Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 18

  • 23 400
  • 758
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 9 767
Диван за 400 лв. няма да издържи и 2 години, за 10 да не говорим. Явно ти самата не си търсила диван наскоро, то само по картинки в нета не става. Както го гледаш приличен на външен вид от витрината или на картинка в нет-а, така като отидеш и го видиш на живо и отблизо и те обхваща голямо разочарование. Като седнеш - направо изпадаш в депресия. Това от личен опит ти го казвам - търсих преди година и половина диван за мен си - до към 1000 лв., дори с вариант да стигна до към 1200 лв. Търсех диван, който хем да е със съвременен дизайн, хем да ми е удобен, хем да издържи примерно 5 години. Много трудно беше. Да не говорим, че в доста от магазините нямат наличност - с поръчка са повечето, за 30 работни дни. Доставката - 50-60-70 лв. в рамките на София, до входа на кооперацията, след това - по 10 лв. на етаж, ако не се събира в асансьора, а те повечето са едни сандъци, които не се побират в малките асансьори. Ще кажеш - викаш приятели и познати, толкова ли нямаш. Ами моите приятели и познати не са хамали, търкат столове по офисите.
Имала съм в къщи клик-клак от Айко за 199 лв., издържа година и половина ползване от мен, вечер да седна да гледам телевизия от него и по празници 3 души да поседят за 2-3 часа.
Не бих си причинила на всеки 1-2 години да правя това упражнение с търсене, купуване и доставка на нов диван.

# 301
  • Мнения: 9 860
Имам такъв от Айко за 199 лв в офиса. На вид го докарва, обаче за вкъщи е 1199 от Айко. Искам да ми е удобно.

# 302
  • Мнения: 852
Диван Джъстин на Виденов лично си го купих за въпросната тогавашна квартира. 420 лв с ДДС - ъглов и разтегателен - 3 години дива експлоатация - седене, лежане, гости, спане по половин година (с условието обща тежест 130 кг на спящите, с повече не сме пробвали). След това абсолютно здрав беше продаден, защото новата квартира е обзаведена.

# 303
  • Варна
  • Мнения: 5 135
И аз от личен опит - преди 5 години купих диван от Виденов за 414 лв. - ъглов и разтетгателен. Няма да изпадам в подробности какво съм му причинявала. Joy Даже и за спане се използваше 2 години всекидневно. Постоянно се разпъва, защото е с 2 ракли и все вадя или прибирам нещо. Скандално, но все оща нито е счупен, нито е изтърбушен, нито е с протрита дамаска. Съжалявам за твоя кофти опит.

# 304
  • Мнения: 2 113
Преди 2 години преместването ни излезе около 150 лева. 90 лева беше един курс на хамалите.
Преди 8-9 години беше пълно с необзаведени апартаменти. Това беше и причината да наемем такъв. Сега няма.

Има, дори и в центъра има.

# 305
  • София
  • Мнения: 4 192
Мокети , килими - не! Аз не съм да им слугувам. А пък да почна да пускам прахосмукачка всеки ден, след като роботите чистят ламината и камъка докато спя, изобщо пък не може да се случи. А и знам мокет как се чисти, като се разлее вино или кафе - в повечето случай - никак...

# 306
  • Мнения: 852
Е, как? Пиеш червено вино в стаята с червения мокет и кафе само в стаята с кафевия. Joy Шегувам се, надявам се почитателите на мокет да не се обидят.

# 307
  • Варна
  • Мнения: 5 135
Аз съм чистила червено вино от бял мокет в хол. И то на гости. Добре, че се изпра, че иначе сега щях да съм изгорена, заедно с мокета. Joy

# 308
  • Мнения: X
Мокети , килими - не! Аз не съм да им слугувам. А пък да почна да пускам прахосмукачка всеки ден, след като роботите чистят ламината и камъка докато спя, изобщо пък не може да се случи. А и знам мокет как се чисти, като се разлее вино или кафе - в повечето случай - никак...
Няма спор, че е много по-капризно, но за сметка на това е супер приятно. Както се казва кеф цена няма. При нас може би е по-лесно защото вино и кафета се пият основно в хола или в градината (когато времето позволява) и съответно поне в това отношение сме предпазени. Иначе е факт, че с дървен под е по-лесно, по-дълготрайно, а вероятно и по-евтино.

