нито щях да претендирам за някакви пари (към 130 лв ни излезе "оздравяването"), нито щях да имам нещо против да си прибера умиращото котенце да си отиде на спокойствие вкъщи.
Защо трябваше по този лицемерен и изключително болезнен за мен начин да се развият нещата?
Споделям тази история, за да информирам - явно постоянно трябва да сме нащрек и да живеем в съмнение и подозрение за лъжа и злоупотреба най-вече в медицинския сектор.
Въпреки тези изпитания, силно се надявам и вярвам, че има Човеци, които ги е грижа за останалите, живеят с Истината и Творят един свят на Доверие и Състрадание.

# 1
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 229
За съжаление ветеринарите не са ви казали, че смъртността при котенца, болни от панлевкопения е почти 100%. Много съжалявам, че сте преживели това.

# 2
  • Мнения: 4
Моля Ви четете внимателно и не извъртайте нещата -тук не става въпрос за смъртта на животинчето, а за цирка, който лекарят изигра, че е добре. Напълно наясно съм с болестта вече. Ако този лекар с всичката апаратура и компетенции не може да разпознае нещо, което аз видях и констатирах, че котето си отива, тогава въпросът е за компетенциите на лекаря и качеството на обслужване на клиниката. Като гледам справките от направените вливания, е станало ясно още на втория ден, че няма да го бъде. Защо не ми го върнаха тогава и защо ми го върнаха надрусано и омазано полумъртво с диагнозата “прескочило трапа и излекувано” ? Нека клиниката си поеме отговорността за “политиката”, не да изкривява поста ми, моля!

За съжаление ветеринарите не са ви казали, че смъртността при котенца, болни от панлевкопения е почти 100%. Много съжалявам, че сте преживели това.

# 3
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 229
Не Ви е казал, защото е видял, че сте лесна / лесен за лъгане. Ако бяхте човек щяхте да отидете на място и да видите котето. Защото е ясно, че толкова малко коте никога няма да оцелее от панлевкопения.

И не ми подскачайте, исках само да изразя искрено съчувствие, защото и аз съм губила по същия начин коте. Това заболяване се доказва с тест от фекална проба. Апаратури не трябват.

Ами могли са - спретнали са цирк. Да бяхте ги питали на място защо са го направили.

# 4
  • Мнения: 4
Трябваше да тествам от кои братя сте Wink
Защото им повярвах, да, надявах се това, което казват да е истина и защото не допусках, че са се занимавали да спретват такъв сценарий. Опитвам се да не губя вярата в доброто и надеждата за по-добрите хора и дни.
А на тези и да им кажеш - те са пълни пердета - виждала съм го да го правят с хора, какво остава животинки.
На нас ни установиха заболяването в друга клиника с някакво бързо тестче като за бременност при човеците.
Дават 5-10% шанс дори и при бебетата, моето коте вече беше в много напреднала фаза. Исках да знам, че съм опитала.
Избирам да живея в свят на взаимно доверие, вместо да ставам "трудна за лъгане" сред манипулаторство и притворност.
Все пак благодаря на всички за съчувствието  - дава ми сериозна утеха, предвид тежката ситуация, в която съм извън това.

Не Ви е казал, защото е видял, че сте лесна / лесен за лъгане. Ако бяхте човек щяхте да отидете на място и да видите котето. Защото е ясно, че толкова малко коте никога няма да оцелее от панлевкопения.

И не ми подскачайте, исках само да изразя искрено съчувствие, защото и аз съм губила по същия начин коте. Това заболяване се доказва с тест от фекална проба. Апаратури не трябват.

Ами могли са - спретнали са цирк. Да бяхте ги питали на място защо са го направили.

