Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 18

  • 23 407
  • 758
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: X
Уредите от Икея не са ли малко скъпички? Плюсът им е, че пасват на техните модули за вграждане, сигурна съм и че са качествени и здрави, но за мен са си цифра.

Последна редакция: сб, 28 мар 2020, 11:34 от Анонимен

# 271
  • Мнения: 6 290
Уредите на Икеа са производство на Уирлпул и Електролукс и ги обслужват техните сервизи. Предимството е, че са винаги с 5 г гаранция, а не само по кампании  в определени периоди, но от друга страна са доста малко като асортимент...

# 272
  • София
  • Мнения: 5 943
Аз от кухнята Икеа хич не съм доволна, хем доста пари излезе. 7ма година я ползваме, ами не ми е Ок. Нито от уредите, още по малко от монтажа им, тогава си оставиха ръцете едни, 3 пъти идваха да я монтират пак. Да си Кажа от АЙКО преди, в първото жилище повече се  постараха хората. Тази сега Икейската ми стои по- кекава. Или по точно, става, но да беше на половината пари, да, съгласна съм.

# 273
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
наемите паднаха ли ?

# 274
  • Мнения: 852
Уредите от Икея не са ли малко скъпички? Плюсът им е, че пасват на техните модули за вграждане, сигурна съм и че с качествени и здрави, но за мен са си цифра.
Не знам, някой ги описа като среден клас и направо се учудих.

# 275
  • Мнения: 9 774
То хубаво последните страници наемателите са си пуснали уиш-листа за обзавеждане, ама да добавят квадратура/тип апартамент, локация и очакван наем, за да бъде по-информативно все пак.
Иначе звучи като как искам да ми е обзаведен собствения апартамент.

# 276
  • Мнения: X
Усещам, че малко хора тук са бърсали прах от масичка, лакирана без предварително почистване от прах, или пък гардероб с лепенки и гвоздейчета за хавлията.

# 277
  • Мнения: 6 873
Мандаринка, не е уиш лист, на раздумка сме, че да убием малко време Simple Smile
Ние сме с мокет в спалнята. Тегава поддръжка - минаването с прахосмукачка е ясно, а опасности от разливане няма, понеже мноого рядко се яде или пие там, ако седна на бюрото.
Обаче  за да се изпере - трябва да ида на наема перяща прахосмукачка,  която освен че е разказ, е много обемна и я няма в дрогерията до вкъщи, т.е. трябва някак да я придвижа. Освен това трябва и да е свободна, а те списък за чакащи нямали, така че последният път ходих шест пъти до две места. Ние имаме кола, така че остава само да убедя скъпия, че, ДА, мокетите трябва да се перат! След това перем два-три часа, оставаме без кръст и накрая спим две нощи на дивана в хола. Ако имах дете, не знам как щях да си я причиня тая хамалогия. Понеже жилището е малко и като за студенти по токушните стандарти, изразявам скромно предположение, че повечето, които познавам, не биха си направили.
Паркетът щеше да е пей сърце и за нас, и за тях с оглед по-малкия риск.

# 278
  • Мнения: 852
То хубаво последните страници наемателите са си пуснали уиш-листа за обзавеждане, ама да добавят квадратура/тип апартамент, локация и очакван наем, за да бъде по-информативно все пак.
Иначе звучи като как искам да ми е обзаведен собствения апартамент.
Аз мисля, че само улеснихме наемодателите, защото предложихме най-евтините и хигиенични варианти, пак с уточнението все пак да вършат работа. Аз никога не бих наела супер дизайнерски апартамент или с тежки кожени дивани и мебели, в крайна сметка вещите са да ми служат на мен, не аз на тях.

# 279
  • Мнения: 1 997
Как ги поддържате тия мокети, не събират ли прах като са дебели и пухкави. А в детската стая? Особено ако се разлее нещо?
Събират, за мен това е + ( не летят във въздуха прах и коси Smile ) Сега живея в квартал в който масово се строи и всеки ден след работа минавам ламината/плочките.
Ако се разлее нещо трябва веднага да се почисти докато не е попило. Като любители на мокети/килими и кучета Simple Smile сме си взели почистваща с-ма Рейнбоу, но и с най-обикновенната прахосмукачка е ок.
Като каза за детска стая,  моя позната с дете с алергия беше ме изненадала с инфо, че и за детето било по- подходящо с мокет защото праха не се разнасял. Те сложиха точно такава подложка с дебелина 11 мм каквато спомена Нико и бюджетен мокет ( ако детето го нацапа ) и детето постоянно пода играе.

bebolilina по същата причина не бих обзавела скъпо дори собствения си апартамент
Цитат
в крайна сметка вещите са да ми служат на мен, не аз на тях.