# 309
  • Мнения: 9 767
Хубаво, да обобщя - младите наематели харесват евтино обзавеждане от Виденов. Ако тръгна пак да давам под наем ще го имам предвид.
Ама след това пък казват - "обзаведено с мебели от Виденов, пък му искат ХХХ наем!".
И само да отбележа, че обща тежест от 130 кг. за спящите/седящите  - значи диванът е предназначен за девойки-анорексички под 50 кг., които не си канят момчета, блъскащи за маса във фитнеса над 80 кг., то така или иначе младеж под 80 кг. си го водят анорексик.  Да знам какъв е таргетът на дивани Виденов-
И го погледнах този Джъстин, да видя какъв е вкусът на младите момичета. Ами точно това е, което аз виждах навсякъде, като си търсех за мен и което не исках да си взема - много ми е грозен, сори. 777 лв. настояща цена, плюс 11 лв. за сглобяване, плюс 30 лв. за качване на първи-втори етаж, плюс 10 лв. за всеки следващ етаж.

Скрит текст:

Мандаринка, като цял си права. Simple Smile Обаче ако се поставиш в обувките на един наемател, ще разбереш, че него не го интересува диванът в хола да издържи на бурен секс и след 10 наемателя. Него го интересува това, което вижда в момента на наемането, да е чисто, удобно и да му харесва. И айде без крайности. Има достатъчно модели  по 5 - 6 - 700 лв, които са достатъчно удобни и здрави. 

Диди, ако се поставиш на мястото на наемодателите (което е правилният традиционен български идиом, точен аналог  на онзи масово ширещ се превод на чуждия идиом за обувките), ще разбереш, че наемодателите не биха искали да сменят диван на всеки 2 години, след като всеки от прелитащите от квартира на квартира наематели са правили бурен секс по дивана по 2-3-4 месеца всеки.

# 310
  • София
  • Мнения: 4 192
Нико, моят ми ги говори същото - кеф цена нямало. Ама на него майка му му е чистила и ми го е прехвърлила и ще чака аз да му чистя. Аз съм егоистка - гледам си първо мене, за да не го отнесат после другите Trollface
Вино разливам поне веднъж месечно - факт...

# 311
  • Мнения: 852
Е, то остава и да искате 1000 + лв наем за Виденов. И, ако обичаш, въздържай се от коментари за вкуса ми, защото е проява на много грозно възпитание, далеч от претенциите ти.

# 312
  • Варна
  • Мнения: 5 135

Диди, ако се поставиш на мястото на наемодателите (което е правилният традиционен български идиом, точен аналог  на онзи масово ширещ се превод на чуждия идиом за обувките), ще разбереш, че наемодателите не биха искали да сменят диван на всеки 2 години, след като всеки от прелитащите от квартира на квартира наематели са правили бурен секс по дивана по 2-3-4 месеца всеки.

Напълно съм наясно, че е така. Затова казах без крайности. Не всичко е нов Виденов за 400 лв или 30 годишен диван, на който само новата дамаска е 400 лв. Simple Smile

# 313
  • Мнения: 6 873
Ама след това пък казват - "обзаведено с мебели от Виденов, пък му искат ХХХ наем!".
Да, обаче пост-комунистическият гардероб, за който някой се е редил на опашка някога, макар и здрав, и масивен, много по-бързо ще събуди асосиация "Непипнато даже и с мебели като на баба, пък му искат ХХХ наем". Нормално е младите хора да искат нещо, което да отговаря на времето, в което живеят. Баба ми също е чакала на опашка за секция през 75 година, а не си е казала "Ех, какъв хубав бюфет, здрав и качествен, ми е останал от майка, що да не взема да си го ползвам!". Макар че и бюфетът, и секцията, и шкафът от Виденов служат за съхранение. Баба беше родена през 52-ра, поколението на бейби бумърите, а не през 95, че да я опишем като капризен милениъл, част от презряното консуматорско поколение.
Всеки преценява - сигурна съм, че и за старото качествено, и за новото евтино, и за новото скъпо си има клиенти. Аз няма да си кривя душата и ще кажа, че по ми иде отвътре да пазя и да се грижа за новото.

Последна редакция: сб, 28 мар 2020, 15:00 от Welt

# 314
  • София
  • Мнения: 11 482
Намалихме наема на нашия наемател. Много се зарадва момчето.

Общи условия

Активация на акаунт