# 5
  • Мнения: X
Лично за мен тази клиника не съществува отдавна, както и за повечето ми познати. Не сте нито първата, нито последната попаднала в техния цирк. Лошото е, че има и нещастен край. Съжалявам за загубата ви и пак казвам, не сте единствената която повече никога няма да стъпи там.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Вижте... съжалявам за котето... много.
За съжаление болестите са машина за правене на пари.
Наизписани са ми лекарства за над 150 лв,но от 56% ТЕЛК минах на 0%
Май е излишно да казвам,че съм безработна...
Имам почасова работа,но...не е постоянна,в кризата силно намаля...
Само две от лекарствата са ми по каса,няма смисъл да ги вземам,при положение,че някои аптеки сложиха такса за обработка на данните...

Моето котенце пък не искаха да го лекуват,казаха да го хвърлям.
Замъкнах го в друга клиника,направиха тест за панлевкопения,но беше отрицателен.Имаше язви в цялата устичка,езикът беше черен,на дупки...
Не му даваха голям шанс на теория,но оцеля.
Сега ме гушка и мъркоти...
Има много котенца в беда.
Вземете друго,спасете ако можете един или два живота...

Когато дойде,нямаше сили да скочи на леглото при мен и протягаше лапи да го вдигам...

После пък стана на плешиви петна,излезе микроспория.Друг лекар му би две ваксини Биокан М.На мястото на ваксините се появиха големи,твърди бучки... Много страдах,че е някакъв рак,но лекарят каза,че така изгражда имунитет.
Когато взе да расте козинка,бучките взеха да намаляват и сега ги няма.
Ваксинирала съм го и с две тривиалентни ваксини,обезпаразитявах го преди това,че имаше глисти...
Дано намерите човечен и добър вет и да си вземете коте,което да е здравичко...

# 7
  • Мнения: 3 767
Ние бяхме от малкия процент спасени от Панливкопения именно в Провет Тракия.
На 6 месеца беше мацо.
До сега не съм имала никакви оплаква Ив от тях. 5 котки водя, не подбираме определен лекар.

Спасете друго коте и дарете любовта отнесена от загубата.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
MarietaYo,прекрасно е,че сте спасили живот.
Животът е безценен.
Мечтая повече хора да отворят сърцата и домовете си за котенца,кученца...Така бързо би се решил проблемът с бездомните животинки.
Е,има и свикнали навън,надали всички ще свикнат в апартамент.
За тях могат да бъдат построени къщички...
Моят глезан е ваксиниран,но това съвсем не означава,че не може да се разболее.Дано не се случва.
Навремето имах котка,нито ваксинирана,нито обезпаразитена вътрешно...Доста си поживя,дано и този има късмет.
Панлевкопенията всъщност е котешка чума и спасяват малък процент.Не знам без медицински грижи и системи,изобщо има ли шанс за оцеляване,вероятно не.

# 9
  • Мнения: 3 767
Вероятно не.
За няколко часа буквално пред очите ни, ИТ най-игривото коте стана парцал и почна да се задушава.
Точно бяха направили първата карантина, с постовете на входовете на града и се обяснявах на полицаи да ме пуснат да вляза

# 10
  • Мнения: 13
Добър вечер!
Извинявам се на всички предварително,защото въпросът ми няма общо със заглавието ,но ви моля ,ако някой има някакви мнения или впечатления от ветеринар Светозар Кръстев от Стара Загора нека да ми пише , тъй като моята животинка има пателарна луксация.

Благодаря предварително за отговорите !

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
В темата любители на котки има повече хора,които могат да отговорят.
И във фейсбук групите има много хора,които са ползвали ветеринарни услуги...
Има и тема за ветеринарна помощ,но там съветват да се заведе животинката на вет.
С моя котарак ви стискаме палци и лапички.

# 12
  • Мнения: 13
В темата любители на котки има повече хора,които могат да отговорят.
И във фейсбук групите има много хора,които са ползвали ветеринарни услуги...
Има и тема за ветеринарна помощ,но там съветват да се заведе животинката на вет.
С моя котарак ви стискаме палци и лапички.

Благодаря ви !
Ще пиша и там . Благодаря за съвета !

# 13
  • Мнения: 10 583
Може ли да посочите името на лекаря от Провет, който ви е излъгал?

Общи условия

Активация на акаунт