Мисля че за апартамент под наем, инвестицията и типа обзавеждането е добре да са съобразени и с локацията. Тя според мен определя и таргетната група наематели.

Още не забелязвам тенденция да са паднали наемите, но личното ми мнение че ще паднат. София може да е по малък %, но в Варна/Бургас ще е повече.

Последна редакция: сб, 28 мар 2020, 11:59 от Casual

# 280
  • Мнения: 852
Casual, да в по-преден пост казах и за своя, че не бих заложила на най-скъпото. Wink
Не знам, лоши впечатления имам от мокета, много трудно и бавно се чистеше с прахосмукачката и на следващия ден като стъпиш върху него пак излизаше прах.
Много съм съгласна за локацията, но ако е хай-вип-турболуксозен комплекс пак не ми се връзват супер ретро визиите. Както каза някой НС и пералня Перла все едно.

# 281
  • Мнения: X
Мисля че за апартамент под наем, инвестицията и типа обзавеждането е добре да са съобразени и с локацията. Тя според мен определя и таргетната група наематели.
По принцип е така, но има риск да се получат суперскъпи апартаменти в престижни квартали с мечта за таргет-паралия и небутнати дупки в непрестижни квартали на принципа 'да му взема някой лев'.
Освен това, София е относително малка на фона на Лондон примерно, и с относително уреден ГТ. Локацията в рамките на града няма особено значение, освен ако не е баш в циганско гето.

# 282
  • Мнения: X
За настилките да се включа и аз, винаги съм предпочитала хубав естествен паркет и (евентуално)  върху него килим. За ремонта си навих и прибрах килимите, докато приключи, и така и не ги сложих пак. Стъпвам си боса по паркета и не ми е студено, дървото изолира много добре. Прах по паркета се чисти лесно, а и се мие, защото е лакиран. За сервизните и коридорите - гранитогрес. И двете настилки се чистят бързо и лесно с парочистачка или прахосмукачка и след нея моп.
Мисля че за апартамент под наем, инвестицията и типа обзавеждането е добре да са съобразени и с локацията. Тя според мен определя и таргетната група наематели.
По принцип е така, но има риск да се получат суперскъпи апартаменти в престижни квартали с мечта за таргет-паралия и небутнати дупки в непрестижни квартали на принципа 'да му взема някой лев'.
Освен това, София е относително малка на фона на Лондон примерно, и с относително уреден ГТ. Локацията в рамките на града няма особено значение, освен ако не е баш в циганско гето.
Локацията си има значение навсякъде. Едно е да пътуваш до работа 1 час със смяна на 2 превозни средства, друго е да стигаш за 10 мин пеш. Затова и кандидат наемателите първо това гледат, от моя опит, колко е близо и как ще стигат до работата си. После гледат магазини, заведения за хранене, парк, ако са с деца, детски заведения и училища. Не всяка локация предлага всички тези неща на едно място.

# 283
  • Мнения: 1 997
Галинор Визирах обратното суперскъпи апартаменти в непрестижни квартали и небутнати дупки в престижни квартали   Wink и докато за вторите е по-вероятно да си намерят наематели, за първите ще е трудно.

Прах по паркета се чисти лесно, а и се мие, защото е лакиран. За сервизните и коридорите - гранитогрес. И двете настилки се чистят бързо и лесно с парочистачка или прахосмукачка и след нея моп.
В момента съм с такива настилки, лесно се чистят но почти ежедневно го правя, пак казвам може би поради засиленото строителство наоколо.
На мен ми харесва да ходя боса и мекичко под краката Smile

# 284
  • Мнения: X
Моите наблюдения са други Simple Smile За какво му е дупка в центъра, дето да го е срам гости/гадже да покани, като има кола и за същите пари ще наеме барнато жилище в квартал и до метро.

Общи условия

Активация на акаунт