Как да се предпазим от грип

  • 542
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 373
Установих си с тест бременност. Имам време до часа с доктора . Искам да попитам как да се предпазвам какво да консумирам за да се подсиля. През първата бременност приемах Биозин мама по препоръка на доктора , но сега имам време до срещата с него. Мога ли да си го купя без лекарско предписание и какви плодове, зеленчуци да хапвам за имунитета ????

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Според мен може да си вземете витамини за бременни, осцилококцинум също може да пиете веднъж седмично, а ако усетите , че се разболявате по едно на ден, до 1 на 6 часа. Иначе най-добре да се консултирате с личния си лекар той ще ви даде най-полезна информация. Колкото до храната - според мен каквото и да консумирате трябва да е качествено, проверено, а плодовете и зеленчуците добре измити. Цитруси и ядки

# 2
  • София
  • Мнения: 13 429
Цитрусите не са особено за препоръчване при бременност, когато са в големи количества.
За предпазване от грип най-препоръчвани са ябълки, моркови, мед, ядки, чай (не всички видове са подходящи при бременност, но мента, липа и шипка са добри), вода с изцеден лимон, много вода. И най-вече максимално ограничаване на контактите с много хора, често миене на ръцете, проветряване.

# 3
  • Мнения: 987
Аз пиех топла вода с лимон и мед, главно заради гаденето и АГ ми предписа биозин мама. Без лекарско предписание е и се води хранителна добавка. Приемам две на ден, ако усетя симптоми.

# 4
  • Мнения: 528
Извън темата.. вземи си фолиева киселина ако не си взела вече.. тя е мноого важда до 12-14г.с и се пази от болни...

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
[video][/video]
Цитрусите не са особено за препоръчване при бременност, когато са в големи количества.
За предпазване от грип най-препоръчвани са ябълки, моркови, мед, ядки, чай (не всички видове са подходящи при бременност, но мента, липа и шипка са добри), вода с изцеден лимон, много вода. И най-вече максимално ограничаване на контактите с много хора, често миене на ръцете, проветряване.
Аз не съм съгласна - цитрусите са много полезни и имат важни вещества за развитието на мозъка на малкото бебче. Аз лично добре си хапвах цитруси!

А и супер си противоречите - препоръчвате лимон....той какво е ? Мъхест плод сигурно?

# 6
  • София
  • Мнения: 13 429
Написах, че не се препоръчват в големи количества. Не, че не се препоръчват. Има разлика между 1 литър вода с 1 изстискан вътре лимон и килограм лимони, нали?

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url … uT2kMHv7A2KXFbZH1 разбира се ако има алергия и непоносимост е друга тема

# 8
  • Мнения: 373
Предварително приемам Неофолик мета...

Общи условия

Активация на акаунт