Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 18

  • 23 294
  • 758
  •   2
Отговори

Анкета

В каква позиция сте?

Опции:

# 375
  • Варна
  • Мнения: 5 065
Diki, на мен лично не ми харесват нито фотьойлите, нито плота. Не казвам, че не са удобни, чисто визуално не ми допадат. Особено фотьойлите - ретро модел с ретро изтъркани подлакътници, пък модерна и шарена дамаска... някак не ми се вързва. Но това си е мое мнение. Пожелавам ти да си намериш наематели, които ще оценят труда ти (който очевидно не е малко) и ще пазят мебелите като свои. Simple Smile

Последна редакция: нд, 29 мар 2020, 15:02 от Didi168

# 376
  • София
  • Мнения: 5 884
Diki, на мен много ми харесва. Има уют, има замисъл, има индивидуалност. Повечето съвременни кухни, ако ги снимаш си приличат почти напълно и след 5тата която видиш, ти е все едно. Този, твоя стил е хубав и се помни.

# 377
  • София
  • Мнения: 4 192
Поздравления за труда първо, защото съм длъжна да кажа какво мисля.
Навремето като ме оставяха при баба ми на село за лятото имаше същата кухня и същите фотьойли - 2 броя с 2 табуретки и диванче. Отгоре им слагаха едни китеница, да не се зацапат, че обзавеждане се купуваше веднъж през живота. Няма лошо в ретро стила, но не е моето нещо. А и за под наем не ми се струва практично.
А и реставрацията на един стол ти е струвала поне 300лв, неоправдано много пари, които никога няма да ги избиеш от наемател

# 378
  • Мнения: 6 843
Много съм впечатлена от наемодателите, които в това смутно време решават да направят отстъпка и да намалят наема на жилището - дали 50, дали 100 - намирам го за чудесен жест. Аз бих била изключително трогната и бих се чувствала задължена на човека отсреща. Вярвам, че доброто се връща.

# 379
  • Мнения: 9 684
Интериорният дизайн в жилището е въпрос на вкус, най-вече на наемодателя, защото явно необзаведените жилища са малко. Харесвам тосканската кухня като стил, но в центъра на София за моето жилище не би ми се вързала. Дики обаче е във Варна и този стил вероятно подхожда на морското жилище, което ще отдава под наем.
Фотьойлите обаче могат да се впишат и в скандинавския стил, който е толкова популярен у нас в момента, като придадат малко цвят, топлина и елегантност в иначе прекалено бледите и ръбатите за моя вкус мебели.
Съвсем искрено отново й пожелавам да намери точните наематели, които да се радват на това, което тя е създала и да го пазят.
Не знам как са наемателите във Варна, но за София аз категорично не бих положила такива усилия и вложила такива пари за обзавеждане, текучеството тук е голямо, хора - всякакви, което доказват и разказите и снимките на наемателите в какво състояние са взели жилището от предходните.
По този повод - онази снимка на гадния мокет и описанието на курешките и бутилките на балкона, котешката тоалетна в банята, чудя се какво смятат наемателите за депозита на предишните - трябва ли да им се върне? Длъжни ли са наемодателите или следващите наематели да чистят/поемат за своя сметка кочината им?

# 380
  • Мнения: 852
Мога да кача хорър клипче от казанчето в тоалетната и стената зад него, но то е вече за дълга пауза между храненията. Joy

Договорните отношения между други хора не ме касаят, но е задължение на хазяина да приведе квартирата в използваем вид. Жалко, че нямам снимки на целия апартамент - ако се гледаше договора, сигурно щеше да има и за доплащане. Дори да е чисто, може да се налага латекс или нещо друго. Абсолютно не е нормално подобрения от каквото и да е естество да стават за сметка на наемателите.

# 381
  • Варна
  • Мнения: 5 065
Е айде сега - ако е чисто, ама собствениците искат да освежат латекса, това си е за тяхна сметка. Наемателят не е длъжен да прави козметичен ремонт и да поема цялата амортизация. Поне в България.

Ако говорим само за мръсотия до шия, без повреди, викам фирма да чисти и колкото ми вземе, толкова си одържам от депозита. Или ако имам време и желание да изчистя сама, пак пускам запитване в някоя фирма и колкото пари ми кажат, толкова си одържам. Ако искат да си видят целия депозит, да си изчистят. Аз даже прах бърша и прозорци мия преди да освободя жилище...

# 382
  • Мнения: X
Е, то по този повод имаше и виц, че и мнения тук - търся кофа хлебарки и две дузини дървеници, че ще освобождавам квартирата и трябва да е в състоянието, в което е наета.

# 383
  • Мнения: 1 994
но е задължение на хазяина да приведе квартирата в използваем вид..
Абсолютно съгласна. Ако няма възможност може да предложи това да стане на сметка на наема.
Аз не мога да си представя че ще пусна апартамент в състоянието от снимките които ти показа.
Абсолютно не е нормално подобрения от каквото и да е естество да стават за сметка на наемателите.
Какво имаш предвид под подобрения.
Примерно външни ролетни щори/съдомиялна/пердета ( примерно при мен са вътрешни щори ) ако желаят, може би е по удачно да търсят апартамент който вече се предлага с такива.

# 384
  • Мнения: 852
Това, че съм изринала мизериите от апартамента, дезинфекцира и дезинсекцирила съм. Търсили сме хора и приятели да й изхвърляме прогнилите шкафове, пълни с хлебарки. Някакви такива, не помня всичко.

Да се допълня по Диди, сменихме батерията на душа. Също ключалката на входната врата.

# 385
  • Варна
  • Мнения: 5 065
подобрения например 2 ръце латекс, нов прозорец ако стария се е счупил при градушка, нова батерия на чешмата, ако старата е протекла, нов хладилник, ако старият е на 10 години и е умрял... всичко това са подобрения, които не са по вина или желание на наемателя, и са за сметка на собственика.

# 386
  • Мнения: X
подобрения например 2 ръце латекс
С уточнението, че се маже в промеждутъка между двама наематели.
Примерно аз искам да сменя розовото в хола, защото е идиотски тъмно, но няма да карам хазяйката да плаща за това, че съм недоскив.

# 387
  • Мнения: 852
Аз затова уточних подобрения, ако нещо се сменя заради вкус, не го броя.

# 388
  • София
  • Мнения: 5 884
Аз затова уточних подобрения, ако нещо се сменя заради вкус, не го броя.
е ако наемате дупка, за по- нисък наем, какво да коментираме? Ако наемате такова жилище ще изхвърляте и подобрявате. Ако наемате по- скъпо, гледате, мислите дали Наема отговаря на предлаганото и решавате. Инак да наемете кофти жилище за много пари, вие сте си виновни. Какво има да се коментира?

# 389
  • Мнения: X
Колко пък да е по-нисък? И откога ниският наем позволява хазяинът да е неуважителна свиня, без извинение?

Общи условия

Активация на акаунт